Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Peugeot Partner Teppe przekładnia kierownicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniust

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot Partner Teepe 1,6HDI 2008 Grudzień
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 15:34
Temat postu:

Peugeot Partner Teppe przekładnia kierownicy


Witam

Jestem użytkownikiem od nowości Partnera Teepe 1,6 Hdi 2008 grudzień i od dość dawna borykam się z pewnym problemem.
Otóż w moim Peugecie przy około 100 tys. km jakieś 2 te lata temu , zaczęła stukać przekładnia kierownicy tak stwierdził mechanik (zostało wcześniej oczywiście sprawdzone całe zawieszenie i nie wykazało żadnych luzów itp.) i póki co jeżdziłem tak dalej , z biegiem czasu stukanie jednak z prawej strony coraz bardziej się nawarstwiało , że w końcu jednak pół roku temu nie wytrzymałem i zdecydowałem się na wymianę przekładni.
Zamówiłem zatem regenerowaną przekładnie i w zaprzyjażnionym serwisie mi ją wymienili.
Jakieś dwa miesiące było wszystko ok , jednak potem znów zaczęło z prawej strony tak samo stukać jak wcześniej (zawieszenie znów zostało sprawdzone i nic nie wykazało).
Zamówiłem kolejną regenerowaną przekładnie w ramach gwarancji i jutro zaprzyjażniony serwis , znów ma mi ją wymienić.
Zastanawiam się teraz czy za 2-3 miesiące problem nie powróci i będę tak do usranej śmierci wymieniać tą przekładnię?
Czy ktoś miał podobny problem i czy ten typ tak ma (jakaś wada fabryczna czy co)?
Czy też jeśli problem się powtórzy to kupić nową i wymienić , czy to coś w końcu da?

Póki co auto ma przejechane 180 tys. i prócz tej przekładni , wymiany przegubów i parę razy łączników stabilizatora , tarcz , klocków ,nic się nie dzieje , odpukać , jestem z auta zadowolony i to już mój 4 Peugeot Partner od 1998 roku. Smile
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 17:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Peugeot Partner Teppe przekładnia kierownicy


Witam.
A może to nie maglownica a drążek kierowniczy?
Szkoda że zaprzyjaźniony mechanik nie zauważa , skoro stuka a nie znajduje tego problemu.
Jeszcze nie miałem takiego problemu ze znalezieniem szczególnie stuki, także albo mechanik powierzchownie sprawdza albo nabija tobie koszty.
Druga sprawa części zamienne są dwa rodzaje podróbka i oryginał. A większość części kupuje te właśnie 1.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
maniust

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot Partner Teepe 1,6HDI 2008 Grudzień
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2015, 15:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Peugeot Partner Teppe przekładnia kierownicy


Transit 2 napisał:
A może to nie maglownica a drążek kierowniczy?

To mechanik wykluczył , sprawne.
Transit 2 napisał:
Szkoda że zaprzyjaźniony mechanik nie zauważa , skoro stuka a nie znajduje tego problemu.
Jeszcze nie miałem takiego problemu ze znalezieniem szczególnie stuki, także albo mechanik powierzchownie sprawdza albo nabija tobie koszty.

Nabijanie kosztów nie wchodzi w grę , bo mam pełne zaufanie do mechanika , jesteśmy też dobrymi kolegami i za wymianę dziś nie zapłaciłem ani grosza , .........ale co z tego wolałbym już chyba zapłacić coś i mieć spokój.

Póki co właśnie wróciłem z warsztatu i jestem po wymianie przekładni , jest lepiej , ale nie jest idealnie , zdarzają się stuki na nierównościach , nie aż takie jak były wcześniej , ale są.
Mechanik na 99 % twierdził , że to wina przekładni kierowniczej i nawet ta "nowa" druga regenerowana nie sprawuje się idealnie.
Zaproponował mi również wizytę na wtorek i że wyjmą przekładnie ze swojego firmowego auta i wsadzą do mojego , by wtenczas mieć 100 % pewność , że mają rację.

Mnie zastanawia czy tylko ja mam takowy przypadek oraz mękę z tą przekładnią i czy to być może jest jakaś wada fabryczna tych przekładni od tego modelu Peugeota?
Powrót do góry
maniust

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot Partner Teepe 1,6HDI 2008 Grudzień
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 13:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Peugeot Partner Teppe przekładnia kierownicy


Kończąc temat , jestem właśnie po trzeciej wymianie przekładni kierowniczej.

Po dwukrotnej wymianie przekładni kierowniczej na regenerowaną , zdecydowałem się w końcu na zakup nowej oryginalnej Peugeota i wymianie , wszystkie stuki , puki ustały jak ręką odjął , jazda teraz to po prostu bajka , czuję jakbym jechał fabrycznie nowym samochodem. Very Happy
Gwarancja jest na 2 lata.

Koszt niestety nie mały , przekładnia kierownicy w komplecie z nowymi oryginalnymi łącznikami stabilizatora 3.500 zł.
Z tym że firma która mi regenerowała starą przekładnię ma mi zwrócić koszt przekładni regenerowanej 800 zł po wysyłce ich starej rzekładni do nich.

Z swej strony nie polecam regenerowanych przekładni , syfa kiła mogiła .....regeneracja starcza na góra miesiąc mimo , że firmy dają gwarancję na rok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

15 900

2009r.

209 000 km

małopolskie

Peugeot308

54 990

2018r.

109 000 km

śląskie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

46 300

2017r.

79 239 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System