Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 14:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Kolego chodzi ci może o czujnik kickdown w pedale gazu?
Wydaje mi sie że faktycznie ma on związek overboostem na wyzszych biegach
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 18:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


nie wiem jak to się nazywa, poprostu jak kupiłem auto poinformowano mnie że od jakiegoś czasu nie działa tempomat.
podjechałem do kolegi który swego czasu pracował w aso citroena o poradę.
odrazu wskazał że pewnie jakiś czujnik czy przekaźnik na którymś z pedałów , podłączył nawet kompa ale miał jakiś uniwersalny program diagnostyczny i pokazał mu tylko bład na czujniku pedału , ale nie potrafi wskazać który dokładnie, żeby nie kombinować ze wszystkimi powiedział żebym pojechał podłączyć na Planeta to pokaże który dokładnie
Powrót do góry
dak.bzg

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2008 EURO 5
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 23:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Czytając kiedyś o tuningowaniu silników diesla, znalazłem opis zamieszczony przez jedną z firm specjalizującą się w takich modyfikacjach. Potencjalnych klientów stanowczym tonem informowano o tym, że bardzo często silniki sprawdzane na hamowni przed tuningiem nie osiągają mocy znamionowej z powodu niesprawności EGR. W codziennej eksploatacji tego nie widać, bo pełnej mocy silnika nie potrzeba. Dopiero, kiedy silnik ma wydobyć z siebie całą moc, nie efektywna praca brudnego EGR daje o sobie znać. Jeśli nie ma mocy, to i deklarowanej przez producenta prędkości też nie ma co oczekiwać.
Rozważając kwestię czystości wtryskiwaczy, układu paliwowego i układu wydechowego diesla powraca temat dodawania do paliwa oleju 2T oraz innych dodatków czyszczących. To d z i a ł a, powoli ale skutecznie i cały czas chroni silnik przed kłopotami, które niezauważenie z biegiem czasu mogą się pojawić.
Bardzo dużo wątków i dociekań źródeł problemów można by uniknąć na forach dbając o czystość i smarowanie wtrysków, układów paliwowych i wydechowych zanim problem nas zaskoczy.
Co do mechaników to, zawsze byłem bardzo zadowolony z dwóch serwisów w Bydgoszczy: na ul. Cienistej oraz z ASO na Fordońskiej. Może tam rozwiążą problem?
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 18:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


dzięki za rady, co do dolewek do paliwa podczas tankowania to stosuje od kiedy posiadam te auto, oczywiście co było wcześniej to nie wiem, przypuszczam że mój szef sie raczej w to nie bawił , poprostu jak cos sie działo to jeździł do aso.
co do proponowanych warsztatów to do aso na fordońskiej właściwie nic nie mam , choć zniechęciłem sie do nich jak jeszcze miałem 407 w benzynie i miałem problem swego czasu z zanikiem prądu w aucie podczas jazdy, połowe auta chcieli mi wymienić bo im komputerek powiedział i nic nie zrobili, a mój sąsiad z garażu podszed otwożył mi maskę udeżył kilka razy w ako i auto zgasło i zgubiło prąd , znowu udężył i prąd był, okazało sie że poprostu że ako miało luźna cele i na dziurach w czasie jazdy była przerwa, dlatego dla mnie w tym przypadku na fordońskiej to byłi wymieniacze a nie naprawiacze.

co do cienistej to fakt jeździłem tam kilka lat , niestety 5 lat temu jak miałem 406 wymieniłem u nich sprzęgło , skasowali mnie za wszystko 1300 zł ,oczywiście z fakturą. ok pomyślałem i jeździłem .
niestety po roku sprzęgło sie spaliło , pojechałem ale mieli przewę urlopową wiec pojechałem do Platy na cmentarna zrobić bo potrzebowałem auto na chodzie , jak wyjeli sprzęgło to się okazało że to było jakiś chiński badziew który można kupić w necie za mniej jak 200zł , tak więc ładnie cobie za robote skasowali, a jak jeszcze pojechałem do nich wyjaśnić sprawę do stwierdziłi że powinienen poczekać na nich i oni by to zrobili w ramach gwarancji , a tak to oni nie mają sobie nic do zarzucenia.

tak więc z mechanikami jest różnie , ostatnio objechałem kilku i tylko tak naprawde jeden jedyny przeprowadził zemną konkretny wywiad co się dzieje z autem , kiedy , jak jest eksploatowane , czy coś się ostatnio działo itp...itd...interesowal się tym co do niego mówie o samodzodzie , to nie ja mu podpowiadałem tylko on sam wnioskował po tym co mówie , niestety mogę do niego podjechach dopiero we wrześniu i musze czekać
Powrót do góry
kruzel1

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 2010 92PS
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 20 Sie 2015, 12:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Jak rozwiązałeś problem z tą prędkością mam taki sam objaw po podłaczeniu pod komputer nie widzi zadnych błedów
_________________
Citroen C4 2010 1.6 HDi 92 PS
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Sie 2015, 12:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


jak narazie jeszcze problemu nie rozwiązałem, narazie musze czekać do września z odstawieniem autka do mechanika, i dopiero wtedy będe co wiedział
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kruzel1

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 2010 92PS
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 08:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


kolego jak rozwiążesz problem opiszesz go bo ja mam taki sam i tez we wrześniu 15 wstawiam auto do mechanika. Jak rozwiąże temat to wrzucę opis.
Pozdrawiam
_________________
Citroen C4 2010 1.6 HDi 92 PS
Powrót do góry
kruzel1

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 2010 92PS
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 04 Wrz 2015, 10:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Kolego odstawiles juz auto do mechanika masz jakies wiesci co to za problem i jaki koszt naprawy. Pozdrawiam
_________________
Citroen C4 2010 1.6 HDi 92 PS
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 04 Wrz 2015, 17:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


narazie jakoś nie mogę sie zgadac z mechanikiem co do terminu odstawienia , albo mi nie pasuje , albo jemu
jak bede coś wiedział dam znać
Powrót do góry
kruzel1

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 2010 92PS
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 23 Wrz 2015, 16:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Kolegi udało ci się coś ustalić w sprawie tego ograniczenia. Ją byłem u 2 mechaników i nic nie wiedzą co to za przyczyna. Proszę o pomoc
_________________
Citroen C4 2010 1.6 HDi 92 PS
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2015, 19:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


jak narazie nic,ciągle coś nie pasowało , a to potrzebowałem auto, albo miał mechanik problem z planetem itp...,ale w końcu umówiłem sie z mechanikiem na poniedziałek na oddanie auta, nie będzie mnie aż do czwartku wiec w piątek pewnie odbiorę autko i jak będe juz coś wiedzieć odrazu dam znać
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 01 Paź 2015, 21:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


witam
oddałem wkońcu autko do mechanika ale znowu coś mi wyszło że musiałem wcześniej go zabrać i niestety wszyskiego jeszcze nie zrobił ( dopiero w przyszłym tygodniu)
ale co już wiem:
mechanik sprawdził doładowanie i ocenił że ok
test przelewowy ok
przebieg między wypalaniem FAP 1400km
Shocked a dodam że połowa mojej jazdy to miasto
zabrał więc auto na jazdę i podłączył kompa, na ekspresówce bydzi przy prędkości 150km/h wyskoczył mu jakiś błąd czujnika związany z hamulcami ,a przy jakiś 165km/h miał ponowiony alarm i koputer auta nie pozwolił na szybszą jazde, prawdopodobnie to jest też przyczyną że tempomat mi nie działa
nie podpytałem co to dokładnie bo się spieszyłem, po niedzieli jak mu znowu zostawie to powiedział że już wszystko zrobi i będzie ok. dam wtedy znać dokładnie co i jak
PS. przy okazji wysło że hamulce oba tyl lekko trzymały i łożyska oba do wymiany....faktycznie coś ostanio tył i coś wył
Powrót do góry
kruzel1

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 2010 92PS
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Paź 2015, 10:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Fajnie ze coś więcej już wiadomo na ten temat. Jak ci zrobi do końca to daj znać co konkretnie bylo. Ps ją też muszę z przodu tarczę wymienić bo przy chamowaniu czuje drganie na kierownicy coś w tym jest.
Czekam na info jak będziesz wiedział co jest dokładna przyczyną tej usterki. Pozdrawiam
_________________
Citroen C4 2010 1.6 HDi 92 PS
Powrót do góry
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2015, 22:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


witam zainteresowanych
coś sie wyjaśniło ale niestety jeszcze nie naprawiło, a mianowicie...
błąd czujnika który wystąpił podczas wcześniejszej jazdy to był przypadek i nie miał nic wspólnego z prędkością maksymalną, poprostu słabe styki na czujniku abs , naprawiono podczas wymiany łożysk.
tak wiec dziś walka mechanika z autem przez prawie 6 godzin. tym razem razem zemną . tak więc podłączony komputer , odpalony Planet i jazdna na ekspresówke bydgoszczy . prędkość 176km/h i Planet pokazuje alarm "prędkość ograniczona" i koniec rozpędzania, jeszcze dwa przejazdy i to samo przy 171 i 178km/h, niestety przy alarmie brak jakiego kolwiek kodu błedu no i troszkę dziwne że różne prędkości
jedyny błąd który cały czas miałem to uszkodzony czujnik pedału sprzęgła ( no i nie działa mi tempomat)
mechanik zadzwonił do kolegi z aso i zabrał sie za tempomat bo tu ma być przyczyna tego wszystkiego
tak wiec wymiana czujnika na nowy( faktycznie był uszkodzony) błędu już nie było ale to nic nie dało , tempomat nadal nie działa.
stała u niego taka sama 407 w której działał tempomat więc było co podmieniać, sprawdził czujniki na pozostałych pedałach, potem manetka pod kierownicą, zamienił jakiś mały sterownik pod maską, nie znam się , chyba BSI czy coś i wszystko na nic, tempomat nadal nie działa.
przyjechał jeszcze ten jego kolego z aso i sprawdzali sterowanie przepustnicy itp...
niestety nadal klapa , tempomad nie działa.
tak więc albo nie mogę osiągnąć prędkości maksymalnej przez uszkodzony tempomat który blokuje prędkość , lub ta sama nieznana przyczyna jest odpowiedziala za obie usterki
mechanik stwierdził że się nie poddaje i musi pomyśleć przez weekend i będziemy walczyć dalej
no nic zobaczymy czy się uda czy nie... Crying or Very sad
Powrót do góry
kruzel1

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 2010 92PS
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 08:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) prędkość max przy 2,0 hdi


Widze ze powazniejszy problem z lwem. Kolego mechanik mi mowil ze to moze byc zalozony kaganiec. Bo ja tez max 170 km h a z górki rozpedzilem lwa do 190 km h. Po wjechaniu predkosc spadla do 170. Mechanik mowil kaganiec moze byc to zalozone na BSI lub na pompę paliwa.
_________________
Citroen C4 2010 1.6 HDi 92 PS
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot207 CC

15 900

2008r.

203 700 km

mazowieckie

PeugeotRIFTER

63 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot407

11 900

2009r.

250 000 km

łódzkie

Peugeot208

36 900

2017r.

91 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System