Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) dziwna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr_ek

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): węgrów
Posiadane auto: peugeot, 308,1.6hdi, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 18:28
Temat postu:

dziwna praca silnika


Witam wszystkich, zwracam się z ogromną prośbą o nakreślenie problemu, sugestie na co zwrócić uwagę.
Mój Peugeot 308 1.6 hdi 90 km ma dosyć dziwne objawy...
Problem polega na tym że okresowo silnik pracuje bardzo głośno i twardo czy to na biegu jałowym czy podczas jazdy niezależnie czy na wysokich czy na niskich obrotach.
Problemu nie ma co ciekawe kiedy auto postoi kilka godzin na słońcu oraz kiedy po rozgrzaniu silnika do 90 stopni zostanie zgaszony i ponownie uruchomiony po około 10 minutach.
Dodam że na pewno uszkodzona jest turbina ( głośno gwiżdże podczas przyspieszania- gwiżdże o wiele ciszej kiedy silnik pracuje "normalnie")

Moje pytania:
czy ta głośna praca silnika może być spowodowana rozszczelnieniem turbiny?
czy możliwe jest aby był przestawiony kąt wtrysku? np. przy wymianie rozrządu?
auto ma duży przebieg, teraz około 350 tys. ( dokładnie nie mogę określić bo na pewno poprzedni własciciel cofnął przebieg około 1000 000)może gęstszy olej wyciszył by nieco silnik?
dodam żę auto nie bierze oleju, odpala dobrze w zime i w lato.
Jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś informację oczywiscie opiszę .Mogę też zamieścic filmiki z cichą i głośną pracą silnika.

Dla przykładu dziś rano po zimnej nocy silnik pracował bardzo głośno, dojechałem do pracy auto czekało na mnie 8h w słońcu, po pracy wsiadam i aż miło cisza do tego stopnia że silnika nawet nie słychać podczas postoju na czerwonym...
Bedę bardzo wdzięczny za pomoc w znalezieniu przyczyny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 21:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) dziwna praca silnika


Witaj na forum.
Na podstawie opisu, trudno jest stwierdzić, co jest przyczyną głośnej pracy silnika. Natomiast co do turbiny, to jeżeli świszczy, należy tutaj sprawdzić najpierw szczelność układu dolotowego idące od turbiny, a jeżeli nie pomoże, to niestety, być może turbina do regeneracji.


Cytat:
czy możliwe jest aby był przestawiony kąt wtrysku? np. przy wymianie rozrządu?
Jeżeli masz obawy, to należy jeszcze raz przejrzeć rozrząd i tutaj nie wiadomo, czy jednocześnie zmieniano łańcuszek wałka rozrządu?.


Ps. Podłącz do komputera diagnostycznego w celu odczytania błędu oraz paramenty pracy silnika i wtedy zgłoś się ponownie na forum. Również podaj na wp. numer vin, ponieważ nie wiadomo jaki układ wtryskowy, a to jest również ważne przy zapytaniu przyczyny.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
piotr_ek

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): węgrów
Posiadane auto: peugeot, 308,1.6hdi, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2016, 19:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) dziwna praca silnika


Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź. Oczywiście auto zostanie podpięte pod komputer i zamieszczę wyniki na forum jak tylko znajdę chwilę i nie drogiego " diagnostę".
Zdaję sobie sprawę że po samym opisie problemu trudno jest cokolwiek stwierdzić, jednak za nim udam się do kolejnego mechanika chciałbym zdobyć jak najwięcej prognoz. Pozwolę sobie jeszcze dodać coś w temacie...
Dziś po powrocie z pracy ( silnik pracował idealnie) postanowiłem zajrzeć pod maskę. Zdjąłem pokrywę silnika i się przeraziłem, 2 wtryskiwacze kompletnie zalane olejem a w miejscach gdzie owe wtryskiwacze wchodzą do silnika, oleju aż pływa...( dołączam filmik w celu zobrazowania http://speedy.sh/KmJQh/video-1462380092.mp4 ) Być może jest to powód tej głośnej okresowej pracy silnika?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 20:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) dziwna praca silnika


Cytat:
Zdjąłem pokrywę silnika i się przeraziłem, 2 wtryskiwacze kompletnie zalane olejem a w miejscach gdzie owe wtryskiwacze wchodzą do silnika, oleju aż pływa...
To nie olej tylko spaliny. Niestety, tego filmu nie obejrzałem, bo wiadomo o co chodzi. (Nie wrzucaj więcej takich stron, co najwyżej na youtube bądź wstawienie zdjęcie image lub fotosik tylko takie strony są bardziej aktywne.)

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot807

33 000

2012r.

200 000 km

śląskie

Peugeot2008

36 900

2013r.

88 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

79 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot308 SW

30 800

2015r.

249 506 km

pomorskie

Peugeot2008

39 900

2014r.

80 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System