Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuba_m

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 14:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


Cześć, czy ktoś z obecnych tutaj może polecić miejsce we Wrocławiu gdzie będę w stanie doprowadzić czujniki do ładu? Nie wiem, czy jest sens kupować nowe na allegro (nie wiem czy te, które aktualnie posiadam kwalifikują się do wymiany).

Ostatnio byłem w jednym warsztacie, założyć nowe opony. Rzekomo warsztat zajmował się także czujnikami ciśnienia i dlatego wybrałem właśnie ten nie inny. Niestety nie mieli pojęcia co robili, krótko mówiąc nie ogarniali (serwisowania czujników).

Fakty:
- czujnik LP działał (raz zgłosił przebicie opony kiedy faktycznie był w niej gwóźdź). odczyt ciśnienia w warsztacie to 3,5 bara
- czujnik PP nie wiadomo, nie mógł zostać odczytany pilotem (w warsztacie mieli taki jakby pilot którym zczytywali czujniki). odczyt ciśnienia 3,5 bara
- czujnik LT i PT wcześniej były zgłaszane jako niedziałające przez komputer. odczyt ciśnienia 6,3 bara. Zastanawiające jest, że po dziubaninie tylko PT jest zgłaszany jako niemonitorowany. Być może LT został wczytany poprawnie, następnie i PT. Jednak przy PP (który nie dawał się zczytać) gość podszedł do PT i go zczytał. Nie wiem czy tym sposobem nie został zakodowany PP i PT na numer seryjny tego samego czujnika. Ciśnienie zgłaszane jest jednak inne. Kosmos.

Także jak widać odczyty ciśnienia bardzo dziwne. Nie wiem, czy wynika to z faktycznego uszkodzenia czujników czy z nieodpowiedniej obsługi sprzętu w warsztacie.

Co radzicie zrobić? Zakupić czujniki na allegro? (z jednej strony przynajmniej jakaś gwarancja jeśli chodzi o żywotność nowej baterii) czy może udać się do warsztatu (pytanie - którego).
Powrót do góry
łysyxmv6

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Peugeot / Citroen
Piwa: 1/14
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 21:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


A co wcześniej sie działo z czujnikami ?
Powrót do góry
kuba_m

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 12:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


łysyxmv6 napisał:
A co wcześniej sie działo z czujnikami ?


Komputer zgłaszał, że nie jest monitorowane ciśnienie (w komputerze pokładowym, na liście błędów były dwa wpisy tyczące czujników - prawy i lewy tył). Na pewno z prawym tyłem miałem problem ponieważ ze starej opony uchodziło powietrze i komputer tego nie zgłaszał.

Nic nie było zgłaszane odnośnie przodu, co więcej - lewy przód działał i raz zasygnalizował przebicie kiedy faktycznie opona miała gwoździa. Prawy przód nie miał żadnych przygód także nie wiem czy działał/działa.

Także jak wspomniałem po "dłubaninie" w warsztacie sytuacja się minimalnie zmieniła i tylko prawy tył jest zgłaszany jako niemonitorowany.
Powrót do góry
łysyxmv6

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Peugeot / Citroen
Piwa: 1/14
Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 12:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


To jedź tam gdzie robiłeś usługę, i niech jeszcze raz pobudzą ten czujnik. Jak nic nie pomoże to może bateria padła.
Powrót do góry
kuba_m

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 22:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


łysyxmv6 napisał:
To jedź tam gdzie robiłeś usługę, i niech jeszcze raz pobudzą ten czujnik. Jak nic nie pomoże to może bateria padła.


szkoda czasu wracać do nich, po prostu w tym temacie są laikami i nie chcę marnować na nich swojego czasu. Gość plątał się z godzinę przy tych czujnikach, nawet nie wiem czy to był mechanik czy jakiś znajomy mechanika. Myślę, że dla warsztatu który wie jak diagnozować te problemy to sprawa byłaby do załatwienia w 15 minut (bez zdejmowania kół) a nie w godzinę.

Czujniki chciałem zrobić przy okazji wymiany opon. Policzyli mnie za zmianę opon. Za dłubanie przy czujnikach nie. Także po prostu nie będziemy się wzajemnie męczyć tym tematem ;p Jedyna smutna sprawa to fakt, że na stronie oponeo, gdzie zamawiałem opony ten warsztat był oznaczony jako taki, który zajmuje się też czujnikami ciśnienia. W rzeczywistości nie ma jednak dużego doświadczenia na to wychodzi (co jak co ale Peugeot to raczej dość popularne auto w Polsce i nie spodziewałem się że to taki problem zrobić czujniki).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomasz19760

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2022
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nienadówka
Posiadane auto: 407 sw
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Cze 2022, 18:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Czujnik ciśnienia w kole


u mnie ugniła ta rurka z czujnika koła tył prawy wywaliłe zsstempując go zwykłym wentlem do kół bezdentkowych i nic się nie dzieje brak błędów
_________________
mój kot 407 2.2 16V
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot308

49 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

48 850

2017r.

87 900 km

wielkopolskie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System