Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Peugeot 607 upgrade fabrycznego systemu audio



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daru2707

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot 607 3.0 V6 2001 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 12:07
Temat postu:

Peugeot 607 upgrade fabrycznego systemu audio


Cześć wszystkim !

Walczę właśnie z poprawą fabrycznego audio w Peugeot 607 3.0 V6 2001 rok - auto fabrycznie ma mid-woofery w drzwiach przód i tył, 2 tweetery w podszybiu, oraz wzmacniacz + 2 głośniki "basowe" JBL na tylnej półce.

Radio JE-3000U - wyjąłem je, bo ma zepsute wyjście - sygnał szedł tylko na głośniki przednie - potwierdziłem to podłączając inne radio ( mam nowe radio Kenwood'a 4x50W na wyjściu ).

Po podłączeniu Kenwood'a niestety sygnał się PRZE-wzmacnia, bo wzmocniony sygnał na wyjściu radia idzie jeszcze na wzmacniacz seryjny umieszczony w bagażniku - także jest zdecydowanie za dużo mocy. ALE przynajmniej wiem, że winne było radio i że wszystkie głośniki działają.

Z tym akurat myślę, że sobie poradzę - albo zastosuję filtr na wyjściu radia, który ograniczy jego moc, albo pozbędę się oryginalnego wzmacniacza, zignoruję głośniki basowe na półce i dokupię osobny subwoofer/wzmak i podłączę pod specjalne wyjście na radiu ( ma takie ).

Mój główny problem polega chyba na fabrycznych głośnikach - czy ktoś z Was posiada też Peugeot'a 607 z takim systemem audio? Ja od kiedy pierwszy raz do niego wsiadłem, wiedziałem, że coś jest nie tak - jestem akurat mocno wyczulony na dobre brzmienie. Wysokie tony są krzykliwe ( ale to pewnie akurat wina umieszczenia na podszybiu ) i coś jest TOTALNIE nie tak z basem - nawet jak jest cicho dźwięk jest tak nieprzyjemny i tak dziwnie ładuje się do uszu, że po 5 minutach boli mnie głowa i nie da się tego słuchać.

Jestem przyzwyczajony, że fabryczne car-audio to w większości aut crap, ale to jest dramat - nie wiem, czy to wina francuzów po prostu? Moja dziewczyna też ma francuza - co prawda innego segmentu auto, bo Citroen Xsara, ale w zasadzie objawy podobne, bardzo podobny styl brzmienia.

Dla porównania - miałem w życiu 2 sztuki BMW 3, a teraz często jeżdżę do pracy z koleżanką , która ma BMW 5 - w tych autach, to człowiek się przy muzyce relaksuje, naprawdę fajne, naturalne, niemęczące brzmienie ( w porównaniu do tego, z którym aktualnie walczę oczywiście, bo i w BMW może być lepiej ).

Zarówno na fabrycznym radiu jak i na innym brzmienie jest podobne - czy założyć zatem, że jest to wina samych głośników i wywalić fabryczne w kosmos?
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 14:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 607 upgrade fabrycznego systemu audio


Generalnie głośniki w Peugeotach to tandeta. Ja w 508 wymieniałem fabryczne (made in china) na Helixy dsk. Wpierw kupiłem Hertze ale basy mają jakby babcia w kuchni po garnkach tłukła. Helixy o niebo lepsze, ale to i tak dolna półka.
Powrót do góry
JeRRyF3D

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych

Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Kwi 2017, 23:06
Temat postu:

...


Hertze? Babcia? Na jakich wzmakach to gniotłeś?
Powrót do góry
JeRRyF3D

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych

Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Kwi 2017, 23:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 607 upgrade fabrycznego systemu audio


może chcesz odkupić coś godniejszego?
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 07:42
Temat postu:

Re: ...


JeRRyF3D napisał:
Hertze? Babcia? Na jakich wzmakach to gniotłeś?

Na HELIX HXA400. Jeśli głośnik jest do d.... to jakikolwiek wzmacniacz nic nie pomoże.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 07:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

20) Antena »

Peugeot308

49 900

2019r.

125 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

46 300

2017r.

79 239 km

podkarpackie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie

Peugeot206

8 300

2007r.

129 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System