Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pugupugu

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Wrz 2017, 21:39
Temat postu:

Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Cześć

Jestem świeżym posiadaczem Peugeota 407 z 2007 roku. Ma on w swoim wyposażeniu system audio JBL z radiem RD4 N2 (dwie anteny). Chciałbym aktywować w radiu wejście/wejścia (?) AUX, jednak zastanawiam się jak to jest w przypadku systemu JBL.

Wyciągnąłem radio i z tyłu wszystkie możliwe kostki są juz podłączone, również to na AUX, i zgrabnie oplecione w jedną wiązkę prowadzącą do wzmacniacza, który w tym przypadku znajduje się za schowkiem - tam już nie zaglądałem, bo to dużo rozkręcania.
Odpiąłem kostkę B (czyli na wejścia AUX) i podłączyłem zakupiony kabelek z końcówką jack. Praca radia i systemu się nie zmieniła (albo tego nie zauważyłem), jednak AUX nie pojawiło się w opcjach wyboru źródła.

Moje pytania:
1) czy można aktywować dwa wejścia AUX? Będzie to wymagało dolutowania drugiego kabelka do kostki, prawda?
2) czy w radiu z systemem JBL ta kostka i wyjścia na AUX są nadal dedykowane pod AUX, czy może pełnią jakąś inną funkcję komunikacyjną ze wzmacniaczem? Jeżeli są to nadal wejścia AUX, to czemu jest tam już wpięta kostka i do czego jest wpięta z drugiej strony? Czy końca tego przewodu mam szukać przy wzmacniaczu?
3) jak fizycznie jest połączone radio ze wzmacniaczem?
4) czy aktywacja wejść AUX może coś pomieszać w obecnej konfiguracji tego systemu JBL? Nie chciałbym sobie niepotrzebnie skomplikować życia.

Dodam tylko w ramach ciekawostki, że samochód nie miał fabrycznie zamontowanej zmieniarki CD - taką sobie dokupiłem i zamontowałem. Przy montażu okazało się, że kabel do podłączenia zmieniarki nie był od nowości w ogóle ruszany i ładnie połączony w wiązkę z przewodami do subwoofera. Czy z tym AUX będzie podobnie? Jeśli tak, to jaką końcówkę ma ten kabel z drugiej strony?

Będę wdzięczny za pomoc.

pugu
Powrót do góry
niqs

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Peugeot 407 2,0 HDI Sedan Premium 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 15:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Witam,

Wyjścia AUX musisz aktywować z dedykowanego programu PP2000 lub np DIAGBOX.
Wejścia na AUX są dwa i to w jednej kości (część B)... schematy i podłączenia znajdziesz w necie.
Jeżeli masz Bluetooth to już jedno aux masz zajęte, zmieniarka ma podłączenie w innym miejscu w innym gnieździe (część C)

1) nie musisz nic lutować wystarczy dobrać odpowiednie konektory i wpiąć w kostkę = gotowe
2) wzmacniacz podłączony jest w innym gnieździe
3) głośniki + sygnał + zasilanie z radia
4) nie


Ja mam też do Ciebie prośbę o przesłanie zdjęcia z podłączeniami jakie masz od tyłu radia .... dokładałem subwoofer i chce porównać z oryginałem.


http://www.peugeotforums.com/forums/audio-sound-multimedia-8/add-amp-sub-rd4-211338/
Powrót do góry
pugupugu

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Wrz 2017, 20:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Dzięki za odpowiedź.

Jednak rozkręcę i wyjmę schowek - muszę sprawdzić jakimi przewodami i sprzętem już w samochodzie dysponuję, skoro jest coś już wpięte do radia. Wtedy zrobię tez dla Ciebie zdjęcie (jutro, pojutrze).

Rozumiem - zatem mogę śmiało wpinać się w AUX. Do tej kostki B będę musiał sobie zatem dolutować przewody na drugiego AUXa (aktualnie mam w tej kostce tylko 3 przewody).

Przy okazji zacząłem się interesować możliwością zamontowania modułu bluetooth. Aktualnie nie mam go aktywowanego w systemie i sądzę, że tez go fizycznie w samochodzie nie ma. Mikrofonu od bluetooth też nie mam - będę to musiał dokupić, ale na alledrogo nie znajduję takich. Ktoś wie, gdzie mogę oryginalne znaleźć? Ponoć są bardzo czułe, bardzo fajnie zbierają dzwięk z samochodu.
Co do bluetooth: mam radio z przyciskiem TEL - już jest dobrze ponoć. Widziałem ciekawy film na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=XFOh7ihdKEU. Gość ma zamontowany moduł Bluetooth Nomade v2. Czy ktoś wie, czy w moim przypadku też można taki z powodzeniem zamontować? Daje to dużo fajnych opcji (zwłaszcza USB i streaming muzyki). Czy moje radio to obsłuży, czy może będę musiał kupić nowsze? Czy w związku z tym tez będzie potrzebna wymiana wyświetlacza? Na forum citroena (http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=212808) wyczytałem, że wyświetlacz może tego nie kumać. Swoją drogą mam ten rozlewający się w wyższych temperaturach, więc to by problem przy okazji rozwiązało.

Będę wdzięczny za wszelkie info Smile
Powrót do góry
niqs

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Peugeot 407 2,0 HDI Sedan Premium 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 17 Wrz 2017, 21:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Cześć,
Do wzmacniacza idą przewody z części A + "wzbudzenie" z radia + zasilanie z bezpieczników.

Skoro masz w radiu opcje Tel to może masz ten Bluetooth? Sprawdź pod schowkiem pasażera bez rozkręcania schowka.

Mikrofon jest przy lampce w podsufitce więc jak będziesz szukał to szukaj właśnie tego elementu może ktoś będzie sprzedawał z wiązka... Muszę zobaczyć czy przypadkiem nie mam mikrofonu dodatkowego.

W części B radia masz już 3 przewody więc chyba masz Bluetooth. Nic do tego nie musisz lutować.. kup odpowiednie konektory, zacisnij na przewodzie i zatrzaśnij je w kostce i po temacie.

Jeżeli jednak nie miałbyś modułu to polecam oryginał...
Powrót do góry
pugupugu

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 20:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Zajrzałem nieco do samochodu i już wiem więcej.

Moje radio to dokładnie: RD4 N2 MP3 - 02 96 606 476 77 (z przyciskiem TEL, dla przypomnienia)
Co do AUX: wyciągnąłem schowek i zajrzałem co jest za nim. Okazuje się, że wpięty w AUX jest przewód od wiązki prowadzącej do modułu Bluetooth. Zatem pozostaje mi do tej samej kostki wpiąć dodatkowe 3 kabelki dla AUX2, a później to wejście aktywować. Sądzę, że zrobię to razem z montażem Bluetooth.

A sprawa z BT wygląda tak: nie ma na wyposażeniu mikrofonu ani modułu BT. Są za to wszystkie wiązki. Dlatego ponawiam pytanie dot. BT Nomade v2: czy ktoś wie, czy będzie on kompatybilny z moim radiem? Gdzieś wyczytałem, że potrzebne jest do tego radio RD4 prod. BOSCH, czyli od 2010 roku w górę. Potrzebuję potwierdzenia tej informacji. Nie jest to dla mnie konieczność, bo zestaw głośnomówiący oraz wejście AUX mi wystarczy, no ale Nomade v2 ma dodatkowe fajne opcje.
Tutaj link do tematu o montowaniu Nomade v2 w 207. Jest dość pomocny i wnioskuję z niego, że chyba muszę mieć nowsze radio do obsługi Nomade v2.

I jeszcze kilka pytań:
1) jak jest połączony mikrofon? Czy musi być połączony z RD4 bezpośrednio, czy może z modułem BT? Przewody od mikrofonu mają kolor brązowy i pomarańczowy - nigdzie dalej nie znajduję takich przewodów - pewnie łączone jest to przez kolejną kostkę.
Z tego zdjęcia http://bufu.pl/peugeot207club.pl/bt_usb_aux/inne/kml_1.jpg wyczytałem, ze mikrofon łączy się z modułem bluetooth. Mam rację?
2) kiedy zdjąłem osłonę lampki w podsufitce w poszukiwaniu mikrofonu, znalazłem tam wolny wtyk typu PBT GF20 (6-pinów). Czy ktoś wie do czego to służy? Zdjęcie poniżej.
3) gdzie dokładnie ma być umieszczony moduł BT? Nie znajduję miejsca dla niego. Czy do modułu należy sprawić sobie również jakiś uchwyt?

Wrzucam też zdjęcia, o które prosiłeś niqs.

Podsufitka i przewody:
https://zapodaj.net/images/e34fb518bd8c2.jpg
https://zapodaj.net/images/4627edbc3ffe7.jpg

Widok po zdjęciu schowka. Biały wtyk do BT (z lewej strony zdjęcia). W głębi widać wzmacniacz JBL.
https://zapodaj.net/images/4c209e0f8aae8.jpg

Zdjęcia połączenia z radiem, o które prosił niqs:

https://zapodaj.net/images/12aa7f9e086f0.jpg
https://zapodaj.net/images/e492454d14f9c.jpg
https://zapodaj.net/images/9f5f33d4fb0ae.jpg
https://zapodaj.net/images/2395c41a19a91.jpg

P.S. Moderator może zmienić tytuł tematu, że dotyczy także aktywacji zestawu Bluetooth.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 20:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
niqs

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Peugeot 407 2,0 HDI Sedan Premium 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 22 Wrz 2017, 21:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Hej.
Dzięki za zdjęcia.

Mikrofon idzie tylko do modułu by który znajduje się oryginalnie pod schowkiem.... Normalnie trzeba najpierw zdemontować moduł żeby zdjąć schowek. Znajduje się centralnie w nogach.

Ten kabel na 6p może byc do lusterka fotochromowego wstecznego.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
pugupugu

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Wrz 2017, 13:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Kupiłem moduł SIEMENS KML 9665099680 i mikrofon i już są zamontowane. Przewód do AUX 2 podłączyłem do istniejącej kostki, z drugiej strony zakończony jest jack mini. Przewód poprowadziłem sobie z prawej strony, wychodzi spod schowka i przechowuje go w schowku - przy zamykaniu schowka nie jest zgniatany, szczelina jest wystarczająca. 2 metry przewodu (od radia) spokojnie wystarczą, żeby nawet pasażerowie z tyłu mogli sobie coś podpiąć.
Pozostaje tylko aktywacja - dam znać o efektach.

Co do umiejscowienia modułu BT to nie mogłem znaleźć żadnego miejsca, gdzie mógłby być zamocowany. Jest oczywiście potrzebny do tego odpowiedni uchwyt. A miejsce jego instalacji znalazłem po zdjęciu schowka - otóż moduł mocuje się do schowka, pod jego dnem - są tam odpowiednie "szyny" do wsunięcia uchwytu z modułem.

Niżej kilka fotek z mocowaniem BT.
https://zapodaj.net/images/bbece66c1995f.jpg
https://zapodaj.net/images/1ba0bbfbbe0bd.jpg
https://zapodaj.net/images/fc42b6b6fcc30.jpg
Powrót do góry
pugupugu

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Paź 2017, 21:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Udało się aktywować BT i AUX, niestety z małym problemem, ale jakoś poszło.

Próbowaliśmy w PP200: udało się z powodzeniem aktywować BT w BSI i wyświetlaczu (przy okazji też zmieniarki). Problem był z aktywowaniem obu AUX w kalkulatorze radia. Wszelkie próby aktywowania czegokolwiek (zmieniarki, AUX) kończyły się komunikatem "złe telekodowanie".
Spróbowaliśmy zrobić to za pomocą Lexii i poszło bez problemu.
Wina mogła leżeć w zmieniarce. Kiedy kupiłem i zamontowałem zmieniarkę CD to zaraz po montażu była możliwość wybrania jej w radiu i odtwarzania płyt (bez akytwacji w systemie). Jednak na wyświetlaczu nie było żadnych informacji o odtwarzanej płycie itd., ale działała. Po aktywacji zmieniarki w BSI i wyświetlaczu wszystkie info zmieniarki były poprawnie wyświetlane. Sądzę, że był tu jakiś konflikt sprzętowy - radio nie chciało zakodować obecności zmieniarki, mimo że fizycznie była zainstalowana. Może winny jest też fakt, że zmieniarka oraz wzmacniacz JBL są wpięte na jednej kostce i tu się coś gryzło.
O dziwo Lexia bez problemu zakodowała zmieniarkę i AUXy (AUX 1 ustawiony jako dedykowany zestawowi BT AUX 2 ustawiony jako "klasyczny").

Wszystko hula. Jedynym minusem jest bardzo niski poziom sygnału na AUX 2 oraz niskie nasycenie (słabe wybrzmiewanie tonów) - trzeba solidnego źródła. Pomyślałem, żeby jednak zamontować dodatkowo przedwzmacniacz w torze tego sygnału - to powinno załatwić sprawę. Czy macie może jakieś propozycje?
Znalazłem taki zestaw do zmontowania: http://www.advanceelectronic.pl/pl/p/A-146.-Przedwzmacniacz-stereo-z-regulacja-barwy-zasilany-z-12V/238. Pytanie tylko: gdzie najkorzystniej będzie wpiąć się pod zasilanie 12V, tak by przedwzmacniacz włączał się z zapłonem? Wpiąć się w zasilanie radia albo wzmacniacza JBL? A może w gniazdo zapalniczki? Sądzę, że największy zapas mocy będzie miał obwód zasilania wzmacniacza.

Dzięki wielkie za wszystkie dotychczasowe rady. Smile
Powrót do góry
pugupugu

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Sty 2020, 00:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Problem cichego kanału AUX można rozwiązać przez zainstalowanie przedwzmacniacza przed gniazdem AUX, wg schematu: źródło dźwięku (np. telefon) -> przedwzmacniacz -> gniazdo AUX radia.
Ja posłużyłem się wspomnianym wyżej A-146 do samodzielnego montażu i gra tak jak trzeba.
Przedwzmacniacz zasilam z zasilania +12V na wejściu do radia, przylutowałem przewody do ścieżek na spodniej stronie płytki radia.

W razie pytań, służę pomocą Smile
Powrót do góry
lugama

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Peugeot 407 RCLine 2,7 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 12:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Aktywacja wejścia AUX 1/2 w RD4 z systemem JBL


Witam. Ten cichy kanał AUX można jakoś "podgłośnić" w diagbox ?? Bo tez się zastanawiam nad przedwzmacniaczem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System