Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Rozrusznik-klasa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Redman

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 hdi 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2017, 18:22
Temat postu:

Rozrusznik-klasa


Witam mam problem z odpaleniem auta przy temperaturze około 0 stopni, jak większość z tym problemem sprawdziłem wszystko ale dalej nic, ktoś tu napisał że może to być problem z rozrusznikiem że za niska klasa dlatego pytanie:

Mam rozrusznik o oznaczeniu CS 1342

Może ktoś określić jaka to klasa bo nigdzie nie mogę tego znalezc?

Pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Czw 21 Gru 2017, 19:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Rozrusznik-klasa


sprawdź akumulator jaki masz? jakie jest na nim napięcie? jakie masz ładowanie? i ile lat ma ten akumulator i czy jest odpowiedni do twojego silnika.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Redman

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 hdi 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2017, 19:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Rozrusznik-klasa


Aku ma tydzień, 64 ah 640 A
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 10:04
Temat postu:

Re: Rozrusznik-klasa


Redman napisał:
Witam mam problem z odpaleniem auta przy temperaturze około 0 stopni, jak większość z tym problemem sprawdziłem wszystko ale dalej nic, ktoś tu napisał że może to być problem z rozrusznikiem że za niska klasa dlatego pytanie:

Mam rozrusznik o oznaczeniu CS 1342

Może ktoś określić jaka to klasa bo nigdzie nie mogę tego znalezc?

Pozdrawiam ciepło

Nie no, bzdury jakieś. Chyba że ktoś rozrusznik od malucha wsadził. Powodów może być mnóstwo. Pierwsza rzecz to sprawdzenie świec żarowych. Ale z doświadczenia wiem że przy spalonych świecach hdi zapala nawet w większe mrozy. Niemniej warto sprawdzić. Poza tym nie napisałeś jakiego rodzaju są problemy, czy rozrusznik kręci szybko, czy wolno, za którym razem auto zapala, itp.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 10:05
Temat postu:

Re: Rozrusznik-klasa


Redman napisał:
Witam mam problem z odpaleniem auta przy temperaturze około 0 stopni, jak większość z tym problemem sprawdziłem wszystko ale dalej nic, ktoś tu napisał że może to być problem z rozrusznikiem że za niska klasa dlatego pytanie:

Mam rozrusznik o oznaczeniu CS 1342

Może ktoś określić jaka to klasa bo nigdzie nie mogę tego znalezc?

Pozdrawiam ciepło

Nie no, bzdury jakieś. Chyba że ktoś rozrusznik od malucha wsadził. Wyobrażasz sobie że producent stosuje w aucie rozrusznik który ma problem z zapaleniem auta przy zero stopniach? Powodów może być mnóstwo. Pierwsza rzecz to sprawdzenie świec żarowych. Ale z doświadczenia wiem że przy spalonych świecach hdi zapala nawet w większe mrozy. Niemniej warto sprawdzić. Poza tym nie napisałeś jakiego rodzaju są problemy, czy rozrusznik kręci szybko, czy wolno, za którym razem auto zapala, itp.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 10:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Redman

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 hdi 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 11:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Rozrusznik-klasa


Wszystkie rzeczy o których piszesz zostały sprawdzone, w innym wątku znalazłem taką wypowiedź tego użytkownika stąd moje pytanie odnośnie klasy rozrusznika, bo podążam tym tropem teraz.

Tutaj ta wypowiedź:

hakeryk2 napisał:
Temat popularny w Google więc odpowiem - i wypowiem się też pod innymi tematami ponieważ jest to zmora 2.0 HDI. Otóż również miałem taki problem, auto paliło fajnie dopóki temp była powyżej 0. Wystarczyło -1C i już były problemy, a po -7 to mogłem zapomnieć o odpaleniu, auto sobie mogło kręcić i kręcić aż do rozładowania akumulatora.

Co oczywiście mechanicy? Standard - to co wszyscy na forach:
- świecie
- kable
- kiepskie paliwo
- zła kompresja
- wtryski

Dodatkowo u mnie przy minusowej temperaturze tak do rozgrzania (około 5 minut) na wolnych obrotach trochę kaszlał.
Na szczęście szwagier który również ma puga, dopadł dobrych mechaników którzy specjalizują się w francuzach. Ich diagnoza była szybka ale nikt nie mógł w nią uwierzyć.

Wymienić rozrusznik z klasy 4 lub 5 na 6+ i najlepiej na ten o kodzie d8r27 - z początku zarówno szwagier jak i jak pomyśleliśmy że to kolejni magicy co chcą nas orżnąć za robotę, ale po zmianie rozrusznika na wersję 6+ czyli z krajów skandynawskich autko pali na strzał i nie faluje pod odpaleniu nawet na kiepskim paliwie. Za dobry należy dać 250 zł i znajdziecie bez problemu na allegro, możecie próbować i kupić za 100 zł ale pewnie zaraz będzie robić regenerację.

Mechanicy tłumaczyli to tym, że francuzi za bardzo przeliczyli się z wydajnością swoich rozruszników klasy 5 i ładowali je do prawie wszystkich aut które szły do krajów dawnego bloku komunistycznego.

Mam nadzieję, że chociaż komukolwiek ta wiedza się przyda bo nie widziałem nigdzie takiego rozwiązania w tematach na forach.
Powrót do góry
hakeryk2

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolbuszowa
Posiadane auto: Seat Altea 04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 09:58
Temat postu:

Re: Rozrusznik-klasa


Redman napisał:
Witam mam problem z odpaleniem auta przy temperaturze około 0 stopni, jak większość z tym problemem sprawdziłem wszystko ale dalej nic, ktoś tu napisał że może to być problem z rozrusznikiem że za niska klasa dlatego pytanie:

Mam rozrusznik o oznaczeniu CS 1342

Może ktoś określić jaka to klasa bo nigdzie nie mogę tego znalezc?

Pozdrawiam ciepło


Kolego na każdym rozruszniku jest napisana jego klasa. Może go zdemontuj na szybko i gdzieś będzie się liczba kryła pod spodem? U mnie była widoczna po zdjęciu dopiero. Objawy masz te same więc raczej gdy wymienisz na 6+ powinien palić jak szalony.
Powrót do góry
hakeryk2

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolbuszowa
Posiadane auto: Seat Altea 04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 09:58
Temat postu:

Re: Rozrusznik-klasa


Redman napisał:
Witam mam problem z odpaleniem auta przy temperaturze około 0 stopni, jak większość z tym problemem sprawdziłem wszystko ale dalej nic, ktoś tu napisał że może to być problem z rozrusznikiem że za niska klasa dlatego pytanie:

Mam rozrusznik o oznaczeniu CS 1342

Może ktoś określić jaka to klasa bo nigdzie nie mogę tego znalezc?

Pozdrawiam ciepło


Kolego na każdym rozruszniku jest napisana jego klasa. Może go zdemontuj na szybko i gdzieś będzie się liczba kryła pod spodem? U mnie była widoczna po zdjęciu dopiero. Objawy masz te same więc raczej gdy wymienisz na 6+ powinien palić jak szalony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot5008

89 900

2019r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot407

11 500

2009r.

246 000 km

pomorskie

Peugeot508

53 000

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot5008

77 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot5008

109 000

2018r.

170 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System