Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 19:32
Temat postu:

Klimatronic - problem


Witam wszystkich. Od kilku dni jestem posiadaczem 407 SW. w zeszłym tygodniu zauważylem, że klimatyzacja nie działa tak jak powinna. Mianowicie lewa strona pięknie chlodzi natomiast prawa w tym samym momencie grzeje. Prawa strona nie reaguje na zmiany temperatur. Wczoraj przeglądnąlem forum czytając o tym wlaśnie problemie i wszyscy piszą, że powodem takiego stanu rzeczy są uszkodzone klap nawiewu klimatyzacji. ZApoznalem się nawet z poradnikiemi miałem w planie dzisiaj zabrać się za naprawę. Żeby zdiagnozować problem zgodnie z poradnikiem najpierw zdemontowalem radio, ekran i krati nawiewu z przodu i na górze deski rozdzielczej. Po uporaniu się z tym wszystkim ukazaly się klapy nawiewów. Popróbowałem trochę przełączając sterowaniem i klapy po obu stronach działaly jak należy. Zarówno z prawej jak i lewej strony poruszają się tak samo. Może mi ktos w związku z tym powiedzieć jaka może być przyczyna, że jest tak a nie inaczej? Wyczytałe także, że ktos miał podobny problem i kazalo się, że całym winowajcom był niski poziom czynnika chłodzącego. Co wy na to? Będę wdzięczny za koażdą sugestię
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 21:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


jesteś pewien że działają?? jak sie patrzy od góry to z tego co pamietam są jeszcze jedne wyżej zamontowane klapy które chyba sterują kierunkiem nawiewu a te od regulacji temperatury są na samym dole tak dość trudno widoczne. myśle że mogłeś polylić klapy, trzeba po włączeniu silnika najpierw wyregulować kierunkiem nawiewu tak aby górne klapy ustawiły sie tak by było widać dolne i dopiero regulować temperaturą, powinno byc wtedy widać czy pracują czy nie
Powrót do góry
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 22:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


Dzięki za sugestię. Jutro jeszcze raz się temu przyjrzę
Powrót do góry
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 11:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


Jednak okazao się, że klapa sterująca od strony pasażera jest padnięta. Dzisiaj poszedlem do samochodu zby zabrać się za naprawę wg. opisu. Śiągnąlem schowek pasażera, dolny, plastykowy bok, ale nie moglem się dostać do obydowy, którą trzeba wyciąć żeby się dostać do klapy. Kombinowalem i nie wymyslilem jak do tego dotrzeć. Czy muszę jeszcze zdemontować cały bok środkowej konsoli? Przyglądalem się i myślalem, że jest on polączony w jedną całość z podyszką pasazera nad schowkiem. Czy może się mylę? Prosze o pomoc i maly instruktaż jak mogę zdemontować ten bok konsoli środkowej żeby muc dostać sie, do klap. Czekam na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
sajan

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 09:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


Boku konsoli nie musisz demontować, wystarczy że odkręcisz rurę kryjącą przewody i wypchniesz ją do góry. Pod nią zobaczysz silniczki krokowe. Ten dolny to sterowanie klapą mieszalnika. Na zdjęciach wygląda prościej Smile
W rzeczywistości jest tam dość mało miejsca, ale po małej gimnastyce dasz radę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 09:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 17:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


Wielkie dzięki. Własnie zasugerowałem się zdjęciami, na których wyglądało to tak jakby nmiało być coś jeszcze zdemontowane. Ale udało się. Usterka naprawiona. Klima działa jak nalezy. Trochę podrapane ręce i gimnastyki przy tym, ale lepsze to niż strata 500 stówek w serwisie.
Powrót do góry
BYS

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: PEUGOT 407SW 1,6 HDI
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 21:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


Witam
Potrzebuję opinii na temat klejenia klap,ja to zrobiłem klejem dwuskładnikowym epoksydowym, wzmocniłem jeszcze siatką i osmarowałem klejem,pochodziła jeden dzień, i nie wiem czy to jest u mnie jakiś problem czy to nie ma sensu klejenie a tylko wymiana na nową klapę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 10:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klimatronic - problem


Witam. Ja najpierw skliłem ośkę z klapa na styk zwykłym SUPER GLUE. Pózniej miejsce klejenia + po kilka cm z kazdej strony dokładnie pokrylem masą dwuskładnikową POXYLINA. Dla wzmocnienia owinąłem dokladnie grubszą nitką i pózniej na wierz jeszcze raz warstwa poxyliny. wyszla mi dosyć gruba warstwa masy. Poskładalem wszystko w całość i jak na razie minął tydzień i działa bez zarzutu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot308

32 500

2017r.

169 500 km

wielkopolskie

Peugeot3008

68 900

2018r.

131 185 km

podkarpackie

Peugeot508

25 800

2013r.

220 000 km

pomorskie

Peugeot308 SW

44 990

2018r.

71 000 km

wielkopolskie

Peugeot407

12 900

2004r.

266 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System