Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Peugeot 407 opinia...;-(


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrdadi

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407 sedan 2005 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Mar 2017, 07:21
Temat postu:

Przesiadka z Audi A6 C5 2,4 V6 z '97 r. na Peugoeot 407 '05


Hejka,

od tygodnia uczę się jeździć na nowo...
moje spostrzeżenia...

- krótkie biegi... co się przyspieszy, to trzeba zmieniać...
- dziura turbo
- na dłuższe trasy te fotele, to porażka
- tylko jazda w stylu dziadka, to spalanie 5,5 l/100
- kiepski kąt skrętu, teraz w tych samych miejscach muszę na 2 razy ;-(
- dużo bajerów elektronicznych na plus...

A6 240Nm vs Peugeot 320Nm - nie widzę tego w P 407 ;-(

podsumowując.... P407 z 2005 r. wypada bardzo kiepsko przy 20-letnim Audi A6 C5 ;-(
Powrót do góry
Cieplik53

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Bielefeld
Posiadane auto: Citroen XM Break 2,5 td; Peugeot 407 SW 2,0 HDI, Citroen C3 1,4 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 14:59
Temat postu:

407 SW, a Xantia Break, czy Skoda Octavia kombi


Nie ma sensu porównanie 407 SW z 2008 r. do Mercedesa 124 kombi, czy do Audi A6 ale do Astry IV kombi, Octavii kombi (którą na codzień jeżdżę do pracy), czy Xantii break z 2000 r. już tak.

Nabyłem ten samochód przez przypadek (mój staruszek XM 2,5 td beak dogorywa, a ja pilnie potrzebowałem jakieś nie najmniejsze kombi); miał niewielki przebieg i był bezwypadkowy. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, ale zawsze tak jest przy samochodzie którego się nie zna, a jego stan techniczny jest doskonały...

Jednak w czasie 1,5 rocznej eksploatacji zauważyłem wiele wad. Najpierw co do konstrukcji budy:

- pomimo względnie dużych rozmiarów zewnętrznych samochód jest mały w środku (żeby nie powiedzieć "ciasny"), wg
mnie nawet Astra IV oferuje więcej miejsca z przodu, ale to może odczucie subiektywne...

- promień skrętu gorszy niż w znacznie większym XM break, prawdopodobnie przez bezsensownie długi zwis przedni, w
efekcie czego mało miejsca również z tyłu i mały bagażnik jak na kombi tego segmentu (Skoda jest przykładem tego,
że nawet mniejsze auto może mieć dużo więcej miejsca w środku i większy bagażnik),

- [u]fatalnie poprowadzona krawędź dachu nad przednimi drzwiami[/u] : przez pierwsze dwa miesiące regularnie
waliłem głową w dach przy wsiadaniu; przypadkowi pasażerowie maja tak zawsze,

- kiepska jakoś materiałów wykończeniowych (np.w stosunku do Skody Octavia, Xantii), odchylanie tylnych siedzeń
(celem zwiększenia bagażnika) to jakiś straszny "Spaarprogram": cienkie blaszki, zawiaski i druciki rodem z Tico;
Skoda Octavia ma to rozwiązane o niebo lepiej i solidniej...

- praktycznie pojedyncze uszczelki drzwiowe, co nie wróży dobrze w przyszłości...

- sterowanie otwieraniem szyb "jednostronnym" klawiszem (raz przyciskając otwiera, raz przeciskając zamyka)
doprowadza mnie do szału,

- rączka linki do otwierania maski gdzieś głęboko ukryta...

Teraz właściwości jezdne:

- dynamika silnika (136 KM, 2.0 hdi) bardzo dobra; jak i jego kultura pracy: silnik cichy ( tutaj Octavia ze swoim 2-
litrowym dieslem się chowa); z filtrem cząstek stałych nie miałem dotąd żadnego problemu

- skrzynia już znacznie gorzej: mechanizm zmiany biegów niezbyt nieudany: trudno wyczuć, czy wrzucam 3, czy 5; 4
czy 6-kę... (do Octavii nie porównam, bo to automat ale np. w stosunku do Xantii, czy C3 wypada znacznie gorzej)

- zawieszenie niestety bardzo twarde nawet w porównaniu do Octavii, na gorszych drogach niemiłosiernie rzuca autem,
gdy nie jest max. obciążone; na naprawdę gładkich i równych asfaltach (np. odcinek A4 przy granicy z Niemcami) jest
całkiem dobrze,

- układ kierowniczy "zwinny", wspomaganie działa b. dobrze (np. w stosunku do Xantii, czy XM)

Wydaje mi się, ze auto raczej dla ludzi lubiących dynamiczna jazdę, a komfort podróży i przestrzeń wewnątrz nie ma pierwszorzędnego znaczenia.
Powrót do góry
SQ5OMO

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 12/8
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 20:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 opinia...;-(


takie opinie to raczej mało adekwatne, nie do końca dobre

a może powinieneś mieć wieksze auto ? nie wiem - ja mam 183cm wzrostu 85kg- miejsca jest odpowiednio i nigdy nie zdarzyło mi się uderzyc głową i tu wychodzi ten nasz subiektywizm...
mam weersję ST SPORT - wykończenia są na bardzo dobrym poziomie - nic nie trzeszczy , kokpit elegancji - już nie powiem że 12 letnie siedzenia nie wykazują zużycia ale moż etez dlatego że mam 100tys przebiegu.
Silnik benzynowy mógłby być cichsza - skrzynia...chodzi bajecznie precyzyjnie - ale jest głośnawa

no i to tak można oceniać - jak przeczytałem Twoją ocenę to ni jak ona się ma do mojej

pozdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto


Peugeot208

17 900

2014r.

166 525 km

mazowieckie

Peugeot3008

25 990

2012r.

166 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

49 900

2017r.

39 000 km

zachodniopomorskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot108

34 900

2016r.

31 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System