Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 308 II GT, 205 KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 22 Wrz 2017, 12:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Do Pegod. Bardzo naciskałem Peugeot Polska oficjalnymi pismami... Zaproponowali mi naprawę, pewnie wymianę belki na nową jak zostanie ogłoszona akcja serwisowa(termin nie został określony) Moja cierpliwość jednak nie wytrzymała i po kolejnym piśmie przyjąłem doraźnie wypełnienie profili zamkniętych tylnej belki preparatem. Naprawę przeprowadzono w pierwszych dniach lipca br. od tej pory przejechałem ponad 3 tys. km, cały ten czas jest cicho. Wiem, że na początku produkcji 308 II wymieniali na gwarancji tylne belki z objawem metalicznych stuków. Jednak to była loteria bo można było trafić na nową belkę z tą samą wadą. Pewnie dlatego, że przez cztery lata produkcji samochodu nie usunęli wady w belce nie chcą jej wymieniać. Jest to skandal!
Powrót do góry
pegod

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Wrz 2017, 16:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Cała belka to nie jest tania rzecz, i wymiana kosztowałaby Peugeota sporo kasy i prestiżu. Na stronach UOKIK są kampanie serwisowe (też Peugeot) które producenci muszą zgłaszać jeśli okaże się że ich produkty nie są bezpieczne. W tym wypadku Peugeot chyba boi się do tego przyznać. Bo te dźwięki wydobywające się z podwozia mnie osobiście przerażają. Wydaje mi się jakby się coś miało za chwilę urwać. I oni mówią że to jest całkiem bezpieczne. Dla mnie na pewno nie. I wygłuszanie tych zgrzytów dla mnie nie załatwia sprawy, bo chociaż nie będę tego słyszał, to niepokój pozostanie.
Mario40. Czyli mam rozumieć że można się spodziewać takiej akcji serwisowej na wymianę tych belek. Kiedy prowadziłeś tą korespondencję z Peugeotem?
A co jak zacznie znowu stukać. Znowu czymś posmarują czy zrobią coś więcej.
Jak pisze "mario40" : "Z zapewnień Peugeot Polska, które przekazano mi pisemnie usterka tylnej belki będzie naprawiana bezpłatnie również w samochodach po gwarancji" wynika że w UK obowiązują inne zasady skoro musiał za tą naprawę zapłacić, a była to usterka ukryta, o której Peugeot wiedział wcześniej. Myślę że "krissob" mógłby dochodzić zwrotu pieniędzy.
_________________
ça va
Powrót do góry
mario40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 308 II GT, 205 KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 22 Wrz 2017, 18:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Z chwilą ogłoszenia akcji serwisowej firma naprawia także samochody po gwarancji. Kolego z UK zapłacił za naprawę bo nie ogłoszono jeszcze akcji. Dowiadywałem się, nowa belka bez rabatu kosztuje ok. 1500 zł. Moja skromna rada, skorzystaj z proponowanej naprawy i jeśli kiedyś będą problemy z belką to i tak po ogłoszeniu akcji serwisowej naprawią samochód, nawet po gwarancji. Spokojnie!
Powrót do góry
pegod

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 13:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


mario40. Jak pisałeś wcześniej "Z zapewnień Peugeot Polska, które przekazano mi pisemnie usterka tylnej belki będzie naprawiana bezpłatnie również w samochodach po gwarancji". Mam auto na gwarancji jeszcze przez rok. Czy Peugeot daje jakąś gwarancję na to wygłuszenie? Jak mi po roku zacznie znowu stukać, to będą to naprawiać bezpłatnie? Nawet jak nie będzie ogłoszonej akcji serwisowej.
Jutro jadę do serwisu na wypełnianie belki. Zobaczymy czy pomoże.
A tak poza tym, dziwne że stosują różne standardy naprawy w Niemczech i Polsce. Myślałem że obowiązuje jedno prawo unijne.
_________________
ça va
Powrót do góry
Luucky111

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: 308 1,6 HDi 2008, 407 SW 2.0 HDI 2005 , 308 SW T9 1,6 BlueHDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lis 2017, 18:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Szanowni Koledzy,
zimny pot mnie oblał czytając Wasze komentarze ( zostało mi 6 miesięcy gwarancji) , muszę chyba wyostrzyć słuch .
Napiszcie proszę przy jakim przebiegu stwierdziliście te niepokojące dzwięki tylnej belki ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Lis 2017, 18:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pegod

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lis 2017, 19:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


u mnie przy 30 tys. km. Wypełnili belkę pianką poliuretanową, taką jak do osadzania okien, drzwi, w castoramie po 10zł. Na razie nic nie słyszę.
_________________
ça va
Powrót do góry
mario40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 308 II GT, 205 KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 07:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


U mnie pierwsze stuki usłyszałem przy przebiegu ok. 10 tys. Od początku lipca, po wypełnieniu pianką jest cisza.
Powrót do góry
Soulfly

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belfast
Posiadane auto: 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 01:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Witam. Czy może juz wiadomo coś o akcji naprawcze ? Albo czy peugeot znalazł jakies inne rozwiązanie?
Powrót do góry
arek6626

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Cze 2018, 13:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Miałem kiedyś podobną sytuację Mad . Na szczęście serwis AT GARAGE sobie z tym sprawnie poradził Smile
Powrót do góry
lukasz836946

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): 62-600 KOŁO
Posiadane auto: peugeot 308 sw 1.2 130km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lip 2018, 14:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu 308 II


Witam, mam problem z dziwnym metalicznym dźwiekiem nisącym sie po tylnej belce peugeot 308 II. Auto 3 miesiące po zakończeniu gwarancji. Według tego co wyczytałem na różnych forach to chyba problem z tą belką, wszyscy piszą o wygłuszeniu jakaś pianką. Po telefonach w do serwisu też mi to proponują tylko że koszt to 700 zł. czy ktoś rozwiązał to poza serwisem, jak? gdzie ? i za ile? U mnie ten dźwięk jest tylko przy małej prędkości przy ruchach na boki, np przy delikatnym slalomie .Byłem u kilku mechaników , innej wady nie widzą, wszystko sprawne, tuleje i inne głupoty. Sam już nie mam pomysłu a dźwięk drążni strasznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot508 SW

24 900

2011r.

287 335 km

mazowieckie

Peugeot308

38 500

2018r.

66 900 km

wielkopolskie

Peugeot3008

25 900

2011r.

244 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

26 900

2011r.

224 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System