Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


ma byc do sitka i przy pompie mechanicznej ten problem nie wystepuje tylko z elektryczna
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
407Sedan

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaslo
Posiadane auto: Peuget,407,sedan,2.0hdi,2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 21:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


sinnerro napisał:
Taka uwaga dla pozostalych, "tylko glupi uczy sie na wlasnych bledach, madry uczy sie na bledach innych" Wink
Wiec teraz zadam pytanie wszystkim którzy maja problem ze wspomaganiem:
otóz: Jak czesto kontrolujecie poziom plynu od wpsomaghania? Jezeli dopiero jak cos sie niedobrego zaczyna dziac to niestety jestescie sami sobie winni. Temat powtarzany wielokrotnie, ze poziom plynu nalezy trzymac ponad MAX szczególnie w zimowych warunkach nalezy go bardzo czesto kontrolowac. Jezeli nie ma smarowania to scieraja sie elementy pompy niszczac ja!!! Zapychaja sie przewody, pompa pracuje na 200%, do tego opilki zjechanych czesci w ukladzie wspomagania sukcesywnie ukrócaja jej zywotnosc. Zanim kolega z pierwszego postu kupi nowa pompe, ja wymienilbym przewody i zalal nowy plyn.
I pamietajcie, kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola!!!



caly czas piszesz o pompie, w moim przypadku to nie pompa tylko silownik czyli tloczek ktory porusza sie w cylinderku. tam zawsze napewno byl plyn (olej), wiec i dobre smarowanie, bo pompe by juz duzo wczesniej szlagtrafil, wiec nie ma to nic wspolnego z twoim max w zbiorniczku. to zwylka francuska delikatna tandeta obliczona na minimum. wczesniej jezdzilem japonczykiem tam nie bylo mowy o takich jajcach zeby po 70000 km byla taka awaria. a tu jak nie swozen to inna zaraza.
apropo; do pytajacego o znaczki min-max, jak odkrecisz ten czarny korek w srodku na korku masz znaczki.
Powrót do góry
Pablos87

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: peugeot 407 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2012, 14:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Witam.

mam dokładnie ten sam problem. W aso powiedzieli mi że to albo wina wężyka (coś koło 500 zł) albo do wymiany cała pompa, czyli pakuj człowieku 5 stów ale w sumie to dołóż jeszcze kilka tysiączków. Nic natomiast nie wspomnieli o odpowietrzeniu i wymianie całego płynu.

Po za tym jakiś czas temu wyświetlała mi sie kontrolka, nakazująca bezzwłocznie zatrzymać auto, bo awaria. Zjechałem na pobocze, zgasiłem dostojnika, wychodze, otwieram maske a tam brzęczy sobie pompa od wspomagania. rozłączyłem klemy, podłączyłem, wszytko git. Problem pare razy sie powtórzył ale od poł roku spoko,z tym że pieni się płyn i wycieka.

Myslicie ze problem moze byc złożony i są jakies przebica albo cóś?
oczywiscie w Aso podpieli pod kompa ale nic nie odniesli sie do historii błedów..

pozdrawiam
_________________
407- awaryjny dostojnik
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Sro 04 Sty 2012, 21:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Pablos87 napisał:
Witam.

mam dokładnie ten sam problem. W aso powiedzieli mi że to albo wina wężyka (coś koło 500 zł) albo do wymiany cała pompa, czyli pakuj człowieku 5 stów ale w sumie to dołóż jeszcze kilka tysiączków. Nic natomiast nie wspomnieli o odpowietrzeniu i wymianie całego płynu.

Po za tym jakiś czas temu wyświetlała mi sie kontrolka, nakazująca bezzwłocznie zatrzymać auto, bo awaria. Zjechałem na pobocze, zgasiłem dostojnika, wychodze, otwieram maske a tam brzęczy sobie pompa od wspomagania. rozłączyłem klemy, podłączyłem, wszytko git. Problem pare razy sie powtórzył ale od poł roku spoko,z tym że pieni się płyn i wycieka.

Myslicie ze problem moze byc złożony i są jakies przebica albo cóś?
oczywiscie w Aso podpieli pod kompa ale nic nie odniesli sie do historii błedów..

pozdrawiam


Kolego, jeżeli płyn się pieni to znaczy że dostaje się powietrze do niego i tworzy się piana (dmuchaj słomką do szklanki z ludwikiem). Jeżeli nie kontrolujemy naszych płynów na bierząco, może dojś do takich rzeczy że poziom spada i zasysa powietrze do układu, stąd skoki wspomagania, trzęsienia, albo chwilowe zaniki pracy pompy. Piszę o tym MIN i MAX bo to najtańsza forma zapobiegawcza. Wystarczy trzymać poziom powyżej MAX o jakieś 3 cm a już o wiele mniejsze narażenie pompy na zacieranie się. Dodatkowo trzeba odpowietrzyć układ. Zalać poziom sporo powyżej maź i kręcić kierownicą najlepiej na wyłączonym silniku ale za to na lewarku lub na śniegu żeby było lekko. 10 razy w lewo i 10 w prawo i obserwować co się dzieje z płynem w zbiorniczku. Czynność można powtarzać codziennie obserwując czy płyn opada. Dodatkowo jeżeli pompa dziwnie pracuje to przewody masowe trzeba posprawdzać. Jeżeli już zdecydujecie się na wymianę pompy bo nic nie pomaga, to przed tym warto jest zakupić nowy płyn i wymienić cały stary z układu, a jak to by nie pomogło to przewód wysokiego ciśnienia na pompie.
Wymiana pompy to spory koszt a ASO tylko czeka żeby wam ją wymienić. Nie ważne czy problemem jest tylko za niski poziom płynu. Także lepiej najpierw we własnym zakresie się za to zabrać a w ostateczności dopiero wymienić.
Powrót do góry
rpal

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 137


Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 01:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


koledzy poczytają post o wycieku płynu od wspomagania, napisałem tam jak się go wymienia i płucze układ. To żadne awarie pompy i inne bzdety. Płyn ucieka bo się pieni a skoro ucieka nie ma wspomagania. Skoro nie ma wspomagania, fajera ciężko chodzi. Inna sprawa że pompa się w końcu zatrze jak będzie chodzić na sucho. Ale to nie pompa nawala tylko swoista uroda peugeota zimą i pieniącego się płynu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 01:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zbysszek

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Maj 2016, 11:40
Temat postu:

Ubytek płynu


Witam mam problem z wyciekiem płynu z układu kierowniczego w okolicy kolumny kierowniczej. po odpaleniu silnika i ruszeniu pozostają ślady na kostce brukowej- a nie widać konkretnego miejsca wycieku, układ kierowniczy bez większych zmian. Proszę o jakąś podpowiedz czym może być to spowodowane .
Powrót do góry
siwal81

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 16V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 11:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


W 90% przyczyną pienienia się jest zużyty lub zły płyn do wspomagania. Nawet drobna dolewka złego płynu spowoduje pienienie. Pompy elektryczne wymagają płynu syntetycznego i tylko syntetycznego. Jedynym lekarstwem jest wtedy wymiana go wraz z płukaniem układu kierowniczego oraz oczywiście porządne odpowietrzenie poprzez kręcenie kierownicą(minimum 5 minut) na zapalonym silniku i kontrolowaniu stanu płynu(gdy robi się poniżej MAX to dolać)
Powrót do góry
Arturx

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brańsk
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 22:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Peugeot 407 sw 2007 rok
Problem ze wspomaganiem. Jednak na forum nic nie znalazłem. Czy te pompy potrafia sie rozwalić w srodku ? Mianowicie... moja pompa się załącza, słychać jak działa ale ciśnienia żadnego nie daje na przewody. Olej jest, nie spieniony w odpowiedniej ilości. Co tam mogło się stać i czy jest to do naprawy czy raczej używkę brać?
Pompa jest elektryczna.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Arturx

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brańsk
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 14:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Pompa działa i pompuje płyn. płyn wraca powrotem. elektryka działa bo nie ma błędów... ale wspomaganie dalej nie działa...
Powrót do góry
Siux

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Peugeot 407 sedan.2.0 HDI ,136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2020, 12:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


U mnie wspomaganie przerywalło .80 km z wspomaganiem A następnie 30 bez .. postanowiłem wymienić pompę po wymianie pompa ruszyła na 2 min i przestała dzialac . Podłączyłem lexie i się okazało że nie widzi kalkulatora wspomagania. Bezpieczniki sprawdzone wtyczki także... jaka przyczyna ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot207 CC

11 500

2009r.

190 000 km

mazowieckie

Peugeot407

11 500

2009r.

246 000 km

pomorskie

Peugeot807

30 900

2012r.

215 000 km

śląskie

Peugeot5008

25 500

2010r.

189 000 km

pomorskie

Peugeot3008

23 900

2010r.

277 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System