Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 301 ) Moja wstępna opinia 301-ki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 301 ) Ocen swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarny 307

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 HDI-2007
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 09 Paź 2016, 14:54
Temat postu:

Moja wstępna opinia 301-ki


Witam, niedawno nabyłem 301-kę 115 KM 2015r, poprzedni to 307-ka ( diesel 1,6 109 KM z filtrem FAP 214 kkm 7 lat eksploatacji bez zarzutów)wypasiony ale po mieście zbyt częste wypalanie filtra. Jak ktoś już określił , blaszanka, ale zaczynam nad tym pracowac. Na razie założyłem mate wygłuszającą silnik (od audi), obecnie myślę o zakupie pianek i wygłuszenie grodzi silnik- kabina,drzwi i bagażnika .Wygląd jak dla starszego faceta to ok, miejsca dużo, dokucza brak podłokietnika poza miastem, ale za 400pln można dokupic .Moc silnika odczuwalna ale powyżej 3tyś. obr.,brak turbiny i 6-go biegu daje się odczuc.Na autostradzie przy prędkości powyżej 120-ki ,zagłuchy na uszy.Biegi jak dla mnie zbyt twarde i rozbiegane.Zużycie paliwa jak w instrukcji, ale do 90-ki i nacisku damskim.Plus to pełna kontrola trakcji, to już chyba norma, cena też atrakcyjna, ale przy ponownym zakupie to bym się zastanowił, definitywnie brak turbiny i 6-go biegu.Na razie zaczynam eksploatację i ewentualne uwagi zamieszczę na forum.Dziękuję i pozdrawiam. Confused
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Nie 09 Paź 2016, 17:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) Moja wstępna opinia 301-ki


a jak oceniasz poziom wykonczenia wnetrza? masz to rozbudowane radio z USB i AUX ? cos skrzypi szybko sie rysuje ?

podaj wyniki spalania trasa/miasto

no jazda dieslem z turbina jest inna niz wolnossakiem szczególnie wyprzedzanie
Powrót do góry
Mastoo

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: 2107
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 11:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) Moja wstępna opinia 301-ki


dużej różnicy nie ma jeśli wolnyssak ma sporą moc Wink
Powrót do góry
Czarny 307

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 HDI-2007
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 10:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) Moja wstępna opinia 301-ki


Witam, odpowiadam na pytania kolegów.
Posiadam radio tylko z wejściem AUX, proste radio, dwa głośniki, odbiór jak z tranzystora lat 70-tych. Wykończenie wiadomo plastyki, na razie nie trzeszczą (45 kkm), lekkie zarysowania w okolicach klamki. Słaby komfort tylnych siedzeń, ale to ewentualnych pasażerów. Zużycie paliwa ostatnie: trasa 220 km, jazda przez Szczecin, trasa szybkiego ruchu, później normalnie jak to w sznurku, zużycie 5,5 l/100km, śr.67km , dwie osoby plus mały bagaż. Wyprzedzanie po ewentualnej redukcji, jak mało miejsca, ale obroty powyżej 3,5 tyś. Zużycie po mieście na razie testowane. Pozdrawiam Confused
Powrót do góry
lukkon

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Peugeot 301 1,6 pb/lpg 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 12:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) Moja wstępna opinia 301-ki


Witajcie, ciesze się, że ktoś zaczyna tu pisać.

Ja kupiłem swojego (1,6 vti 2013) w lutym br przy przebiegu 69000km, jak na razie przejechałem 7 tysięcy, założyłem lpg BRC, na razie jestem zadowolony. Przesiadłem się z Laguny II też 1,6 i powiem, że 301 ma zdecydowanie lepsze osiągi od w/w głownie z uwagi na niższą wagę.
Wygłuszenie mi nie przeszkadza, kilka razy jechałem nim autostradą i moim zdaniem do 150 jedzie się bardzo fajnie, powyzej 150 (ja na razie najwiecej jechalem 170) pogarsza się komfort i bezpieczenstwo jazdy, trzeba uwazac na jakies gwaltowne ruchy, itp, w Lagunie tego nie miałem. nie wiem ile max by sie rozpedzil ale przy 170 chcial isc dalej, producent podaje max. cos ok. 190 i to chyba sie zgadza ale stala jazda z taka predkoscia to niezbyt dobry pomysł w tym aucie.
Co do spalania to moj palił i pali wiecej niż Koledze. W miescie pali mi ok. 7,8-8,5pb i 9,5-10lpg. W trasie ok. 6,5-7,5pb (do 8 na autostradzie z predkoscia 140km/h), 9,0-9,5lpg.
Brak turbiny mi nie przeszkadza, moim zdaniem jest tu zupełnie niepotrzebna, to poczciwy silnik 16 zaworowy z dobrymi osiągami. Turbina to niepotrzebne problemy w pozniejszym okresie zwiazane z naprawami.
Samochód bardzo fajny, zdecydowałem się na zakup z kilku powodów:
1. Jest duży, wielkością dorównuje klasom D
2. Atrakcyjna cena zakupu i umiarkowane koszty utrzymania.
3. Brak zbędnych elektronicznych bajerów, które po kilku latach tylko się psują. To auto ma to co potrzebuje współczesny samochód do jezdzenia: ABS, ASR (ASP+kontrola trakcji+asystent awaryjnego hamowania) 4 poduszki powietrzne (tutaj jedynie mogłoby być ciut lepiej), klimatyzacja. Nie ma nawigacji ale bez problemu mozna sobie kupic i zainstalowac. Ja dołozyłem sobie czujniki parkowania.
To były zalety.
Jesli chodzi o wady, które mnie przeszkadzają to:
1. moim zdaniem niezbyt dobra ochrona antykorozyjna drzwi, maski, klapy, czyli elementów nie zespolonych trwale z nadwoziem. Na 2 moich drzwiach od spodu w dwóch miejscach odparzyło lakier i po jego usunieciu widoczny był już rudy nalot. Usunąłem to sam i cały odcinek na wysokosci ok. 2cm od spodu pomalowałem profesjonalnym srodkiem do zabezpieczania profili samochodu. Powinno wytrzymac z 10 lat.
2. moim zdaniem niezbyt trwały układ wydechowy, po 3 latach widoczne już ogniska korozji na tylnym tłumiku i na jego uchwytach.
3. nowy czynnik klimatyzacji - bardzo drogi i bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia w razie duzego wypadku czołowego.

Jeszcze przeszkadza mi brak tylnej wycieraczki. Jak dotąd nigdy nie miałem sedana i to stąd wynika, ale da się przezyc, kwestia przyzwyczajenia.

czy kupiłbym go znowu? To zależy od sytuacji na rynku, teraz myslę, że tak ale za 2-3 lata nie wiem, to zalezy od sytuacji na rynku motoryzacyjnym.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 12:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 301 ) Ocen swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 301 ) Ocen swoje auto


Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

PeugeotPartner

31 200

2015r.

172 153 km

podkarpackie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

49 900

2015r.

112 600 km

wielkopolskie

Peugeot207 CC

15 900

2008r.

203 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System