Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 22:39
Temat postu:

Po wymianie sprezyn buja autem


Witam. Mam 307 SW 1,6 benzyna. Ostatnio wymienialem sprezyny przod i po wymianie zaczely sie problemy. Przy ruszaniu utem buja i glosniej chodzi jakby cos chrobotalo. Jeden mechanik stwierdzil ze auto za wysoko stoi i polosie sa zalamane i chrobocze na krzyzakak i dlatego tez buja. Inny stwierdzil ze w przegubie sa jakies sprezyny i ze podczas wyciagania macphersona polos wysunela sie za daleko i wypadly te sprezyny ktorych zadaniem jest odpychanie polosi od skrzyni. Ktos mial podobny przypadek? Domyslam sie ze nie jest to wina sprezyn gdyz sa kupione po numerach i sprawdzalem w kilku sklepach i wyszlo ze sa takie same. O dziwo pokazywalo mi ze do wszystkich wersji silnikowych takie same sprezyny sie zaklada.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 23:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Witam.
Nie wiem czy ktoś miał taki problem, ale z opisanych Twoich problemów można wnioskować że bardzo źle zrobione, ponieważ kto wymienia sprężyny i zakłada na używane amortyzatory. Zakładając nowe sprężyny należało i również wymienić amortyzatory na nowe, ponieważ amortyzatory używane w pewnym stopniu zużywają się i stąd bujanie auta.


Cytat:
Jeden mechanik stwierdzil ze auto za wysoko stoi i polosie sa zalamane i chrobocze na krzyzakak i dlatego tez buja.
Ten mechanik nie ma całkowitej racji i należy z dala się trzymać, nie ma to związku chrobotaniem przegubu z bujaniem auta, od tego są amortyzatory.( chyba że są drgania w kole)
Cytat:
Inny stwierdzil ze w przegubie sa jakies sprezyny i ze podczas wyciagania macphersona polos wysunela sie za daleko i wypadly te sprezyny ktorych zadaniem jest odpychanie polosi od skrzyni.
Tutaj też mechanik trochę się pomylił, bo nie ma żadnej od skrzyni biegów sprężyny która mogła wylecieć, ale według mnie mogło być tak, że przy wychyleniu piasty kół wysunęło się półoś z przegubu i co za tym mogło najszybciej pójść to wypadnięcie kulki z przegubu, a więc skoro słychać chrobotanie należy jak najszybciej ponownie rozebrać półośkę zanim całkowicie zostanie uszkodzone.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 23:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Autem buja na boki wrazenie jest takie jakby w 1 kole byl balon
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 27 Sie 2015, 09:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Cytat:
Autem buja na boki
Mając na powyższe pytanie: czy wymiana sprężyny według Ciebie auto wyżej stoi, bo jeśli rzeczywiście auto wyżej stoi niż wcześniej, to należy zwrócić uwagę na zbieżność kół, ponieważ zmieniło się geometrii kół poprzez podniesienie części zawieszenia w tym przypadku prawdopodobnie masz nad zbieżność.(czyli niezależnie od minimalnej skrętu kół obojętnie w którą auto ściąga na prawo jak i w lewo).
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2015, 09:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


No stoi za wysoko w/g mnie a dziwne bo mialem 2 pary sprezyn i obie byly takie same
http://zapodaj.net/6140878536b52.jpg.html

I zauwazylem ze scina zewnetrzne boki opon.
Jeszcze pytanie czy ma znaczenie jak sie zalozy gorny docisk sprezyny tam gdzie jest lozysko? Widzialem ze z jednej strony ta guma jest wyzsza a z jednej nizsza. To moze robi jakis kat pochylenia albo cos w tym stylu.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 27 Sie 2015, 09:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
syrius32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: AccordVII lift 2.0 executive2005-Clio d4f-05
Piwa: 25/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2015, 18:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Transit 2 napisał:
ponieważ kto wymienia sprężyny i zakłada na używane amortyzatory. Zakładając nowe sprężyny należało i również wymienić amortyzatory na nowe, ponieważ amortyzatory używane w pewnym stopniu zużywają się i stąd bujanie auta.



Ja tak zrobiłem, sprawność przodu mam na poziomie 80%, też miałem wymieniać amory???
Jak masz za dużo kasy i czasu to wymieniaj, mnie tez Laughing
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 27 Sie 2015, 23:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Cytat:
dziwne bo mialem 2 pary sprezyn i obie byly takie same
To że wygląda takie same nie oznacza że musi być tak samo, możliwe że te nowe sprężyny powinny być od diesla a nie benzyny, w silnika diesla są twardsze sprężyny.
Dlatego podniesie auta wyżej niż powinno, potrzebne ustawienie zbieżności, ponieważ drążki kierowniczy został skrócony poprzez właśnie podniesienie auta.(prawa fizyki)
Napisał syrius32
Cytat:
Ja tak zrobiłem, sprawność przodu mam na poziomie 80%, też miałem wymieniać amory???
Jak masz za dużo kasy i czasu to wymieniaj, mnie tez Laughing
Większość wymiany samej sprężyny auto jak stało na tej samej wysokości tak i stał na starej sprężyny a więc jaki sens wymieniać samej sprężyny, rozumiem że lubisz chałturę co nie znaczy że ktoś tak chce, a więc w czym problem. Bo jak byś miał wyżej podniesiony jak kolega Linoge to byś też miał taki sam problem(zgadza się).

Cytat:
Jak masz za dużo kasy i czasu to wymieniaj, mnie tez
Te ostanie zdanie to całkowicie nie rozumiem Ciebie. Czy mieć w pełni sprawne auto trzeba mieć dużo kasy lub mniej, jeśli się nie ma kasy to się nie jeździ, a paliwo nie kosztuje?.
A niby dlaczego miałbym Tobie wymieniać, masz swoje auto to wymieniaj Laughing , nie ja nim prowadzę i to jest Twoje bezpieczeństwo a nie moje Laughing , ja mam w pełni sprawne auto i nie żałuję naprawdę niczego, ponieważ wiem że auto długo będzie mi służyło i nie bojąc się wyjechać nawet za granicą.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2015, 10:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Transit 2 napisał:
Cytat:
dziwne bo mialem 2 pary sprezyn i obie byly takie same
To że wygląda takie same nie oznacza że musi być tak samo, możliwe że te nowe sprężyny powinny być od diesla a nie benzyny, w silnika diesla są twardsze sprężyny.
Dlatego podniesie auta wyżej niż powinno, potrzebne ustawienie zbieżności, ponieważ drążki kierowniczy został skrócony poprzez właśnie podniesienie auta.(prawa fizyki)

Kupilem takie za 1 razem https://www.motointegrator.pl/produkty/265205-sprezyna-zawieszenia-przod-kayaba-rc2348
w/g opisu pasuja to wszystkich modeli co mnie zdziwilo
nastepnie takie http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-peugeot-307-1-6-16v-2-0-promo-i5465487364.html gdzie tez w opisie jest HDI
wiec albo pojade na zbieznosc albo kupie uzywany zestaw. Tylko czy napewno zbieznosc poprawi stabilnosc w tym przypadku.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 28 Sie 2015, 16:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


To że na allegro pokazuje tabela jest mało ważna, jak dobieranie na podstawie kodu, tak i numeru vin. Lecz zazwyczaj sprzedawcy na to nie zwracają uwagi szczególnie na allegro i zamiast wydać na podstawie kodu to wysłali inną, zobacz jak się różnią kodem silnika 1.6 a 2.0, i być może zamiast wydać od 1.6 to wydano od 2.0, a naprawdę przypomina taka sama sprężyna ale różnią się twardością jak i wytrzymałością.(przecież silnik 1.6 nie potrzebuje takie wytrzymałości co 2.0 zgadza się).
Jeśli chcesz mieć przód wysoko ustawiony, to wystarczy ustawić zbieżność kół( czyli odkręcamy końcówki po obydwóch stron tyle ile potrzebne do ustawienia zbieżności), przy ustawieniu zbieżności, auto nie może być podniesiony.
A jeśli chcesz przywrócić do fabrycznego, to należy zmienić sprężyny na podstawie kodu jak i numeru vin.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2015, 21:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


W takim razie czy ktos tu moze mi sprawdzic w/g vinu jakie sprezyny powinny byc? PEUGEOT 307 3*NFU* VF33HNFUB82668085
Pytanie jeszcze bujania przodem czy mozliwe zeby tak sie dzialo po wymianie gornej poduszki silnika? W tym samym czasie co sprezyny wymienialem tez poduszke. Moze jest za twarda.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
syrius32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: AccordVII lift 2.0 executive2005-Clio d4f-05
Piwa: 25/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2015, 21:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Transit jeśli mam amortyzatory o sprawności 80% i pękniętą sprężynę na jednym z nich to po jakiego ...... mam wymieniać sprężyny i amory, wytłumacz mi, co??? Laughing
Czaisz teraz? Co do bezpieczeństwa, oba auta są 100% sprawne bo pracuję zawodowo jako elektromechanik i nie mam zamiaru pozwolić sobie na uchybienia co do stanu technicznego obu, poza tym Thalia ma już 12 lat, ponad 180 tyś. i bez zająknięcia co roku lata do makaroniarni ponad 1300km. w jedną stronę.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 00:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Cytat:
pękniętą sprężynę na jednym z nich to po jakiego ...... mam wymieniać sprężyny i amory, wytłumacz mi, co???
hmm, no właśnie mając pękniętą sprężynę i po jakiego masz zmieniać, bo ja rozumiem że w takich przypadkach nie ma potrzeby wymiany amortyzatory, ale pękniętą sprężynę?. Laughing
A następna sprawa do Ciebie kolego syrius32, czy pisząc tutaj i nie wnosząc do tematu co masz na myśli, szukanie zaczepki czy konkretne rozwiązanie. Bo według mnie szukasz zaczepki i mam nadzieję że moderator zajmie się Tobą.
A w temacie:
Cytat:
Pytanie jeszcze bujania przodem czy mozliwe zeby tak sie dzialo po wymianie gornej poduszki silnika? W tym samym czasie co sprezyny wymienialem tez poduszke. Moze jest za twarda.
Poduszki silnika nie ma nic wspólnego z zawieszeniem.( widzę że przewrażliwiony jesteś).
Na dalszą dyskusję zaczekam aż moderator się odezwie. Pozdrawiam
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 10:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Po wymianie sprezyn buja autem


Jestem troche przewrazliwiony gdyz cala sytuacja odbywa sie w norwegi gdzie za mechanikow sie placi zlotem i nie moge sobie pozwolic zeby jezdzic do nich i dac sie kroic.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot3008

68 900

2018r.

131 185 km

podkarpackie

Peugeot407

11 900

2009r.

250 000 km

łódzkie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot208

26 500

2017r.

72 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System