Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Huczy w trakcie jazdy, wykluczone zawieszenie i łożyska



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrystianSn

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Peugeot 407, sedan, 2.0 HDI, 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 18:40
Temat postu:

Huczy w trakcie jazdy, wykluczone zawieszenie i łożyska


Witam. Od pewnego czasu pojawił się problem w mojej 407. Zwróciłem na to uwagę po zrobieniu zawieszenia z przodu (sworzenie górne i dolne, końcówki drążków oraz tuleje zwrotnicy) Oczywiście obie strony. Nic nie stuka, żadnych luzów. Wszystko dwa razy sprawdzane w zakladzie diagnostycznym. Łożyska kół również wykluczone. Mianowicie gdy jade po chropowatym asfalcie pojawia sie szum i coś jakby wpada w rezonans że przechodzi to w buczenie. Jakby szum przez długą rurę. Na gładkim asfalcie nic się nie dzieje. Opony nie zmieniane, przed robieniem zawieszenia nie było na nich tego efektu wiec to raczej nie ich wina. Pozatym zalożyłem dwie dojażdówki na przód, swoją i kolegi i efekt ten sam. Wszystko podokręcane, wszystkie plastki, nadkola itd. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Czy ktoś już z tym się spotkał?
Powrót do góry
Kosarox1

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 806 99r. 2.0 B+G 121KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 08:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Huczy w trakcie jazdy, wykluczone zawieszenie i łożyska


Witaj ! W mojej 806 problem jest taki sam w przednim kole od strony pasażera ... Sam nie wiem co jest przyczyna ale u mnie objawia sie to inaczej dzieje sie tak raz na kilka-kilkanascie dni przy wiekszych prędkościach i przy lekkim naciskaniu hamulca ... Opony wykluczone lozyska itd wszystko sprawne nikt nic nie wie Smile wiec ja sam nauczylem sie ignorowac ten problem bo jak mocniej nacisne hamulec buczenie ustaje na kolejne kilka dni ... Jak cos odpodnie to bedzie wiadomo bo poki co nikt noe jest w stanie znaleźć przyczyny
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 10:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Huczy w trakcie jazdy, wykluczone zawieszenie i łożyska


sam robiłeś to zawieszenie, czy mechanik? jeśli mechanik, to może pominął i nie założył jakiejś osłony.
Powrót do góry
KrystianSn

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Peugeot 407, sedan, 2.0 HDI, 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 10 Paź 2018, 23:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Huczy w trakcie jazdy, wykluczone zawieszenie i łożyska


Zawieszenie robiłem sam. Nie pierwszy raz więc wiedziałem jak się do tego zabrać. Auto oddane do sprawdzenia po robocie i ustawienia zbieżności do jednego z najbardziej renomowanych warsztatów w moim mieście. Tam stwierdzono że wszystko jest ok, tylko jeździć. Po wystąpieniu problemu jeszcze raz pościągałem koła, upewniłem sie że wszystkie sworznie, śruby, tarcze, piasta i cała reszta są dobrze podokręcane i wszystko jest założone. Po tym zabiegu jeszcze raz do nich pojechałem, jeszcze raz sprawdzili dokładnie wszystko i nic nie znaleźli, żadnych luzów gdziekolwiek. Mechanik powiedział żebym jeździł bo wszystko jest ok. Kolega ma identyczną 407 tylko z silnikiem benzynowym i u niego nic takiego nie występuje. Dlatego jestem pewien że coś jest nie tak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot2008

36 600

2015r.

140 657 km

podkarpackie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

49 900

2018r.

182 625 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System