Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Awaria automatycznej regulacji reflektorów - 508 SW Full Led



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iggiamakim

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: 508 SW, BlueHDI, 2.0, 150 KM, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2018, 23:57
Temat postu:

Awaria automatycznej regulacji reflektorów - 508 SW Full Led


Witam.

Posiadam poliftową wersję 508 SW ze światłami full led technology. Ostatnio pokazał mi się komunikat "Awaria automatycznej regulacji reflektorów" i świeci Service. Manetka w położeniu Auto i w dzień jest wszystko w porządku, dopiero wieczorem, gdy włączają się światła mijania wyskakuje ten komunikat i Service. Najprawdopodobniej to usterka czujnika regulacji wysokości słupa swiatła w zależności od obciążenia samochodu.
Czy ktoś miał już coś takiego? i czy to jest usterka techniczna do wizyty w warsztacie? czy błąd, który można wyeliminować pod komputerem?
Reflektory świecą, ale nie wiem czy poprawnie. Wydaje mi się, że ciut za nisko, ale oświetlenie drogi jest ok. Podczas odpalania samochodu wieczorem reflektory zapalają się ale tylko lewy obniża się na sekundę i powraca na swoje miejsce. Prawy pozostaje nieruchomo - czy tak ma być? Jak jest u was?
Dodam, że autko zakupiłem tydzień temu i na dzień dobry wymieniony był akumulator (auto stało w komisie) Komunikat o awarii wyskoczył po 2 dniach. Czy brak napięcia mógł być przyczyną? I co teraz - na komputer czy to usterka mechaniczna?

Będę wdzięczny za wasze opinie.
Pzdr
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 04:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Awaria automatycznej regulacji reflektorów - 508 SW Full Led


Podpięcie Diagbox-a odpowie na pytanie
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
iggiamakim

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: 508 SW, BlueHDI, 2.0, 150 KM, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 12:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Awaria automatycznej regulacji reflektorów - 508 SW Full Led


góral73 napisał:
Pododpięcie Diagbox-a odpowie na pytanie


Bez podpiecia di Diagboxa sie nie obejdzie, ale jak to jest z tymi reflektorami?? Podczas odpalania auta wieczorem lewy reflektor obniza sie na sekunde i wraca do swojego polozenia, a prawy w tym czasie pozostaje nieruchomo. Czy prawy reflektor nie powinien obnizac sie i powracac razem z lewym?? Pytam bo nie mam doswiadczenia z reflektorami adaptacyjnymi.
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 10:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Awaria automatycznej regulacji reflektorów - 508 SW Full Led


Powinny chodzić razem ,równo
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
ggszymon

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBIN
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 bluehdi 150 km 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2018, 17:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Awaria automatycznej regulacji reflektorów - 508 SW Full Led


Mam podobny problem z prawą lampą. Świeci na 3m przed autem. Silniczek regulacji pracuje, ale jakby cała lampa świeciła za nisko nawet zaraz po odpaleniu. W odróżnieniu od Twojego przypadku nie zgłasza błędu. Iggiamakim, znalazłeś rozwiązanie problemu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Paź 2018, 17:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robi529

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wuppertal
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2,0 BlueHDI 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 20:55
Temat postu:

Lampy led -- Peugeot 508 SW 2016


Witam wszystkich ... tak czytam wasze posty i powiem wam że właśnie również mam podobny problem jak opisujecie.A mianowicie ... lewa lampa świeciła na "3m przed samochodem a prawa na 4" (zaraz po zakupie samochodu 2 latek ) oczywiście nie byłem w stanie tego określic czy jest dobrze czy nie ale cos mnie tknęło i pojechałem do serwisu aby je sprawdzić.Okazało się iż ustawienie lewej jest niemożliwe ponieważ śruba jest wykręcona na maxa i przy próbie podniesienia lampy --OMYKA--- z powodu braku gwintu .. a prawa lampa pozwoliła sie ustawić lecz po wyłaczeniu samochodu i ponownym właczeniu wróciła do pozycji poprzedniej (czyli swiecenia za nisko) pojechałem do serwisu Peugeota i tam mi pan powiedział iz trzeba śrubę wkręcić i ..PRZEPROWADZIĆ USTAWINIE POCZĄTKOWE... mieszkam w DE wiec jest roczna gwarancja od handlarza .... pojechalismy do nich i ta lewą lampe zrobili... po wkreceniu śruby i wgraniu jeszcze raz ustawien poczatkowych lampa działa prawidłowo ale ... jak ustawili lampe prawą która opadała to juz jej nie sprawdzili i znów czeka mnie podróż do nich .... troche sie rozpisałem ale ... te lampy (samochody) maja cos takiego jak ustawienia podstawowe które wykonuje sie poprzez wgranie odpowiedniego programu ponownie do auta....jesli cos sie popindoli z tym programem ---odłączony akumulator czy podobne sprawy ...może to zgłupieć...popytajcie pod tym kontem wgrania ustawien poczatkowych... Smile a ja wam powiem później jak rozwiązali u mnie problem z prawa lampa ... ona nawet po wgraniu tych ustawien opada w dół i gość z Peugeota powiedział mi iz najprawdopodobniej albo kostka albo cos z silniczkiem ... zobaczymy ... aha jeszcze jedno nie zgłaszał samochód żadnych błędów...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot308

54 990

2018r.

109 000 km

śląskie

Peugeot207 SW

9 900

2007r.

246 000 km

łódzkie

Peugeot107

10 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie

Peugeot208

17 900

2014r.

166 525 km

mazowieckie

Peugeot508

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System