Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Zawieszenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 18:08
Temat postu:

Zawieszenie


Cześć, mam trochę niecodzienne pytanie, czy ktoś sie orientuje jak można uczynić zawieszenie w 508 bardziej komfortowym? Czy to kwestia założenia sprężyn od jakiegoś innego modelu?
Zauważyłem ze w 607 z przodu sa podobne amortyzatory, natomiast tylne na oko sa identyczne jak w citroen c6 kombi.
Very Happy wiem ze to trochę szalony pomysł, ale jeśli ktoś mógłby pomoc w tym temacie to będę wdzięczny. Chodzi np. O sprawdzenie wymiarów amortyzatorow 607 i 508 przód, może ktoś ma dostęp do jakiegoś profesjonalnego katalogu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 19:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


to nic nie da, a masz w pełni sprawne zawieszenie ? amory ? po peugeoty maja dosc miekkie zawieszenie ori

pozostaje ci air ride bedzie mógł dostosować to co lubisz, ale to koszta..
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 22:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Zawieszenie sprawne, przed zakupem czytałem niejednokrotnie ze zawieszenie jest bardzo twarde, wręcz sportowe, ale myślałem, ze przesadzają. Niestety jest za twardo, ogólnie na łagodnych wybojach dobrze resoruje, ale wystarczy jakaś lata na drodze lub małe nierówności i jest niemiło. Efekt jest taki jakby opony były za bardzo napompowane. Kolega jackass99 widzę ze ma 407 wiec komfort na pewno lepszy.
Bardzo dobrze jest to przestawione w teście 508 sw na YouTube przez autocentrum,
https://m.youtube.com/watch?v=zgot9SMhLG0
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 10:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


to kolego raczej nic nie poradzisz, sama sprezyna raczej mało co da a wsadzenie innej moze zmienic zachowanie auta.., a jaki masz rozmiar opon ?

uwierz mi ze wcale nie masz twardo bo miałem wczesniej bmw na gwintowanym zawieszeniu i felgach 18" i to dopiero było twardo ale ja lubie takie np
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 21:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Nie ma c6 w kombi i amortyzatorów w tym modelu również nie zobaczysz.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 15:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


jackass99 napisał:
to kolego raczej nic nie poradzisz, sama sprezyna raczej mało co da a wsadzenie innej moze zmienic zachowanie auta.., a jaki masz rozmiar opon ?

uwierz mi ze wcale nie masz twardo bo miałem wczesniej bmw na gwintowanym zawieszeniu i felgach 18" i to dopiero było twardo ale ja lubie takie np


Opony 215/60/16, kiedyś miałem, golfa gti na profilu 45 wiec miekko nie było Smile ale to mi pasowało, teraz kupiłem 508 z myślą o komforcie, ale komfort to pojęcie względne. Drogi w Polsce mamy rożne, ostatnio jechaliśmy w niedaleka podróż ok 300 km z tym ze droga była połatana, wszyscy wyszliśmy zmęczeni. Nie chce sie narażać ale miałem ostatnio golfa V i było lepiej Smile tzn było sztywno ale drgania nie przechodziły bezpośrednio na pasażerów. Może poprzedni właściciel coś kombinował z zawieszeniem w 508 cieżko powiedzieć.

Kolego Hermes, wiem, ze nie ma c6 w kombi, chodziło mi o przednie amorki, na zdjęciach wyglądają identycznie jak od 508.

Swoją droga nie chce mi sie wierzyć, ze peugeot tworząc 508 produkował wszystko od podstaw, musiał zapożyczać części z innych modeli. Dlatego chciałbym to sprawdzić czy jest sposób na jakieś swapy Smile nie takie rzeczy ludzie robią z samochodami, tylko kwestia jak wiele trżeba poświecić.

Trochę szkoda ze o 508 ogolńie jest mało informacji w necie, w sumie to całkiem świeży samochód, może dlatego.
Dzięki za zainteresowanie, jakby ktoś miał jakieś poszlaki to będę wdzięczny za info.
Powrót do góry
Bienias75

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: 206 1.4 HDI, LF 2004 T4d, VeVrta B 2.2 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 20:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


hubson77 napisał:
Drogi w Polsce mamy rożne, ostatnio jechaliśmy w niedaleka podróż ok 300 km z tym ze droga była połatana, wszyscy wyszliśmy zmęczeni. Nie chce sie narażać ale miałem ostatnio golfa V i było lepiej Smile tzn było sztywno ale drgania nie przechodziły bezpośrednio na pasażerów. Może poprzedni właściciel coś kombinował z zawieszeniem w 508 cieżko powiedzieć.


Testowałem prze kupnem 508 RXH i miałem dokładnie to samo wrażenie - twardo, cicho w środku, ale czuć każdą dziurę w drodze.... ten typ chyba tak ma, co mnie zaskoczyło, bo nasłuchałem się, że Peugeot ma podobno super zawieszenie...
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 20:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Bienias75 napisał:
Testowałem prze kupnem 508 RXH i miałem dokładnie to samo wrażenie - twardo, cicho w środku, ale czuć każdą dziurę w drodze.... ten typ chyba tak ma, co mnie zaskoczyło, bo nasłuchałem się, że Peugeot ma podobno super zawieszenie...


No tez czytałem ze super zawieszenie, moim zdaniem jedno z gorszych z jakimi miałem styczność. Niby twarde ale w zakrętach niepewne, przejazd przez jakaś tarkę, studzienkę, wyrywa kierownice z rak. Żałuje ze na jeździe próbnej jeździłem tylko po dobrych drogach. Kiedyś czytałem artykuł ze Francuzi próbowali dorównać Niemcom No i ńie wyszło, podpisuje sie pod tym Smile szkoda bo ogólnie to nie jest zły samochód , ma kilka niedoróbek, ale to zawieszenie wkurza mnie najbardziej, równie bardzo jak szum wiatru powyżej 100 którego nie mogę sie pozbyć. Na tle niemieckiej konkurencji jest tańszy, ale już chyba wiem czemu...
Powrót do góry
Bienias75

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: 206 1.4 HDI, LF 2004 T4d, VeVrta B 2.2 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 21:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Najgorsze, że za bardzo teraz nie wiem do końca, czy chcę 508. Choć w tych pieniądzach, wydaje się być bardzo korzystnym zakupem. C5 jakoś mi nie podchodzi, VW nie lubię. Na BMW F10/f11 trzeba dołożyć 15 tysi więcej, na Audi A6 podobnie. I qwa co ja kupię Wink

W tym teście narzekają na zawieszenie i układ ESP...
https://www.youtube.com/watch?v=zgot9SMhLG0
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 07:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


A ja uważa że zawiecha w 508 pracuje bardzo ładnie. Faktycznie jest sztywno, ale komfortowo. Ostatnio do marsylii jechałem i dopiero pod koniec Niemiec zacząłem czuć zmęczenie jazdą więc źle nie jest.
W zakrętach jest bardzo pewny, choć interwencja kontroli trakcji w połowie zakrętu daje z początku takie wrażenie jakby się coś psuło w aucie. Już tłumacze dlaczego. Wpadam w ostry zakręt dość szybko. Wiem że auto będzie balansować na krawędzi przyczepności. Bebechy mówią jak przejadę. A tu nagle swołocz w połowie zakrętu łamie reguły i idzie idealnie za kierownicą. Wrażenie takie jakbym nagle wpadł w jakąś koleinę która auto jak po sznurku z zakrętu wyprowadza.
Ale to auto mam do wożenia rodziny nie do szaleństw więc w sumie może i dobrze że nie pozwala na wiele Wink
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 07:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Bienias75 napisał:
Najgorsze, że za bardzo teraz nie wiem do końca, czy chcę 508. Choć w tych pieniądzach, wydaje się być bardzo korzystnym zakupem. C5 jakoś mi nie podchodzi, VW nie lubię. Na BMW F10/f11 trzeba dołożyć 15 tysi więcej, na Audi A6 podobnie. I qwa co ja kupię Wink

W tym teście narzekają na zawieszenie i układ ESP...
https://www.youtube.com/watch?v=zgot9SMhLG0


To jest bardzo wiarygodny test, mam dokładnie takie same odczucia jak ten prowadzący.
co do ESP w ogóle bym się tym nie przejmował, ewentualnie zimą trochę dłużej przytrzyma samochód w ryzach, ale to drobiazg, najważniejsze że działa Smile
no ale zawieszenie jest niespecjalne. nie wiem może kwestia gustu, do tej pory miałem styczność z dużymi samochodami VW, Ford, Audi i było dużo lepiej Smile
ale tak jak piszesz, cenowo jest to atrakcyjny samochód. Ja swój kupiłem trochę przypadkiem, bo nie miałem czasu, żeby długo szukać samochodu, a trafił mi się pewny z prawdziwym przebiegiem 508, więc się skusiłem. Ogromny plus tego samochodu to silnik - HDI 163 KM to rewelacja.
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 08:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Widzę po Waszych opiniach i po filmiku z testem że to jest jakbyśmy o 2 innych samochodach mówili. Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie że może to działa lepiej w sedanie, a Wy macie kombi i jest bardziej niestabilne?
Nie wiem ale po prostu nawet ten manewr z tym ślizganiem się w zakręcie i kładzeniem jest u mnie niewykonalny przy tak małej prędkości jaką on na oko miał.
Ogólnie faktycznie na filmiku jak patrzę to szału nie ma...
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 10:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zawieszenie


Nie jeździłem sedanem, wiec się nie wypowiadam, mnie osobiście w zawieszeniu najbardziej denerwuje to, że jest bezsensownie twarde. Po co w rodzinnym kombi takie zawieszenie.. jeszcze gdyby świetnie trzymał w zakrętach to rozumiem, ale tu akurat jest przeciętnie. Ja mam 508 z 2011, może później coś poprawili.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot5008

82 800

2020r.

122 000 km

małopolskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

28 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot508 SW

36 900

2015r.

278 450 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System