Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxbiberbruderxx

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 00:55
Temat postu:

Temperatura oleju.


Jestem szczęśliwym posiadaczem 508 SW 1,6 turbo benzyna.
Mam mała zagwozdkę co do oleju, a dokładniej do jego temperatury. To co mnie zawsze dziwi, to fakt, ze przy odpalaniu w chłodne dni słychać metaliczny dźwięk z silnika (brak smarowania). I tak jest do momentu aż nabierze on temperatury. Przy zakupie powiedziano mi, ze ten silnik tak ma, że jak za długo stoi to olej ścieka i później silnik musi chwilę pochodzić by miał smarowanie. Tutaj moje dwa znaki zapytania. Co może być przyczyną, że temperatura oleju podnosi dopiero po około 5 minutach i dlaczego u diabła zawsze ścieka w ciągu kilku godzin :/ Proszę o pomoc lub może ktoś z Was miał taki przypadek.
Powrót do góry
makzz

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 THP 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 16:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.


Właśnie szukałem kogoś kto ma podobny problem i chyba znalazłem. Uściślając- czy ten hałas pojawia się praktycznie tylko przy ruszaniu i zwalnianiu sprzęgła? u mnie to metaliczny dźwięk przypominający tarcie, mało fane dla ucha... Też myślałem że to ma związek z temperaturą oleju ale chyba jednak nie. Faktem jest że problem ustał na 2 tygodnie po uzupełnieniu oleju silnikowego.

Jakiego oleju używasz? Pierwotnie miałem 5W40 ale ostatnio mi wlali 5W30...
Powrót do góry
Jan Kazimierz

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2015, 12:39
Temat postu:

Re: Temperatura oleju.


xxbiberbruderxx napisał:
Jestem szczęśliwym posiadaczem 508 SW 1,6 turbo benzyna.
Mam mała zagwozdkę co do oleju, a dokładniej do jego temperatury. To co mnie zawsze dziwi, to fakt, ze przy odpalaniu w chłodne dni słychać metaliczny dźwięk z silnika (brak smarowania). I tak jest do momentu aż nabierze on temperatury. Przy zakupie powiedziano mi, ze ten silnik tak ma, że jak za długo stoi to olej ścieka i później silnik musi chwilę pochodzić by miał smarowanie. Tutaj moje dwa znaki zapytania. Co może być przyczyną, że temperatura oleju podnosi dopiero po około 5 minutach i dlaczego u diabła zawsze ścieka w ciągu kilku godzin :/ Proszę o pomoc lub może ktoś z Was miał taki przypadek.


Miałem podobne objawy. Problem był w napinaczu łańcucha rozrządu. Ustrka taka występowała we wcześniejszych modelach tego silnika 1,6 THP - można to znaleźć w sieci. Po wzroście ciśnienia oleju zaczynał działać napinacz łańcucha i hałas znikał. Pierwszy raz w ASO wymieniono mi napinacz jednak po ok 3 miesiącach problem powrócił. W zeszłym tygodniu wymieniono mi cały rozrząd, ciekawe co będzie dalej.
Powrót do góry
Konopiec

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 T Allure 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Sie 2016, 22:42
Temat postu:

Re: Temperatura oleju.


[quote="Jan Kazimierz"]
xxbiberbruderxx napisał:

Miałem podobne objawy. Problem był w napinaczu łańcucha rozrządu. Ustrka taka występowała we wcześniejszych modelach tego silnika 1,6 THP - można to znaleźć w sieci. Po wzroście ciśnienia oleju zaczynał działać napinacz łańcucha i hałas znikał. Pierwszy raz w ASO wymieniono mi napinacz jednak po ok 3 miesiącach problem powrócił. W zeszłym tygodniu wymieniono mi cały rozrząd, ciekawe co będzie dalej.


Witam

Czy problem po wymianie rozrzadu zniknal?
Ja mam wymieniony rozrzadu I mam podobne objawy

Dzieki
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 18 Sie 2016, 16:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.


Też stawiam na rozrząd, a dokładnie na wspomniany wcześniej napinacz. Wiele silników TSI z grupy VAG miało z tym problem. lepiej tego nie bagatelizować, tylko w porę udać się z rozrządem do dobrego fachowca.
To nie jest normalne, że w zimnym silniku słychać metaliczne dźwięki i nie trzeba wierzyć w czyjeś słowa że "ten silnik tak ma", sprzedawca wciśnie każdą bajkę. jeśli poziom oleju jest prawidłowy to nie zawracałbym sobie nim głowy, to raczej coś poważniejszego z rozrządem ew. może jakieś luzy na zaworach??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Sie 2016, 16:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Konopiec

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 T Allure 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 15:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.


Mały update do mojego poprzedniego posta...

Mimo iż zakupiłem samochód w dużej firmie sprzedającej samochody poleasingowe, i otrzymałem pisemną informację iż przy przebiegu 83 tyś/km został wymieniony rozrząd w ASO, to przy wizycie w warsztacie, i przekazaniu mechanikowi iż niepokoi mnie dzwięk metaliczny podczas porannego odpalania samochodu, zostało to zweryfikowane negatywnie...

Okazało się że w ASO tylko przejrzeli rozrząd nie wymieniając go...
No wiec, jako iz zostałem wprowadzony w błąd chciałem rozwiązać umowę kupna sprzedaży...jednak salon i warsztat wzięli na siebie całą winę i wymienili mi rozrząd na nowy...

Po wymianie rozrządu (komplenego) dziwny, metaliczny dźwięk zniknął...


Ps: teraz sobie sam docieram nowy rozrząd Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot206

7 900

2004r.

163 742 km

łódzkie

Peugeot3008

24 900

2010r.

212 000 km

lubelskie

Peugeot3008

37 900

2016r.

158 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot5008

20 990

2009r.

200 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System