Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Problem z zamkiem kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ashvili

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2018, 19:50
Temat postu:

Problem z zamkiem kierowcy


Witam. Param się z tym problemem już od roku czasu, jako ze temperatury na zewnątrz uniemożliwiają grzebanie a teraz już zaczeły, postanowiłem po raz kolejny podejść do tematu zamka już opisuję w czym problem.

Mianowicie, od samego kupna auta, samochód widzi otwarte drzwi lewe... Auto nie dało się zamknąć, jeśli przekrecilem kluczyk to zamykalem tylko drzwi kierowcy, chyba ze je docisnąłem, wtedy złapało za wszystkie, pilot w ogóle nie reagował.

Po paru próbach w końcu uderzyłem młotkiem w ten "cycek" na słupku B, dało mi to tylko tyle, ze teraz nie musze dopychać drzwi i mogę je zamknąć normalnie, zarówno kluczem jak i pilotem którego wystarczyło zaprogramować w stacyjce... Jednakże...

Chodzi o to, że jeśli już zamykam auto PILOTEM to musze wcisnać dwukrotnie przycisk zamykania auta wtedy zamek odbije raz i zamknie auto, po trzecim wciśnięciu przycisku aktywuje się blokada super zamka.

Podsumowując obecnie auto zamykam dwukrotnie przyciskając przycisk na pilocie za trzecim przyciśnięciem auto rygluje drzwi. Podczas jazdy auto widzi caly czas otwarte drzwi jednak tu mała ciekawostka...

W drzwiach kierowcy zauwazylem, ze mozna przesunąc taki mały guziczek który aktywuje superzamek tylko w tych drzwiach, kiedy przesunę tą zapadkę i zamknę drzwi auto zamyka się za pierwszym przycisnieciem przycisku na pilocie, ponadto kiedy przesunę zapadkę wsiądę do auta zamykając drzwi wtedy auto widzi poprawnie zamknięte drzwi i nie wyswietla uciążliwego komunikatu...

TERAZ pytanie do was, co z tym robić... Czy jest szansa, zeby zrobic to samemu? Liczyłem że mróz coś poprzestawia i będzie ok jednak mróz utrudniał sprawę ponieważ znowu musialem dociskać drzwi kolanem przy zamykaniu auta, puściły mrozy, problem zniknął... Jakieś wskazówki? Co z tym zrobić? Dodam że zamka nie ma na allegro chyba że od anglika co jest bez sensu... Ratujcie mnie ludzie bo już jestem na skraju wyczerpania :/

DLA ZAINTERESOWANYCH TEMATEM, MOGĘ NAGRAĆ FILMIK JAK WYGLĄDA OBECNIE ZAMYKANIE DRZWII.
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Sob 10 Mar 2018, 21:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Problem z zamkiem kierowcy


Ja myślę że musisz jeszcze co najmniej dwa razy uderzyć młotkiem w ten cycek i trzy razy potraktować drzwi kolanem. Na pewno sie naprawi. Srawdzałeś połaczenia elektryczne między drzwiami a karoserią oraz połaczenia zamka ? Jeśli nie potrafisz tego zrobić oddaj samochód do warsztatu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Ashvili

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 19:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Problem z zamkiem kierowcy


jacek336 napisał:
Ja myślę że musisz jeszcze co najmniej dwa razy uderzyć młotkiem w ten cycek i trzy razy potraktować drzwi kolanem. Na pewno sie naprawi.


Rozumiem ironię, napisałem tylko to co zrobiłem rok temu kiedy kupiłem auto.

Połączenia elektryczne jak kolega pisał działają skoro zamek zamyka lecz widzi otwarte drzwi... Dodatkowo tak jak napisałem kiedy aktywuję SUPERZAMEK w tych drzwiach wtedy komputer widzi poprawnie zamknięte drzwi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot207

12 900

2008r.

178 000 km

śląskie

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie

Peugeot208

59 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System