Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
komst

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kurów
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6HDI 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Wrz 2018, 15:55
Temat postu:

Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


Witam,
potrzebuje pomocy od bardziej zaawansowanych użytkowników, a mianowicie w poniedziałek pokazał mi się błąd "Risk of particle filter blocking", niestety przyznam szczerze, że trochę go zlekceważyłem i cały czas jeździłem, bo miałem dużo pracy i nie wiele wolnego czasu by zaprowadzić samochód do mechanika. Wczoraj natomiast wracając z pracy pokazał mi się kolejny błąd pt. "Depollution system faulty", przyznam szczerze, że zacząłem sie niepokoić, w poniedziałek prowadzę go do mechanika ale wcześniej chciałem zaciągnąć jezyka co tutaj może być nie tak? Samochód ma przejechane 212 tyś km. Jest to rocznik 2006 z 1.6HDI 110KM. Kupiłem to autko od brata jakiś miesiąc temu, nigdy nie sprawiało mu kłopotu, wiem bo sam go nie raz użytkowałem. Działał bez zarzutów, aż własnie do tego poniedziałku. Mogę prosić o opinię?
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 29 Wrz 2018, 16:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


cos z układem oczyszczania spalin, jakies objawy sa ? kopcenie, szarpanie, wzrost spalania ? może dpf sie zle wypalał
Powrót do góry
komst

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kurów
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6HDI 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Wrz 2018, 16:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


jackass99 napisał:
cos z układem oczyszczania spalin, jakies objawy sa ? kopcenie, szarpanie, wzrost spalania ? może dpf sie zle wypalał


Nic nie kopci, czasami delikatnie szapie na małych obrotach przy przyśpieszaniu i delikatnie wiecej zaczał palić, ale tłumacze to tym ze zacząłem wiecej w cyklu miejskim jeździć
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 29 Wrz 2018, 16:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


na rozgrzanym silniku jak zacznie szarpac sprawdz czy grzeja lusterka boczne i tylna szyba

ogólnie to i tak potrzebna dobra diagnostyka kompem, i podaj kody błedów
Powrót do góry
komst

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kurów
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6HDI 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 20:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


jackass99 napisał:
na rozgrzanym silniku jak zacznie szarpac sprawdz czy grzeja lusterka boczne i tylna szyba

ogólnie to i tak potrzebna dobra diagnostyka kompem, i podaj kody błedów


Po podpięciu do komputera u mechanika nie było żadnego błędu związanego z DPF...
Jedyne co powiedział, to że jeśli po raz kolejny pojawi się CHECK to będzie do wymiany najprawdopodobniej przepływomierz. Na chwilę obecną wykasował błędy i kazał jeździć do momentu aż znów pojawi się CHECK.
Niestety błędu z DPF nie dało się usunać i jest cały czas, powiedział ze mozna temu zaradzić wyjmując go i dokładnie myjąc.

Kody błędu:
P1361
P3008
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
akkoko

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Peugeot 307 HDI 1,9 136KM kombi 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 19:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


Witam. Mój pojazd miał takie objawy niedawno. Dodam, że jesienią 17 r. ponoć? jak podał mechanik czyścił filtr dpf powietrzem pod ciśnieniem. Niestety od miesiąca borykałem sie z delikatnymi szarpaniami, i dosyć często włączało mi się wypalanie filtra (zainstalowałem sobie diodę do podgrzewania lusterka wstecznego). W związku z tym w piątek wymontowałem filtr zalałem go płynem do czyszczenia szyb w kominkach wsadziłem do wiadra z gorąca wodą i zostawiłem na 3 godziny. Potem karcherem z obu stron zacząłem go myć az woda zaczęła z niego lecieć czysta. Trwało to 2 godz. Potem zostawiłem go aby wysechł. Można położyć go na jakiś ciepły kaloryfer lub piec CO. Zamontowałem go dopiero w sobotę ok. 15 godz. Podczas jazdy testowej samochód dostał niezłego kopa. Jak na razie wszystko chodzi. Uważam ,że każdy filtr z przebiegiem ok. 160kkm należny wymienić lub wyczyścić. Nie szukać innych usterek typu przepływomierz, turbina, wtryskiwacze itp. Czyszczenie filtra dpf powinno być pierwsze.
_________________
akkoko
Powrót do góry
komst

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kurów
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6HDI 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 11:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


Natknąłem sie w internecie ze błąd pt: Depollution system faulty jest odpowiedzialny za DPF, ten błąd mi zniknął po podpięciu do komputera, ale został cały czas: isk of particle filter blocking, czy pierwsze od czego zacząć to przeczyszczenie filtru FAP? Jestem zielony jeśli chodzi o mechanikę dlatego chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych kolegów co dalej.
Warto dodać ze ostatnio spalanie mojego auta wyniosło prawie 7.5L/100km co uważam za BARDZO dużo, gdzie wcześniej zamykałem sie w 5.5L
Powrót do góry
akkoko

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Peugeot 307 HDI 1,9 136KM kombi 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 14:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Błąd DPF i po kilku dniach Wadliwy system oczyszczania


Opis demontażu filtra DPF jest opisany na forum. Nie jest to skomplikowane. Fajnie jak jest dostęp do kanału lub podnośnika. Ja niestety musiałem robić to na leżąco w garażu, ale dałem rade. Potrzebny jest klucz nasadowy z przedłużką ok. 30cm, klucz 10 i 17. Przy okazji można wymienić uszczelkę na filtrze. Tam nie ma żadnej elektroniki. Najważniejsze to po umyciu wysuszyć filtr. Co do błędu tez mi zniknął, ale objawy szarpania pozostały. Podjąć ryzyko demontażu i czyszczenia filtra, a nawet jak okazałoby się, że po czyszczeniu filtra dalej sa szarpania to przynajmniej wykluczony będzie już fakt zapchanego filtra. I jeszcze po tym czyszczeniu należy w komputerze ostawić , że filtr został wymieniony.
_________________
akkoko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot5008

89 900

2019r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

87 300

2020r.

155 211 km

podkarpackie

Peugeot308

16 900

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot5008

109 000

2018r.

170 000 km

śląskie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System