Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Nawiew w kabinie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pgankowski

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): plock
Posiadane auto: peugeot partner 1.9D 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 18:51
Temat postu:

Nawiew w kabinie.


Witam wszystkich,posiadam peugeota partnera 1.9 d z 1999r no i mam problem z nawiewem w kabinie ale może zacznę od początku.A wiec problem zaczął się od tego że wentylator nawiewu w kabinie zaczął mi szwankować raz działał raz nie,jak działał to nawiew w kabinie był bez zarzutu więc podjechałem do mechanika żeby sprawdził mi ten wentylator,następnego dnia decyzja mechanika była taka że wentylator jest do wymiany a więc kupiłem nowy i zamontowałem no i tu problem teraz w ogóle nie mam nawiewu a zwłaszcza na szybę a na kabinę minimalnie ledwie wyczuwalnie więc znowu wizyta u mechanika że może źle zamontowałem ale nie,mechanik stwierdził że filtr kabinowy jest tak zabrudzony no i tu problem gdzie jest ten filtr a jak niema filtra to dlaczego nie mam nawiewu.Więc jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc
Powrót do góry
Fergul 11

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ennis
Posiadane auto: Qashqai,I40,SLK,BMW F800ST
Piwa: 9/3
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 22:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Nawiew w kabinie.


Dedukując , skoro gdy stary wentylator działał to strumień powietrza był silny , tak?
Po zmianie na nową dmuchawę strumień powietrza na szybę jest słaby , jak piszesz .
Na bank jest coś źle poskładane .
Filtr jeśli występuje możesz wymienić , ale przypuszczam że to nie jest wina zabitych porów w filtrze tylko w mechanizmie poruszania klapami od kierunku nawiewu ,albo zimne/ciepłe .
Nie znam nagrzewnicy w partnerze , ale od jakiegoś czasu producenci realizują kierunek wiania poprzez przymykanie klap w całym module nagrzewnica wentylator , podejrzewam że któreś z kółek zębatych poruszających klapą kierunku przeskoczyło i jest w nieodpowiednim położeniu ,3-4 ząbki .
Niby wszystko sie porusza , ale nie otwiera do końca ?
Pod warunkiem że poskładałeś wszystkie kanały wentylacyjne odpowiednio albo nie zatkała go jakaś zagubiona skarpetka .
Powrót do góry
pgankowski

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): plock
Posiadane auto: peugeot partner 1.9D 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 10:36
Temat postu:

Nawiew w kabinie.


witam odnośnie samego wentylatora jest zamocowany prawidłowo bo niema innej możliwości go zamontować sprawdzałem nawet kable napięciowe czy nie pomyliłem odwrotnie ale nie , samych kanałów nie ruszałem więc na pewno nic nie jest przestawione.Sam wentylator daje nadmuch dobrze,jedynie może jednak kanał jest zapchany(jeździłem dwa dni bez wentylatora)chociaż wątpię że aż tak się zapchał,bo nawiewu na szybę nie ma w ogóle a na kabinę ledwie wyczuwalny.Przy przekręcaniu pokrętem od kierunku nadmuchu słychać jak przeskakują klapki,nadmuch ciepło-zimno też działa.Więc pewnie zostaje mi wizyta u mechanika,no ale dalej czekam na jakieś sugestie
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 11:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Nawiew w kabinie.


Tak prosty temat że dziwię się mechanikowi który to robił. Takie tematy nie powinny być dzisiaj żadnym problemem, zmień mechanika najlepiej.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Patrycja608

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot partner
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lut 2020, 22:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Nawiew w kabinie.


Czy problem został rozwiązany? Mam podobny problem, wymieniłam wiatrak, bo poprzedni przestał działać. Wiatrak się kręci, ciepło - zimno działa (przy przekręceniu na ciepłe podczas jazdy trochę dmucha ciepłym powietrzem, przy pozycji na zimnym, trochę dmucha zimnym), przy przekręcaniu pokrętłem zmiany kierunku nawiewu słuchać że coś tam pracuje, po zdjęciu plastiku pod radiem widać że cięgna pracują. Co to może być?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Lut 2020, 22:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot108

29 990

2016r.

135 000 km

śląskie

Peugeot3008

83 900

2017r.

98 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot308 SW

32 900

2014r.

192 000 km

lubelskie

Peugeot207 CC

11 500

2009r.

190 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System