Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) Check engine i pracujący wentylator



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scheku

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno
Posiadane auto: 308 1.6 vti
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 18:30
Temat postu:

Check engine i pracujący wentylator


Witam. Mam problem z moim 308 1.6 vti z 2008 roku z lpg. Mianowicie zapala się kontrolka check engine a auto traci moc. Po wyłączeniu silnika pracują wentylatory. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat daepollution system faulty. Po podłączeniu komputera pojawia się błąd P2178 regulacja składu mieszanki zbyt bogata mieszanka. Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy ale tylko na jakiś czas i objawy pojawiają się znowu. Miał ktoś takie objawy? Moja pierwsza myśl to sonda lambda ale chciałem zasięgnąć jeszcze porady innych użytkowników.
Powrót do góry
Rychooo

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Peugeot 308 ??
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 09:23
Temat postu:

Re: Check engine i pracujący wentylator


scheku napisał:
Witam. Mam problem z moim 308 1.6 vti z 2008 roku z lpg. Mianowicie zapala się kontrolka check engine a auto traci moc. Po wyłączeniu silnika pracują wentylatory. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat daepollution system faulty. Po podłączeniu komputera pojawia się błąd P2178 regulacja składu mieszanki zbyt bogata mieszanka. Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy ale tylko na jakiś czas i objawy pojawiają się znowu. Miał ktoś takie objawy? Moja pierwsza myśl to sonda lambda ale chciałem zasięgnąć jeszcze porady innych użytkowników.


Trochę wykopki ale udało się tobie rozwiązać problem?? Dzisiaj rano wyskoczył mi check engine...
Powrót do góry
RafalPir

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupca
Posiadane auto: PEUGEOT 308 , 1,6VTI Grand Premium Prix
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 21:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Check engine i pracujący wentylator


Ja miałem niemal identyczną sytuację, u mnie okazało się że wtryskiwacz lpg był zużyty, że "lał" mieszankę, która nie była w całości przepalana. Z czasem postęp był taki, że przy zdejmowaniu nogi z gazu wyskakiwał zapłon na pierwszym cylindrze, i się okazało, ze na tym właśnie cylindrze wtryskiwacz kompletnie lał non stop mieszankę.


Skasuj błąd i pojeździj na benzynie trochę. Jeśli błąd się nie pojawi, problem będzie tkwił we wtryskiwaczach lpg bądź źle dobraną mieszanką w sterowniku lpg.

A tak już gwoli rozwiania wątpliwości, instalacja ile ma przejechane?
Powrót do góry
Rychooo

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Peugeot 308 ??
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 15:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Check engine i pracujący wentylator


Kolego ja nie mam LPG Smile W przyszłym tygodniu jadę sprawdzić do mechanika i będę wiedział co jest grane. Może wcześniej się coś dowiem bo zamówiłem interfejs diagnostyczny ELM 327, zobaczymy czy sobie poradzi z moim autem.
Powrót do góry
Rychooo

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Peugeot 308 ??
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 15:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Check engine i pracujący wentylator


Kolego ja nie mam LPG Smile W przyszłym tygodniu jadę sprawdzić do mechanika i będę wiedział co jest grane. Może wcześniej się coś dowiem bo zamówiłem interfejs diagnostyczny ELM 327, zobaczymy czy sobie poradzi z moim autem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 15:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AdeKK

Debiutant



Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Peugeot 308 2008 1.6VTI 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 21 Mar 2018, 16:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Check engine i pracujący wentylator


Raptem kilka tematów niżej jest opisany podobny problem z check engine i anti pollution faulty.

http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=233379&sid=cb9fd03ebb394e685ee71130dad85649

Co prawda nie ma związku z LPG, ale warto sprawdzić - w skrócie - jak nie świece zapłonowe to możliwe, że któraś cewka zapłonowa.
Powrót do góry
RafalPir

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupca
Posiadane auto: PEUGEOT 308 , 1,6VTI Grand Premium Prix
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 21 Mar 2018, 17:36
Temat postu:

Re: Check engine i pracujący wentylator


Rychooo napisał:
scheku napisał:
Witam. Mam problem z moim 308 1.6 vti z 2008 roku z lpg. Mianowicie zapala się kontrolka check engine a auto traci moc. Po wyłączeniu silnika pracują wentylatory. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat daepollution system faulty. Po podłączeniu komputera pojawia się błąd P2178 regulacja składu mieszanki zbyt bogata mieszanka. Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy ale tylko na jakiś czas i objawy pojawiają się znowu. Miał ktoś takie objawy? Moja pierwsza myśl to sonda lambda ale chciałem zasięgnąć jeszcze porady innych użytkowników.


Trochę wykopki ale udało się tobie rozwiązać problem?? Dzisiaj rano wyskoczył mi check engine...



pytałeś o historie z LPG, zatem napisałem możliwe rozwiązanie problemu u mnie:) Proponuje doprecyzować zapytania:D
Powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotRIFTER

65 900

2020r.

123 000 km

mazowieckie

Peugeot508

42 800

2016r.

230 000 km

zachodniopomorskie

Peugeot2008

49 900

2017r.

39 000 km

zachodniopomorskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot5008

22 800

2010r.

167 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System