Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Check engine po instalacji LPG (407 SW)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamadam01

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.8 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 22:42
Temat postu:

Check engine po instalacji LPG (407 SW)


Witam panowie,

zwracam się z prośba do bardziej doświadczonych użytkowników Peugeotów.
Stoję przed zakupem 407 SW. Rocznik 2004, 1.8. Egzemplarz bardzo zadbany, wszystko robione na czas itp. itd. 5 lat temu zakupiony przez aktualnych (drugich) właścicieli. I tu pojawia się mały szkopuł.

Otóż wstawili oni instalację gazową Lovato. Zaraz po montażu pojawiła się ikonka 'Check engine', która świeci się już po zapaleniu silnika i nie gaśnie. Serwis od gazu powiedział im, że to normalne, mechanik, gdzie robili wszystkie naprawy, również. Tak więc uwierzyli i nic z tym nie zrobili a przejechali ok. 80 tyś kilometrów. Nie czuć tego w żaden sposób, nie zmniejszyła się moc itp.

Co o tym sądzicie? Do najbliższego ASO Peugeota mam ok 100 km i, przez charakter pracy, praktycznie brak możliwości podjechania na diagnozę. Czy rzeczywiście ta ikonka to nic takiego i można to olać czy obawiać się, że po zakupie padnie silnik lub dopadną mnie inne, duże koszta?

Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam
Powrót do góry
SQ5OMO

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 12/8
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 09:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Check engine po instalacji LPG (407 SW)


to że świeci się czek po zainstalowaniu lpg to nie jest to nic co może dziwić - odpowiadam że jest to częsty przypadek i wiele osób twierdzi że jest ok, że to norma
ale czy faktycznie tak powinno być? nie koniecznie - gdyby panowie od lpg bardziej się postarali i odpowiednio dobrali parametry to by się nie świecił - komputer nie jest na tyle mądry i nie wie że Ty jedziesz na lpg - i liczy przelicza i rachuje to tak jakbyś jechał na benzynie -
jeśli masz pewność ze błąd jest od lpg to można z tym jeżdzić - ale ja osobiście uważam że da się tak ustawć parametry by się nie świeciło . Jeśli z autem jest wszystko OK a tylko LPG wywołuje błędy silnika, to najpierw męcz tego co montował niech poprawia bo to tylko tu problem leży - często jak się oszczędza na instalacji, podzespołach to ciężko to zgrać - ale nie wierz w to że tak powinno być -
Ja mam już 3 auto na gaz - w każdym montowałem sam - u żony w aucie jak sie swiecił chack też mi wmawiali że to norma - powiedziałem że nie płacę w takim razie za instalację i jakoś się przyłozyli - jeżdził ze mną wprowadzał korekty aż chack zgasła
powodzenia

ps - to że sie świeci - to nie oznacza że zaraz się rozwali Smile po prostu żle jest skorygowane
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 13:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Check engine po instalacji LPG (407 SW)


siedzac w temacie lpg powiem tyle tak nie powinno i nie może być... gazownik cos [cenzura]ł przyczyn multum.. podłaczyc kompa i zobaczyc jakie błedy wywala, nie odebrałbym auta do póki sobie z tym nie poradzi.. znając życie montaż skopany i słabe podzespoly..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) LPG forum


Peugeot407

11 500

2009r.

246 000 km

pomorskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie

Peugeot407

12 800

2006r.

223 000 km

mazowieckie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

Peugeot307 SW

8 490

2004r.

271 481 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System