Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciej.sobieraj

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 508 SW, 2012, 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 13:52
Temat postu:

Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


Witam,
Mam oto taki problem. Zakupiłem nowy telefon LG G6 i sparowałem go z fabrycznym zestawem głośnomówiącym po bluetooth. Mam auto bez fabrycznej nawigacji czyli obsługa jest przez ten mały czarno-biały wyświetlacz na środku, który jest w miejscu ekranu nawigacji. I zdarza się za każdym razem, że po kilku minutach od podłączenia telefonu do auta nagle znika połączenie bluetooth. Czasem nawet po wejściu do auta w ogóle się nie połączy. Wcześniej miałem Mcirosoft Lumia 930 i wszystko super działało. Potem miałem Lumię 950XL i zdarzało już się, że połączenie się zawieszało (tzn. na wyświetlaczu auta widniała ikonka, że jest podłączony telefon jednak nie można było w ogóle użyć telefonu) Zdarzało się to jednak sporadycznie. Teraz widzę, że z LG jest zupełnie inaczej. Poszperałem w specyfikacjach telefonów i widziałem, że L930 ma bluetooth w wersji 4.0 czyli tem sam co ma auto, L950XL ma 4.1 a LG G6 ma 4.2. Może jest problem z kompatybilnością. Jedak z tego co wiem to bluetooth powinien być kompatybilny wstecz.
Dodam, że już kilka razy próbowałem parować telefon. Za każdym razem kończy się to powodzeniem.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sob 13 Sty 2018, 01:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


Jeśli system Bluetooth w 508 przechowuje w swojej pamięci wcześniejsze ustawienia (zapamiętanie sparowania) połączenia Bluetooth z poprzednimi komórkami, to sugeruję najpierw wykasować wszystkie ustawienia, a następnie spróbować "sparować" na nowo posiadaną aktualnie komórkę.
Powrót do góry
maciej.sobieraj

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 508 SW, 2012, 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Sty 2018, 17:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


Tak zrobiłem od razu na samym poczatku. Telefon jest jako jedyny sparowany z bluetooth auta.
A nie wiecie przypadkiem czy jest jakiś reset bluetooth w aucie?
Powrót do góry
orbitek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r.
Piwa: 53/24
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 01:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


Spróbuj na nowo skonfigurować połączenie i wpisz nowy kod. Może wtedy ruszy. Może ma w pamięci wcześniejsze sparowane telefony. U mnie łączy se z 3 rożnymi telefonami bez problemu w P5008.
_________________

Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r Allure

Pomogłem> Postaw> ↓ PiWO ↓
Powrót do góry
mati024

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 207
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn-Śląskie
Posiadane auto: Był 407 sw 2.0 HDI 136km, Peugeot 508sw 1,6 THP 156KM 2011 jest OCTAVIA 3 L&K, 2.0 TDI 2015r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 09:25
Temat postu:

Re: Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


maciej.sobieraj napisał:
Tak zrobiłem od razu na samym poczatku. Telefon jest jako jedyny sparowany z bluetooth auta.
A nie wiecie przypadkiem czy jest jakiś reset bluetooth w aucie?

Nie ma resetu w samochodzie, kasujesz tyko wcześniej sparowane telefony. Moim zdaniem Twój problem polega na złej konfiguracji bluetooth w telefonie. Ustawienie widoczności oraz ustawienia zaawansowane. Widoczność dla urządzeń sparowanych itp.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 09:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maciej.sobieraj

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 508 SW, 2012, 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 10:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


Oczywiście próbowałem zmieniać kod do parowania urządzeń i nic to nie dało. Nadal bez zmian. Co do opcji zaawansowanych bluetooth to nie ma nic na temat widoczności. Są jedynie opcje związane z przekazywaniem kontaktów itp.
Powrót do góry
mati024

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 207
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn-Śląskie
Posiadane auto: Był 407 sw 2.0 HDI 136km, Peugeot 508sw 1,6 THP 156KM 2011 jest OCTAVIA 3 L&K, 2.0 TDI 2015r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 11:30
Temat postu:

Re: (508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


maciej.sobieraj napisał:
Oczywiście próbowałem zmieniać kod do parowania urządzeń i nic to nie dało. Nadal bez zmian. Co do opcji zaawansowanych bluetooth to nie ma nic na temat widoczności. Są jedynie opcje związane z przekazywaniem kontaktów itp.

Bardziej chodziło mi o ustawienia zaawansowane BT w telefonie. Dokładnie o "widoczność" fabrycznie tzw. "widoczność" urządzenia, telefonu (bluetooth) jest ustawiona na kilka minut po czym urządzenie się rozłącza. Ja mam tę opcję wyłączoną ,opcja tylko "widoczność dla urządzeń sparowanych" Do tego jak wejdziesz w telefonie w opcje bluetooth to klikasz na swój sparowany samochód i pokazują się dodatkowe opcje typu: dźwięk tel, dźwięk multimediów i opcje udostępniania kontaktów. Często się zdarza że jeśli słucham muzyki z tel. po BT i w tym momencie ktoś dzwoni i odbieram połączenie, wtedy zaczyna wariować i się wysypuje. Pokazują błąd BT. W razie czego zawsze możesz zadzwonić do ASO może coś podpowiedzą, często tak robię. Albo jakiś reset w postaci odłączenia aku. Oczywiście zgodnie z procedurami przewidzianymi do tej procedury. Życzę powodzenia i koniecznie daj znać jeśli uda Ci się ustalić przyczynę "usterki"
Powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tristam

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2023, 16:37
Temat postu:

Re: Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


maciej.sobieraj napisał:
Witam,
Mam oto taki problem. Zakupiłem nowy telefon LG G6 i sparowałem go z fabrycznym zestawem głośnomówiącym po bluetooth. Mam auto bez fabrycznej nawigacji czyli obsługa jest przez ten mały czarno-biały wyświetlacz na środku, który jest w miejscu ekranu nawigacji. I zdarza się za każdym razem, że po kilku minutach od podłączenia telefonu do auta nagle znika połączenie bluetooth. Czasem nawet po wejściu do auta w ogóle się nie połączy. Wcześniej miałem Mcirosoft Lumia 930 i wszystko super działało. Potem miałem Lumię 950XL i zdarzało już się, że połączenie się zawieszało (tzn. na wyświetlaczu auta widniała ikonka, że jest podłączony telefon jednak nie można było w ogóle użyć telefonu) Zdarzało się to jednak sporadycznie. Teraz widzę, że z LG jest zupełnie inaczej. Poszperałem w specyfikacjach telefonów i widziałem, że L930 ma bluetooth w wersji 4.0 czyli tem sam co ma auto, L950XL ma 4.1 a LG G6 ma 4.2. Może jest problem z kompatybilnością. Jedak z tego co wiem to bluetooth powinien być kompatybilny wstecz.
Dodam, że już kilka razy próbowałem parować telefon. Za każdym razem kończy się to powodzeniem.



Cześć,

gdyby ktoś miał problem z połączeniem się poprzez BT lub połączenie byłoby zrywane przy odtwarzaniu multimediów (yt, spotify itp) wyłączcie źródła dodatkowe w multimediach. U mnie problem w ten sposób się rozwiązał. Posiadam pierwszą wersję oprogramowania radia.
Powrót do góry
krzys1301

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2024
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościan
Posiadane auto: peugeot 508 RXH Hybrid
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Mar 2024, 14:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Zrywanie połączenia Bluetooth telefonu z autem


Mam ten sam problem.
Telefon rozłącza się bez przyczyny w trakcie słuchania muzyki np spoty.
Mam wyłączone źródła dodatkowe w multimediach.
Czy można jakoś wykasować zapamiętane inne sparowane telefony w radiu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot5008

25 500

2010r.

189 000 km

pomorskie

Peugeot5008

115 000

2018r.

170 000 km

śląskie

Peugeot108

29 990

2016r.

135 000 km

śląskie

Peugeot3008

104 990

2018r.

99 000 km

śląskie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System