Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Peugeot 508 1,6 thp sw 156 kM brak mocy i zero błędów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robson75b

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzele
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Gru 2018, 15:50
Temat postu:

Peugeot 508 1,6 thp sw 156 kM brak mocy i zero błędów


Witam forumowiczów.
Poszukuję osoby, która dysponuje urządzeniem diagnostycznym dedykowanym do PSA w okolicy Chorzel lub Przasnysza. Mam problem jak w tytule. Czytam o podobnych problemach innych użytkowników, jednak żaden opis nie pasuje do mojego przypadku. Auto ma 170 ts. przebiegu. Ja zrobiłem około 20 ts. po sprowadzeniu z Danii. Auto mogło mieć wcześniej już znane dla tego silnika choroby. Wnioskuję to po serwisowej ocenie auta w momencie zakupu. Był aktualizowany soft, widoczna wymiana turbiny (jeszcze srebrna w momencie zakupu). Auto bez istotnych błędów (nie licząc jakichś [cenzura]ół typu żarówka, słaby akumulator - zanik napięcia lub coś w tym stylu). Do chwili obecnej bez żadnych problemów. Jedyna rzecz jaka mnie zastanawiała, to to, że na tempomacie przyspieszało jeszcze lepiej niż przy przyspieszaniu pedałem gazu. Silnik szczególnie sprawnie zbierał się w niższych przedziałach obrotów, ale ogólnie dość żwawo się jeździło, jak na wagę tego nadwozia. Od około tygodnia zauważyłem spadek mocy. Przy ruszaniu z bardzo niskich obrotów potrafi się przydławić. Na dole jeszcze trochę ciągnie, ale na wysokich biegach auto nie przyspiesza. Wciskanie pedału do dechy nie daje nic i auto od pewnego momentu nie pokazuje chwilowego wzrostu zużycia paliwa. Nie ma żadnych spotykanych objawów typu, hałas po odpaleniu, falujące obroty, wypadanie zapłonów, szarpanie, etc. Sprawdzenie uniwersalnym urządzeniem diagnostycznym nie wykazało żadnych błędów. Była propozycja przegonić silnik na wyższych obrotach i lepszym paliwie. Zrobiłem to na trasie kilku kilometrów. Na 6 biegu ciężko było rozpędzać samochód powyżej 120km/h. Po zjechaniu do domu otworzyłem maskę. Jedyne co zauważyłem, to przez otwór osłony elementów turbo i katalizatora, za turbo widziałem delikatne świecenie na czerwono wskazujące na osiągnięcie wysokiej temperatury. Może to normalny stan - nie wiem. Może ktoś podpowie co może być przyczyną. Byłbym wdzięczny za wskazanie osoby, która mogłaby przetestować silnik dedykowanym urządzeniem diagnostycznym. Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
mati024

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 207
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn-Śląskie
Posiadane auto: Był 407 sw 2.0 HDI 136km, Peugeot 508sw 1,6 THP 156KM 2011 jest OCTAVIA 3 L&K, 2.0 TDI 2015r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2018, 11:59
Temat postu:

Peugeot 508 1,6 thp sw 156 kM brak mocy i zero błędów


Możesz podjechać do ASO na pełną diagnostykę ale zawsze to będzie trochę droższe. Najlepsza by była hamownia ponieważ mogą sprawdzić wszystkie parametry. U mnie było podobnie, brak mocy żadnych błędów. Dopiero na hamowni jak zaczęli sprawdzać to się okazało że turbina jest do roboty a dokładnie jej ciepła strona ( waste gate ) i całe doładowanie uciekało do wydechu. Oczywiście przyczyn może być wiele bo te silniki to wielka jedna zagadka.
Powrót do góry
gadu-gadu
robson75b

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzele
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2018, 14:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeot 508 1,6 thp sw 156 kM brak mocy i zero błędów


Dzięki za odpowiedź.
Zacznę od ASO, jeśli nie znajdę kogoś, kto trafnie zdiagnozuje przypadek. Podzielę się wynikiem.
Gdyby jednak znalazł się pasjonat tej marki z mojej okolicy i dużym doświadczeniem, chcący się podjąć oceny, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Pon 03 Gru 2018, 15:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeot 508 1,6 thp sw 156 kM brak mocy i zero błędów


cześć, też jestem z okolic Przasnysza, najbliższe aso chyba mamy w Ciechanowie, jeśli chodzi o diagnostykę poza ASO, to w Warszawie jeździłem dwukrotnie do chłopaka, który widać, że sprawnie posługiwał się diagboxem. jak coś to mogę Ci podać nr na priv.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot207 SW

12 900

2009r.

123 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

87 300

2020r.

155 211 km

podkarpackie

Peugeot508

32 900

2014r.

185 120 km

śląskie

Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

Peugeot208

32 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System