Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Klapy mieszalnika - ciepłe powietrze ze strony pasażera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamadam01

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.8 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 13:12
Temat postu:

Klapy mieszalnika - ciepłe powietrze ze strony pasażera


Hej,

chyba dotknęła mnie nieszczęsna usterka Klap mieszalnika, ale prosiłbym o potwierdzenie.

Klimatyzacja ustawiona na auto. Z lewej strony (przy drzwiach i z lewego nawiewu na konsoli) leci zimne powietrze, po drugiej stronie letnie. Zapewne na 100 procent to ta usterka?


A kwestia naprawy? Słyszałem, że w serwisach krzyczą sobie od 600 do 1000 zł do jest dla mnie horrendalną ceną za serwis tego typu. Chociaż słyszałem, że sporo jest przy tym roboty.

Podobno istnieje sposób na samodzielną, w miarę prostą, naprawę, jednak konieczne jest 'wyrżnięcie' kawałka plastiku i później jego sklejenie. Słyszeliście o takim sposobie? Są jakieś tutoriale do tego? Ktoś próbował od strony pasażera?

Będę wdzięczny za wszelkie porady na ten temat.

P.S.
Czy nie naprawianie tej usterki (oczywiście tymczasowo) może prowadzić do czegoś gorszego? Często jeżdżę sam i zamknięcie klap nawiewu po prawej stronie rozwiązuje problem, bo dwie pozostałe całkiem w porządku obniżają temperaturę
Powrót do góry
Gregor.Zico

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1,8 LPG
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 15:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Klapy mieszalnika - ciepłe powietrze ze strony pasażera


Tyle o tym już było Very Happy

http://p407coupe.blogspot.com/2015/04/uszkodzone-klapy-sterujace-temperatura.html

Ja jeździłem z popsutą klapą ze trzy miesiące, padła mi w lutym. Teraz jeżdżę ze sklejoną, ale dziurę mam jeszcze nie załataną Laughing Przyłożyłem tylko plastik i przykręciłem silniczek, a jeżdżę bez schowka. jakoś nie mam weny, żeby się za to wziąć Razz
_________________
Pozdrawiam - Grzesiek
Powrót do góry
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 19:33
Temat postu:

Re: Klapy mieszalnika - ciepłe powietrze ze strony pasażera


adamadam01 napisał:
Hej,

chyba dotknęła mnie nieszczęsna usterka Klap mieszalnika, ale prosiłbym o potwierdzenie.

Klimatyzacja ustawiona na auto. Z lewej strony (przy drzwiach i z lewego nawiewu na konsoli) leci zimne powietrze, po drugiej stronie letnie. Zapewne na 100 procent to ta usterka?


A kwestia naprawy? Słyszałem, że w serwisach krzyczą sobie od 600 do 1000 zł do jest dla mnie horrendalną ceną za serwis tego typu. Chociaż słyszałem, że sporo jest przy tym roboty.

Podobno istnieje sposób na samodzielną, w miarę prostą, naprawę, jednak konieczne jest 'wyrżnięcie' kawałka plastiku i później jego sklejenie. Słyszeliście o takim sposobie? Są jakieś tutoriale do tego? Ktoś próbował od strony pasażera?

Będę wdzięczny za wszelkie porady na ten temat.

P.S.
Czy nie naprawianie tej usterki (oczywiście tymczasowo) może prowadzić do czegoś gorszego? Często jeżdżę sam i zamknięcie klap nawiewu po prawej stronie rozwiązuje problem, bo dwie pozostałe całkiem w porządku obniżają temperaturę


Polemizowałbym z tym zamykaniem klap bo przecież to ciepłe powietrze gdzieś się skumuluje. Niczym nie grozi odwleczenie tego, co najwyżej się rozpuścisz albo pasażer Smile Co do cen za naprawę, ja za nowe klapy i zrzucenie deski płaciłem 1000. Jestem zadowolony. Co do wycinania dziur w nagrzewnicy za 500 zł się nie wypowiadam, bo nie chcę się denerwować...
Powrót do góry
adamadam01

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.8 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 21:00
Temat postu:

Re: Klapy mieszalnika - ciepłe powietrze ze strony pasażera


mariano81 napisał:
adamadam01 napisał:
Hej,

chyba dotknęła mnie nieszczęsna usterka Klap mieszalnika, ale prosiłbym o potwierdzenie.

Klimatyzacja ustawiona na auto. Z lewej strony (przy drzwiach i z lewego nawiewu na konsoli) leci zimne powietrze, po drugiej stronie letnie. Zapewne na 100 procent to ta usterka?


A kwestia naprawy? Słyszałem, że w serwisach krzyczą sobie od 600 do 1000 zł do jest dla mnie horrendalną ceną za serwis tego typu. Chociaż słyszałem, że sporo jest przy tym roboty.

Podobno istnieje sposób na samodzielną, w miarę prostą, naprawę, jednak konieczne jest 'wyrżnięcie' kawałka plastiku i później jego sklejenie. Słyszeliście o takim sposobie? Są jakieś tutoriale do tego? Ktoś próbował od strony pasażera?

Będę wdzięczny za wszelkie porady na ten temat.

P.S.
Czy nie naprawianie tej usterki (oczywiście tymczasowo) może prowadzić do czegoś gorszego? Często jeżdżę sam i zamknięcie klap nawiewu po prawej stronie rozwiązuje problem, bo dwie pozostałe całkiem w porządku obniżają temperaturę


Polemizowałbym z tym zamykaniem klap bo przecież to ciepłe powietrze gdzieś się skumuluje. Niczym nie grozi odwleczenie tego, co najwyżej się rozpuścisz albo pasażer Smile Co do cen za naprawę, ja za nowe klapy i zrzucenie deski płaciłem 1000. Jestem zadowolony. Co do wycinania dziur w nagrzewnicy za 500 zł się nie wypowiadam, bo nie chcę się denerwować...

Za 500 nie, ale samemu można podobno ogarnąć wtedy koszta oscylują w okolicach 10 zł Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


PeugeotPartner

31 200

2015r.

172 153 km

podkarpackie

Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie

Peugeot508

33 900

2012r.

222 000 km

łódzkie

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie

Peugeot208

26 500

2017r.

72 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System