Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Expert ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 12:42
Temat postu:

2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 13:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


Witaj na forum.
Jeżeli komputerowo nie ma żadnego błędu, to prawdopodobnie przyczyną może być zapchany filtr paliwa i należy od filtra paliwa zacząć, ponieważ jest to najtańsza opcja.
Natomiast, każda usterka związana z pompą wysokiego ciśnienia i w nim niskiego ciśnienia powoduje błąd, warto tutaj zajrzeć w paramenty silnika. Tak więc, skoro błędu nie ma, to jak wyżej wspomniane.

Pozdrawiam.


Ps. Podaj numer vin, w celu sprawdzenia, czy nie posiadasz w zbiorniku paliwa pompę wstępną niskiego ciśnienia oraz jaki masz układ wtryskowy. Choć na moje podejrzenie, to masz Boscha, ale lepiej mieć pewność podając numer vin.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 13:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec tematu

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 16:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec tematu

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 22:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec tematu

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 22:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 22:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


Cytat:
troche przeraża mnie to ,że to przez suche paliwo
A co lejesz dodatki czyszczące do wtryskiwaczy, bo jakość dla Niemców nie przeraża, a na wschodzie polski również, czyli wychodzi na to, że tylko cały zachód ma suche paliwo i nikt nie chce się przyznać, że dolewając różne środki do czyszczenia rzekomo wtrysków, niszczymy tym samym układ paliwowy.
Cytat:
to mój silnik identycznie klekotał przed awarią od ok.roku i pewnie to pompa wtryskowa padła ,żaden mechanik nie wiedział co to tak klekocze ,a ja tak jeździłem ,z tym klekotem zrobiłem ok 50 - 100 tkm
Co to znaczy pewnie?, czyli padła pompa, ale zrobiłem jeszcze kilka dobry km, no i jeszcze brak błędów?. (Jakość nie chce mi się w to wierzyć).
Następna sprawa, dlaczego stawiasz piwa, które nie dało jeszcze odpowiedzi do rozwiązania problemu, dodatkowo nie sprawdzając, czy to rzeczywiście powoduje suche paliwo, aniżeli z przebiegu auta. Dodatkowo, czy na czas zmieniany filtr paliwa, bo jakość o tym nic, a nic nie wspomniałeś, gdzie wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, dlaczego ważne jest na czas wymiany filtra paliwa, a tylko od razu leci do sklepu lub w marketach po środki czyszczące do wtryskiwaczy myśląc, że auto nabierze moc, czyż tak nie jest?.

Pozdrawiam.

Ps. Bez kodów trudno stwierdzić twojej przyczyny, albo podasz kody błędów, albo sam rozwiązuj problemy.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 22:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


nie jestem biegły w tych sprawach i może wypowiadam się jak amator ,ale szukam kogoś kto merytorycznie mi pomoże ,na podstawie pytań (może nie kompletnych i głupich) które zadałem
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 01:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


Po taki przebiegu auta, to mały psikus widoczne na obudowie filtra paliwa, ale zrób zdjęcie wkład paliwa i pokaż jak wygląda, pewnie wygląda jakby skurczony.
Cytat:
po podłączeniu kompa widział błąd pompy WC
A szkoda, że nie podał kodu błędu, ponieważ najczęściej może być na pompie elektrozawór stąd i też zacieranie się pompy wysokiego ciśnienia z powodu braku paliwa. (Nikt nie wziął pod uwagę Idea ). Ponieważ, dzieje się to wtedy, kiedy próbujemy odpalać silnik, a w tym samym czasie brak paliwa na, którym w pompie nie ma paliwa, bo uszkodzony bądź zapchany elektrozawór i tutaj też pompa wysokiego ciśnienia na sucho bez paliwa pracuje, stąd najczęściej powoduje opiłki. (Dla tego nie można kręcić rozrusznikiem zbyt długo i jeśli nie odpala, to należy auto z holować do najbliższego mechanika lub samemu sprawdzić i nigdy nie odpalać na hol auta w celu odpalenia silnika, lub za pomocą plaka, to często łamane zasady użytkowania auta.
Tutaj, jeśli chodzi o opiłki, to zawsze trzeba pamiętać, że przy takim przebiegu auta, pompa wysokiego ciśnienia łatwiej poddaje się na ścieralność z powodu braku paliwa lub stosujące dodatki do paliwa w celu niby czyszczenia wtryskiwaczy, a nawet dużo powietrza w układzie paliwa i ten ostatni wbrew pozorom auto zachowuje się bez zmian.

Cytat:
ale szukam kogoś kto merytorycznie mi pomoże
Myślałem, że szukasz rozwiązania w naprawie auta, aniżeli opis pracy silnika i jej elementy, bo ten ostatni można wykorzystać ze strony z wujka Google, gdzie wszystko znajdziemy na temat pracy silnika, wtryskiwaczy i cały układ paliwowy.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 11:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec tematu

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 14:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


Cytat:
po lewej stronie jest gruszka (nie wiem jak to się fachowo nazywa) :
Prawidłowo nazwałeś.

Cytat:
na zdjęciu z opiłkami
Z powodowane właśnie niżej opisane w cytacie:
Cytat:
właśnie jak jest mało paliwa ,to nie mogłem odpalać ,musiałem otwierać maskę i pompować paliwo ta gruszką i wtedy dopiero odpalał

O właśnie i proszę sobie wyobrazić, jaką ilość opiłków widoczne na zdjęciu i kiedy ten problem powstał, czyli nie dawno, a więc skutek wydzielania opiłków powstało nagle z powodu wcześniejszy trudności odpalania silnika, aniżeli z suchości paliwa, prawda. Bo, gdyby teraz stwierdzić na podstawie suchości paliwa, to dlaczego w takim momencie wydziela opiłki, aniżeli kiedy w całym obwodzie jest paliwo. (Nie jest to pierwszy przypadek i to właśnie u nas znane przyczyny, ale na pewno nie z powodu suchości paliwa.)

Cytat:
gdzie dokładnie jest ten elektrozawór
Na pompie wysokiego ciśnienie (zamontowany niżej na pompie), ale piszesz, że jak gruszką pompujesz, to silnik odpala. W tym przypadku należy sprawdzić, pompę niskiego ciśnienia umieszczoną na pompie wysokiego ciśnienia (dość widoczny i da się rozpoznać) oraz sprawdzić szczelność układu paliwowego zaczynając od zbiornika do pompy wysokiego ciśnienia w tym również obudowę wkładu paliwa.
Natomiast, skoro już rozebrałeś pompę, to należy również cały układ paliwowy wyczyścić i uszczelnić. (Uszczelki bądź "oringi" zakładamy tylko wyłącznie nową).

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 14:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec tematu

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 20:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


Tak od razu pompa Shocked , a na jakiej postawie stwierdzono uszkodzenia pompy?.
Jeżeli postawiłeś w tym warsztacie co regenerują pompy, to mogę tylko poinformować, że ci pompiarze zawsze mówią pompa albo wtryski i choć sprawna, to zawsze mówią to samo.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 04 Cze 2016, 15:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


igda napisał:
i okazało się ,że pompa padła ,juz ja robią

a jak auto nie odpali to zwalą na wtryski lub matkę Terego. Miałem opiłków całą garść w filtrze ale po 200tkm dalej pompa nie padła ani wtryski, jedynie wyczyściłem filtr paliwa i wsadziłęm nowy wsad co 40tyś. na wszelki wypadek. Po ujrzeniu opiłków też skoczyłem do Fachowca który skazał moje auto na kapitalkę wszystkiego, obyło się bez zbędnych remontów na oleju 5W40 do 400tyś km- później sprzedałem auto któe wciąż moim zdaniem i kolegów, było w idealnym stanie.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 04 Cze 2016, 21:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
igda

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Peugeot expert
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 07 Cze 2016, 22:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot Expert ) 2.0 HDI wtryskiwacze czy pompa wtryskowa czy coś innego?


koniec tematu

Ostatnio zmieniony przez igda dnia Nie 02 Paź 2016, 20:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Expert ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Expert »

Opinie o samochodach Peugeot Expert - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Expert ) Porady, problemy techniczne

20) Obroty »

Peugeot3008

49 900

2015r.

112 600 km

wielkopolskie

Peugeot3008

99 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

26 900

2013r.

208 147 km

mazowieckie

Peugeot208

37 850

2017r.

65 700 km

wielkopolskie

Peugeot2008

47 900

2018r.

54 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System