Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Józek-50

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugot 106
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 14:20
Temat postu:

Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


Witam

Mam problem z odpowiednim uzyskaniem napięcia ładowania w moim Peugeot 106. Sprawa wygląda tak:
Jakiś miesiąc temu zaczęła mi się palić kontrolka ładowania, najpierw ledwo świeciła a po dwóch dniach świeciła już mocniej. Zacząłem szukać przyczyny i doszłem do wniosku że to wina alternatora więc kupiłem nowy marki Bosh. Po zamontowaniu nowego alternatora kontrolka ładowania przygasła ale wciąż świeciła. Zapaliłem silnik i sprawdziłem napięcie i tu niespodzianka: na starym alternatorze napięcie na akumulatorze było 12.8V, a po wymianie na nowy było 13V i po 10 minutach pracy silnika podskoczyło i zaczęło oscylować w okolicach 13.2V-13.3V.

Pomyślałem zatem że coś tu nie gra bo powinno być w okolicach 14.4V czyli wychodzi że nowy alternator podniósł ładowanie o 0.5V!? Zacząłem się zastanawiać czy to nie akumulator i postanowiłem to sprawdzić. Na zapalonym silniku odkręciłem kleme od plusa i sprawdziłem napięcie jakie daje alternator, było 13.3V. Czy to aby nie dziwne?

Czy nowy alternator nie powinien dawać napięcia powyżej 14V? a może gdzieś nie ma styku?

Nie wiem gdzie nie szukać przyczyny ale ciekawostką jest że wczoraj zgasło mi w czasie jazdy całe podświetlenie licznika. Kontrolki działają ale podświetlenie licznika już nie. Spalenie kilku żarówek w tym samym momencie czy brak styku? Ide to właśnie sprawdzić, ale zastanawiam się czy ma to jakiś związek z tak niskim napięciem ładowania?

Podpowiedzcie bo nie wiem jak rozwiązać ten problem. Sad
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 16:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


Na sam początek, spróbuj przeczyścić wszystkie styki przewodów, pomiędzy alternatorem a akumulatorem. Wszystko ładnie poczyścić, sprawdzić suwmiarką grubość przewodów przy alternatorze. Przeczyść dokładnie masy. W starszych autach występują właśnie takie usterki, które są spowodowane jakością przewodów i styków. Często przeczyszczenie takich połączeń pomaga i wszystko wraca do porządku. Jak wiadomo, zaśniedziałe przewody mają większą rezystancję, przez co musimy dać większe napięcie by utrzymać prąd na jednakowym poziomie. Także środek do konserwacji styków i kontaktów i do roboty:) Mam nadzieję, że to pomoże. A jak nie, to będziemy szukać problemu głębiej, w każdym podzespole odpowiedzialnym za ładowanie akumulatora. Ale to napiszę później, jak zrobisz to co napisałem powyżej:)
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 18:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


Witam.
Tak jak kolega Damiano podpowiada.
Cytat:
więc kupiłem nowy marki Bosh
Lecz również należało sprawdzić czy rzeczywiście kupiliśmy do tego modelu i pojemności silnika.
Ponieważ za mała prędkość obrotowa silnika na wolny obrotach może nie doładowywać akumulatora. Stąd uzyskanie ładowania po odpięciu akumulatora mamy 13.2 V zamiast 14.4 V. Co należało zapytać wcześniej sprzedawcy zanim kupiłeś alternator, czy dane alternatora będą pasowały do twojego auta.
A jeśli wszystko będzie dobrze, to sprawdzamy czy nie ma zwarcia na instalacji czyli: odłączamy klemy minus z akumulatora a następnie za pomocą miernikiem mierzymy( podłączając do klemy plusa i minusa) ma być zero na mierniku.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Józek-50

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugot 106
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 18:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


Ok więc sprawa wygląda tak:

2 dni jak idiota czyściłem wszystko co się dało i efekt mizerny bo dalej jest 13.3V!

Ciekawostką jest że rozebrałem licznik i wszystkie 4 żaróweczki od podświetlenia były spalone. Wymieniłem je na nowe, ale trochę to dziwne bo nagle w czasie jazdy spaliły się 4 żarówki...

Tak kolego alternator jest do tego modelu. W Peugeot 106 są dwa rodzaje alternatora: Bosh i Valeo. Ja miałem Bosh wiec taki sam kupiłem.

Jakieś inne podpowiedzi?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 21:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


Cytat:
to sprawdzamy czy nie ma zwarcia na instalacji czyli: odłączamy klemy minus z akumulatora a następnie za pomocą miernikiem mierzymy( podłączając do klemy plusa i minusa) ma być zero na mierniku
A mierzyłeś to co opisałem?.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 21:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Józek-50

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugot 106
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 23:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


[quote="Transit 2"]
Cytat:
A mierzyłeś to co opisałem?.


1. W jaki sposób chcesz uzyskać zero? To bardzo ciekawe... Czy tester przewodów służy do uzyskiwania zera?

2. Gdyby było nawet minimalne zwarcie nie odpaliłbyś silnika bo zwarcie nie pozwoliłoby na dostarczenie odpowiedniego prądu do rozrusznika.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 09:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


W mierniku ustawiamy tak jak sprawdzamy diody półprzewodnikowej i mierzymy jaką ma wartość( jeżeli nie ma zwarcia to powinno kilka zer być) sprawdź i podaj.
To jest ważne dla sprawdzenia prawidłowej instalacji oraz mierzenia ładowania, ponieważ delikatne zwarcie ładowanie alternatora będą wskazywały mniejszą wartość. ( auta również odpalisz )ponieważ benzyna nie potrzebuje tyle aż napięcia co diesel) sprawdź przed odpaleniem silnika rano ile ma akumulator napięcia?
Przy mierzeniu należy sprawdzić czy wszystko wyłączone choćby podświetlenie auta.( to też ważne)
Jeżeli i to zawiedzie należy szukać już w samym alternatorze( możliwe wada fabrycznie). Również ważne jakim miernikiem mierzysz( bo nie kiedy słabe baterie bądź słabszej jakości miernika wartość odczytany nie będą prawidłowe).
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Józek-50

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugot 106
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 21:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Brak odpowiedniego napięcia ładowania w Peugeot 106


Transit 2 napisał:
( auta również odpalisz )ponieważ benzyna nie potrzebuje tyle aż napięcia co diesel)


Napięcie do odpalenia silnika? Nie chce mi się tego nawet komentować.

Rozwiązaniem problemu okazał się za słabo naciągnięty pasek alternatora. Stary pasek był zużyty więc pewnie dlatego nie było odpowiedniego napięcia ładowania bo się ślizgał. Przy wymianie alternatora wymieniłem też pasek ale jak widać za słabo go naprężyłem. Po naprężeniu ładowanie jest 14.2V


Temat można zamknąć. Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 106 »

Opinie o samochodach Peugeot 106 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 106 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot307 CC

15 800

2006r.

143 000 km

mazowieckie

Peugeot208

22 999

2012r.

122 927 km

łódzkie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot301

30 900

2017r.

139 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System