Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuba128

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 20:26
Temat postu:

Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


Witam! Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Peugeotem. Wersja 2.0 HDI, 2003 r, 110 KM, przebieg teoretycznie 220 000 km. Auto ma wycięty DPF (filtr cząstek stałych) i zostało "przemapowane". Ja jeżdżę autem od 4 miesięcy i od jakiegoś czasu mam problem z "Antipollution fault". Przy większych obrotach podczas jazdy zapala się pomarańczowa kontrolka "check engine", do tego auto zostaje wprowadzone w tryb awaryjny i po zatrzymaniu gaśnie. Czasem odpala zaraz po całej akcji, a czasem trzeba trochę odczekać. Przy odpalaniu pojawia się sygnał dźwiękowy i komunikat "Antipollution fault", do tego zapalona zostaje kontrolka "check engine". Po jakimś czasie/kilku odpaleniach, jeśli auto znowu nie dostanie po obrotach - kontrolka gaśnie i auto jeździ bez zarzutu. Ktoś ma jakiś pomysł? Zdarzyła się komuś taka sytuacja. Szukam po forach i wiem, że taki błąd może mieć wiele przyczyn, ale konkretnie takich objawów nie znalazłem u nikogo.

Link do mojego filmiku z błędem może pomoże naświetlić sprawę: https://youtu.be/5r2iSz8zqy8



Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 25 Cze 2016, 06:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


Witaj na forum.
Cytat:
ale konkretnie takich objawów nie znalazłem
Konkretnie, to powie wszystko komputer diagnostyczny, no, chyba że chcesz niepotrzebnie pół silnika rozebrać i wymieniać czasem dobry rzeczy.
Najlepszym rozwiązaniem, jeśli podasz choćby kod błędu, co na tej podstawie można konkretnie powiedzieć, bo oprócz wspomniany usterkę :Antipollution fault" dużo może znaczyć, a skoro moc traci, to najwidoczniej przełącza w tryb awaryjny.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
kuba128

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Cze 2016, 09:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


Również witam i dziękuję za odpowiedź.

Podłączałem go pod komputer jakieś 3 miesiące temu, jak błąd zaczął występować. Niestety nic konkretnego mechanik nie powiedział. Był podobno błąd z jednym w tryskiem, dziwne było, że temperatura przed i za filtrem DPF była taka sama (przypomnę, że DPF wycięty, takie były wskazania komputera). A poza tym nic co mogło być związane z błędem. Nie obejdzie się pewnie bez wizyty u innego mechanika...
Mam wrażenie, że błąd ma duży związek z temperaturą silnika. Jeśli silnik jest dobrze rozgrzany, w dłuższej trasie, w upalne dni, przy jeździe po mieście, ciągłym ruszaniu i hamowaniu - wtedy łatwiej jest o błąd. Jadąc rano do pracy, kiedy nie ma jeszcze upału, to nie ma problemu nawet jeśli mi się spieszy, a wracając w upał w takim samym tempie błąd zwykle się pokaże.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 25 Cze 2016, 17:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


Cytat:
Podłączałem go pod komputer jakieś 3 miesiące temu, jak błąd zaczął występować.
Cóż jak sam widzisz, co można konkretnego powiedzieć, skoro sam nie wiele opisujesz, bo tutaj pytanie: Jaki był błąd i co ma wspólnego wcześniejszy, a obecną usterką?. Oraz czy poprzednie usterki zostało naprawione, skoro o nim opisujesz.
Cytat:
że temperatura przed i za filtrem DPF była taka sama (przypomnę, że DPF wycięty, takie były wskazania komputera).
Tutaj również zostaje pod znakiem zapytania, bo opisujesz, że filtr został usunięty, czyli można powiedzieć: Zostało usunięte mechanicznie poprzez usunięcie całego środka, czyli filtr Fap, a czy również zostało usunięte po stronie elektroniki z komputera?. (Przypominam, że tego ostatniego takowy temat w tej sprawie jest już na forum.)
Cytat:
wtedy łatwiej jest o błąd.
Najłatwiej będzie, jak podłączysz pod komputer diagnostyczny i podasz kod, bo może być związane właśnie wyżej wymienione zdanie, czyli, czy usunięto programowo Fap z komputera?. (Również dość szczegółowo opisane na forum, co warto poszukać.)

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
kuba128

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


DPF został wycięty mechanicznie i usunięty z komputera. Myślisz, że wina może być po stronie tego felernego wtrysku? Czy to raczej łączyłoby się z innymi objawami? Podłączę pod komputer w najbliższym czasie i dam znać co wychodzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 07:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


Cytat:
DPF został wycięty mechanicznie i usunięty z komputera.
Coś nie do końca zostało usunięte z komputera. Usunięty fap z komputera nie widzi już jej temperatury, a Ty opisujesz, że są takie same, czyli wychodzi na to, że czujniki fap nadal działają, co przy usuniętym całkowicie nie powinno.
Cytat:
Myślisz, że wina może być po stronie tego felernego wtrysku?
Nie, myślę, że przyczyna leży po stronie fap, który nie do końca został usunięty (tak z opisu wygląda), a może zamiast fap, usunąłeś katalizator?.

Pozdrawiam.

Ps. Podaj numer vin w celu sprawdzenia na wyposażeniu fap.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
kuba128

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 22:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


FAP usuwał jeszcze poprzedni właściciel, więc mogę powtórzyć tylko to, co usłyszałem od Niego. Podobno wyciął sam filtr, cała obudowa z elektryką została, ale z komputera został usunięty. VIN podam jutro, bo nie mam w tej chwili przy sobie dowodu. A dzisiaj zależność z temperaturą jeszcze bardziej rzuciła mi się w oczy, kiedy po ostatnich upałach zauważyłem, że jak jest chłodniej na zewnątrz (dziś około 22 stopni w drodze powrotnej z pracy, a ostatnio nawet do 35), to nawet przy ostrej jeździe błąd mi się nie pokazał.

Czy mogę na coś szczególnego zwrócić uwagę przy sprawdzaniu pod komputerem, żeby określić czy to wina złego usunięcia FAPu?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 03 Lip 2016, 13:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugoet 307 2.0 HDI "Antipollution fault"


Tak jak wspomniałem, podłącz pod komputer i na tej podstawie będziemy mogli rozwiązywać problemy, podając błędy, a zwrócenie uwagi to, czy fap jest aktywny. Wspomniane kontrolki silnika( tak jak na filmie), mogą być różne i dlatego potrzebne jest kody błędu po to, żeby nie wymieniać i nie rozkręcać niepotrzebny rzeczy.
Należy pamiętać, że komputer w pełni diagnozuje i steruje od momentu włożenia kluczyka do stacyjki i przekręceniu na zapłon na, którym każdy błąd wykrywa w razie awarii.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot308

17 900

2009r.

209 000 km

małopolskie

PeugeotPartner

10 000

2007r.

235 000 km

lubelskie

Peugeot4008

42 900

2012r.

164 681 km

mazowieckie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot4007

29 900

2010r.

165 728 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System