Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Dokumenty wymagane do rejestracji.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romano990

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Seat Ibiza 2008 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sie 2016, 12:12
Temat postu:

Dokumenty wymagane do rejestracji.


Witam. Przymierzam się do zakupu używanego samochodu z UE, zakup w polskim autokomisie, otrzymam (chcę otrzymać) FV. Jakie dokumenty będą potrzebne do zarejstrowania samochodu w Wydz.K. ?
Dowód opłacenia akcyzy to wiem, a czy potrzebne jest tłumaczenie umowy K/S od poprzedniego właściciela za granicą ? Czy wystarczy faktura z polskiego autokomisu ? Czy potrzebne jest tłumaczenie przeglądu technicznego, orginalna ksiąźka samochodu, tłumaczenia innych dokumentów? Dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela ?
Czy badanie techniczne z kraju UE jest ważne w Polsce i czy przed rejestracją wymagane jest ponowne ? Na co ogólnie zwrócić uwagę żeby nie odejść od okienka z kwitkiem z powodu braku jakiegoś dokumentu ?

Czy zakup samochodu z zagranicy od osoby prywatnej bez przetłumaczonych dokumentóww jest zbyt ryzykowny ? Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Powrót do góry
Bor3wicz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 313
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: C5 III (X7) Exclusive Tourer 2.0i (2008r)
Piwa: 134/6
Wysłany: Sob 06 Sie 2016, 17:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Dokumenty wymagane do rejestracji.


Akcyzę płacisz jeśli kupujesz auto z zagranicy.
Jeśli komis sprowadził auto, to oni mają obowiązek i czas - trzy tygodnie od wjechania do Polski na opłacenie akcyzy Wink Oczywiście tego nie robią Razz
Prawdopodobnie będą chcieli, abyś podpisał umowę z "poprzednim właścicielem" Razz Podpisujesz umowę z datą zakupu i Ty masz trzy tygodnie na opłacenie akcyzy - nikt Ci nie udowodni kiedy auto wjechało do kraju i wierzą, że z taką datą jak w umowie.
Po zakupie, wrazi jakiś problemów z autem, nie jedziesz do komisu, a do poprzedniego właściciela... Razz
Możesz pogadać z komisem, aby oni zarejestrowali auto. Wtedy wszystko załatwiają - płacą akcyzę, tłumaczą dokumenty itd. Wtedy auto będzie droższe o kilka tyś.(przy aucie za 35tyś chcieli 4tyś za rejestrację - podziękowałem).

Wracając do tematu Wink Ja mam auto z Niemiec.
- Musiałem przetłumaczyć umowę kupna/sprzedaży i mały brief.
- Miałem niemiecki przegląd ważny jeszcze 20 miesięcy! Kazano mi zrobić polski, bo z zagranicy nie uznają (podobno zależy od urzędu/urzędnika - czasem uznają, czasem nie). Nie chciałem się kłócić - przegląd to nie majątek.
- Zapłaciłem akcyzę
Chyba to byłoby tyle, o ile pamiętam.
Auto rejestrowałem w innej miejscowości niż jestem zameldowany. Miałem dodatkowo oświadczenie, że tam mieszkam i pracuje i zarejestrowali bez problemu (miałem umowę wynajmu mieszkania na dowód).
W urzędzie standardowo opłata podczas rejestracji. Po rejestracji oczywiście ubezpieczenie auta.
Tyle pamiętam. Poszło sprawnie. Są ludzie co zajmują się pomocą podczas opłacania akcyzy, rejestracji auta. Robią to codziennie. Możesz się zorientować, czy są tacy u Ciebie i ile by chcieli za pomoc Wink
_________________
PiWO => Kocham => ↓ PiWO ↓ => o o o
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 07 Sie 2016, 08:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Dokumenty wymagane do rejestracji.


Witam.
Cytat:
Musiałem przetłumaczyć umowę kupna/sprzedaży i mały brief.
Duży brief również potrzebny do rejestracji bez tego nie ma możliwości rejestracji. Wszystkie dokumenty muszą być przetłumaczone, czyli: umowa kupna-sprzedaży, mały brief i duży brief, koszty akcyzy w zależności od pojemności oraz wartość pojazdu zakupionego za granicą. Zakup auta, czy to będzie bezpośrednio od właściciela, czy zakupiony w komisie to zawsze muszą być wszystkie dokumenty spełnione wyżej opisane. W przypadku komisu muszą być umowy pomiędzy komisem a właścicielem auta i dalej umowa sporządzona z kupujący, czyli kupujący otrzymuje dwie umowy kupna-sprzedaży. (Umowa jedna podpisana między komisem a właścicielem i druga sporządzona pomiędzy komisem a kupującym.)

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

PeugeotPartner

47 500

2017r.

198 000 km

śląskie

Peugeot3008

109 800

2021r.

33 000 km

śląskie

PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

Peugeot308

59 990

2020r.

51 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System