Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) 1.6 Hdi 109KM falowanie poz. pł. chłodniczego/falowanie temp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frooq

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): spod Poznania
Posiadane auto: Peugeot 308 SW I, 1.6HDi 109 KM, 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 19:35
Temat postu:

1.6 Hdi 109KM falowanie poz. pł. chłodniczego/falowanie temp


Witam wszystkich serdecznie.
Postanowiłem opisać swój problem na forum, gdyż kończą mi się już możliwości, pomysły i chęci dalszego ładowania kasy w to auto. Moje auto to Peugeot 308 SW I z 2010 roku, 1.6 HDi 109KM.
Otóż problem jaki mnie od jakiegoś czasu trapi wygląda następująco :

- falowanie poziomu płynu chłodniczego - płynu potrafi być idealnie przed odpaleniem auta, po przejechaniu trasy płyn całkowicie znika (tak jakby go zasysało) , po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego poziom płynu wraca do normy, potrafi być też odwrotnie - płynu przed odpaleniem potrafi nie być w ogóle, po trasie poziom sam podnosi się do normy. Ostatnio było pusto w zbiorniku - dolałem różowego płynu kupionego na orlenie (mam zielony) po kilku kilometrach zielony płyn podniósł się do połowy zbiornika, różowy był ponad nim, a zbiorniczek "czubaty" . Czasem jest też tak, że w zbiorniczku "bąbluje" i dosyć ostro syczy przez korek.

- falowanie temperatury silnika - silnik po złapaniu 90 stopni traci temperaturę - spada do 70/80 stopni i sama się podnosi. Czasem jest tak, że jak jadę np. 90 km/h jest okej, jak zwalniam do 90, temperatura spada do czasem 70 czasem 80 stopni , jak przyspieszam, temperatura wraca z powrotem do 90 stopni.

Były już wymienione termostat i rozrząd z pompą wody. Jakiś czas temu wykonałem badanie uszczelki pod głowicą - mechanicy stwierdzili że jest okej (wkładanie rurki z płynem do zbiorniczka płynu chłodniczego). Nagrzewnica - pod dywanikami sucho + nie parują mi szyby. W płynie nie widać oleju, auto nie dymi (chociaż może to przez FAP) oleju też nie przybywa.

Czy myślicie że rozwiązaniem tego problemu jest jednak uszczelka pod głowicą ?
Jakiś czas temu padła mi turbina (niby normalna sprawa, tylko że padła po niecałych 2 latach i około 20k km). Mechanicy namówili mnie na ściąganie głowicy, bo na pewno coś wpadło do silnika. Fakt, spory kawałek czegoś był przyklejony do tłoka. Więc auto miało już robioną uszczelkę pod głowicą - od tej naprawy minęło około pół roku

Czy można sprawdzać i szukać gdzieś jeszcze, czy jednak wygląda to na uszczelkę pod głowicą, ewentualnie pękniętą głowicę ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie - mechanik rozkłada już ręce i sugeruje głowicę. Nie mam jednak ochoty wykładać po raz kolejny kilku tysięcy na remont, a pewności że to jest to w sumie nie mam, gdyż jak już wspomniałem, sprawdzałem jakimś wynalazkiem uszczelkę i niby stwierdzili że głowica jest okej. Auto jest fajne, dlatego tak się z nim gonię, ale powoli tracę już ochotę do dalszej walki z nim.

Pozdrawiam
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 21:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) 1.6 Hdi 109KM falowanie poz. pł. chłodniczego/falowanie temp


Może głupie pytanie ale czy układ jest dobrze odpowietrzony?
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 21:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) 1.6 Hdi 109KM falowanie poz. pł. chłodniczego/falowanie temp


Może po prostu jest zapowietrzony układ chłodniczy. Zlej cały płyn , zalej świeży ( nie jakiś zielony , czerwony) odpowietrz układ i zobaczysz. Mało prawdopodobne bo wszystkie płyny są na bazie glikolu , ale moze poeksperymentować . Powiedz czy podczas tego falowania i bąblowania płynu grzeje ci nagrzewnica ?i czy duże ciśnienie wytwarza się w zbiorniczku wyrównawczym ? Możesz jeszcze sprawdzić co się dzieje gdy silnik pracuje z otwartym korkiem płynu chłodniczego.
Powrót do góry
mario40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 308 II GT, 205 KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 10:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) 1.6 Hdi 109KM falowanie poz. pł. chłodniczego/falowanie temp


Kiedyś, dawno miałem problemy z układem chłodzenia. Mechanik wymyślał przyczyny a problem był w korku zbiorniczka wyrównawczego. Po wymianie wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot2008

37 900

2016r.

175 871 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie

Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

PeugeotPartner

9 900

2005r.

270 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System