Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Bixenony peugeot 407 coupe z anglika na europę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mag1k

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: peugeot 407 coupe 2.2 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 11:03
Temat postu:

Bixenony peugeot 407 coupe z anglika na europę


Witam serdecznie,

mam pytanie, może będziecie bardziej zorientowani. Mam sprowadzonego z Irlandii peugeot 407 coupe z 2006 roku. Jak w temacie wersja z bixenonami. Jak wiadomo do rejestracji muszą oświetlać inną str niż w Irlandii, da się jakoś to w miarę prosto zrobić, czy trzeba zmieniać całe światła?

Pytam dlatego że non stop ktoś mówi coś innego. Na stacji diagnostycznej mówią że w serwisie da się zrobić, zadzwoniłem i serwis że w życiu nie robią takich rzeczy itd. Internet tak samo raz podaje że lepiej nowe światła bo dużo zachodu, raz znajduję że bez problemu da się zrobić, zgłupieć można.

Nie wiem czy jeździć za tą przeróbką, czy kupić nowe światła. Miał ktoś takie przejścia?
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 20:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Bixenony peugeot 407 coupe z anglika na europę


Zapewne sa to swiatła soczewkowe. A wiec da sie je przełozyć tylko trzeba zdemontowac i rozkleic. Granicę swiatła i cienia w tych reflektorach dają takie blaszki wyciete . trzeba je wyciagnać i odpowiednio wygiąć . potem reflektor z powrotem skleić. jest pokazane na necie .Pozdrawiam. Diagnosta.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mag1k

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: peugeot 407 coupe 2.2 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 17:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Bixenony peugeot 407 coupe z anglika na europę


Dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Wicia06

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 407 SW 05 rok 2.0hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Czw 27 Wrz 2018, 11:46
Temat postu:

407 Coupe anglik czy da się zrobić przekładkę??


Witam. A ja mam takie pytanie bo nie wiem sam w jakim temacie to napisać.Posiadam od ponad dwóch lat 407 SW ale tak się zakochałem w 407 Coupe że będę właśnie chciał go kupić i mieć dwie 407 w różnych wersjach.Tylko będę kupować chyba Anglika i moje pytanie czy w ogóle w 407 Coupe da się zrobić przekładkę??Jeśli tak czy może ktoś już to robił i drogo to wychodzi? Są te wszystkie otwory technologiczne i nie ma problemy może z elektryką czy jeszcze czymś innym?? Na pewno nie ma problemy chociaż z wycieraczkami to jasne Wink bo chociaż tu nie ma ruchu wycieraczek w lewo lub prawo jak w innych markach.Z Góry dziękuje za odpowiedź .Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
ghostwriter

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 01 Gru 2018, 23:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Bixenony peugeot 407 coupe z anglika na europę


jacek336 napisał:
Zapewne sa to swiatła soczewkowe. A wiec da sie je przełozyć tylko trzeba zdemontowac i rozkleic. Granicę swiatła i cienia w tych reflektorach dają takie blaszki wyciete . trzeba je wyciagnać i odpowiednio wygiąć . potem reflektor z powrotem skleić. jest pokazane na necie .Pozdrawiam. Diagnosta.


Zgadzam się ale to o czym mówisz dotyczy tylko wersji ze zwykłą soczewką halogenową, przesłona która odcina światło ma odpowiednio ścięty jeden róg który powoduje podniesienie światła na prawo tak żeby oświetlać pobocze, należy tą przesłonę obrócić o 180 stopni żeby zmienić światła asymetryczne z ruchu lewostronnego na prawostronny. Natomiast jeżeli chodzi o bi-xenon nie ma takiej możliwości ponieważ tam przesłona jest zupełnie inaczej skonstruowana. Na jednej soczewce zrobione są światła mijania i drogowe a tym samym przesłona ma zamontowany elektromagnes który obniża mniejszą przesłonę tworząc światła drogowe, sama przesłona zamontowana na elektromagnesie ma podcięcie z jednej strony które daje odcięcie światła mijania. Przesłona ma dodatkowe przetłoczenie wzmacniające co powoduje że nie da się jej przerobić. Jedyne rozwiązanie to wymiana całej przesłony razem z elektromagnesem. Soczewka jest mega skomplikowana ponieważ zawieszona jest na stelażu z silnikiem odpowiedzialnym za skręt soczewki w zależności od ruchu kierownicy.
Dla rozjaśnienia poniżej soczewka bi-xenon
https://www.youtube.com/watch?v=gMCoySLCoEc

a tutaj przesłona w soczewce halogenowej
http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15583.Soczewki.Holophane.Peugeot.407
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Gru 2018, 23:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot2008

49 600

2017r.

163 815 km

podkarpackie

Peugeot3008

89 900

2018r.

30 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

29 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot5008

38 300

2014r.

200 235 km

podkarpackie

PeugeotRIFTER

61 900

2019r.

136 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System