Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciunio1

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Boxer 3.0 hdi 160km 2011rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 21:26
Temat postu:

Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h


Witam. Mam nietypowy problem z silnikiem. Do 100km/godz autko zbiera się bez problemu, gorzej jest dalej, ciężko go rozpędzić, na piątce jeszcze go jakoś bujnę do 130 ale po wrzuceniu 6 biegu to już tylko utrzyma prędkość lub zwolni, Dla sprawdzenia wrzuciłem 6 bieg przy prędkości 70/godz i bez problemu rozpędził do 110 i koniec.
Do tej pory wymieniłem zawór sterujący egr i jednocześnie zaślepili mi go w warsztacie,przepustnica nowa, wymieniłem przepływomierz na oryginał, test wtrysków ale tylko komputerowo, nie zrobili mi przelewów. Sprawdzone doładowanie turbiny, na postoju o ile dobrze pamiętam było na max obrotach coś ok 1700 a przy jeździe doładowanie dochodziło do 2100.
Komputer nie wywala żadnego błędu, check się nie świeci.
Zaobserwowałem dziwne objawy na postoju, co ok minutę silnik dostaje tak jakby czkawki, z zaobserwowania zauważyłem że w momencie tego tzw czknięcia przepustnica się zamyka i otwiera, nie wiem czemu i cofa powietrze w kierunku filtra, to wszystko dzieje sie w ułamku sekundy.
Dla sprawdzenia odpiąłem przepływkę i nawet checka nie wyświetliło co mnie strasznie zdziwiło. Jedyne co zaobserwowałem po odpięciu przepływki to to że silnik zyskał równiejsze obroty na postaoju, wręcz idealne, i nie ma już tego czknięcia, lecz dalej nie ma mocy po 100km/godz.
Nie mam pojęcia co może być nie tak, warsztaty rozkładają ręce,co mechanik to inne teorie. czy zna ktoś znachora od tych silników w mazowieckim??
jestem w stanie dojechać i pół Polski aby ktokolwiek mi to ogarnął.
Może ktoś miał podobne objawy?
Dodam jeszcze tylko że autko Boxer 3.0 hdi 160 koni 2011rok, 490tys km 9-cio paletowy z kurnikiem.
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 22:04
Temat postu:

Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h


Witam.
Jeśli po odpiciu przepływki obroty sie wyrównują to ja bym szedł tym tropem i sprawdził wiązke przepływomierza.
Następna rzecz jaką bym zrobił to ominął bym zawór sterujący przepustnicą bo piszesz że się zamyka w niekontrolowany sposób. Nie masz przecież pewności że wina za ten stan rzeczy ( że nie mozesz rozpedzic samochodu) , nie jest właśnie przepustnica która moze sie nie otwierać , lub być zle sterowana.
Trzeba pojezdzic z laptopem na kolanach i sprawdzic cisnienie turbo zadane i zmierzone i inne parametry.
Wymieniłeś juz poł samochodu i dalej nic. Ale jak to mechanicy wymieniają drogie rzeczy a powodem jest np. zły styk w kostce przepływomierza i 500 w plecy. doładowania na postoju sie nie sprawdza tylko pod obciażeniem.
Powrót do góry
ciunio1

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Boxer 3.0 hdi 160km 2011rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 22:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h


Podpowiesz jak dokładnie sprawdzić instalację?
Jak do tej pory zdążyłem sprawdzić to tylko instalację przepływki, tzn wypiąłem kostkę od przepływki i sprawdziłem czy jest przejście do komputera, może masz lepsze metody?
chciałbym podjechać do warsztatu co będzie wiedział gdzie ręce włożyć, znasz kogoś godnego polecenia?
Sczytać parametry czujników i wiedzieć jakie powinny być prawidłowe parametry, a nie metodą prób i błędów naprawiać.
Po ostatniej wizycie mechanik stwierdził iż nie ma błędów w ecu to trzeba szukać uszkodzeń mechanicznych i on zacząłby od rozebrania turbo.
Nie mogę sobie pozwolić ta takie przypuszczenia bo mi wymieni cały silnik wraz z osprzętem.
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 10:29
Temat postu:

Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h


Moim zdaniem tylko i wyłącznie jazda na kolanach z laptopem. Sprawdzać parametry silnika w czasie jazdy gdy silnik zaczyna kuleć powyżej 100 km/h. Sprawdzic parametry turbiny , Egr, wydatek powietrza zadany i zmierzony , no i ta przepustnice - w paramertrach powinna byc podana wartosc w procentach. Myśle że kumaty mechanik powinien cos wyczytać z tych parametrów. Piszesz ze nie ma błedów , moze to sa błedy przejsciowe i trzeba ich szukać w histori.Nie wiem czy był robiony u ciebie pomiar parametrów ale najlepiej zrobić to interfejsem do peugeot citroen lexia lub diagbox, Jesli miałeś robiony test jakims uniwersalnym to lipa, one nic nie pokazują mało tego nie czytają histori usterek pojazdu. Ja nie znam tego silnika tylko pisze ogolnie o silnikach hdi. A jeszcze jedno- czyto jest turbina ze zmienna geometrią ? i jak jest sterowana przepustnica.
Powrót do góry
ciunio1

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Boxer 3.0 hdi 160km 2011rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 13:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h


Na chwile obecną posprawdzałem całą instalację i doszedłem do tego że w warsztacie założyli mi nie taki zaworek do sterowania egr. włożyli mi do osobówki do 1.9 a nie do 3.0. Taki mieli na miejscu i mi wcisneli, myśleli że będzie oki. Narazie czekam na nowy zaworek i zobaczę efekty.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 13:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marcin1996

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduny
Posiadane auto: Boxer 3.0 międzynarodówka
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2018, 16:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 3.0hdi 160KM 2011rok brak przyśpieszenia po 100km/h


Witajcie, mam ten sam problem co powyżej...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

108 800

2021r.

33 000 km

śląskie

Peugeot3008

83 900

2017r.

98 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

9 900

2005r.

249 000 km

łódzkie

Peugeot308 SW

32 900

2014r.

192 000 km

lubelskie

Peugeot2008

47 900

2018r.

54 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System