Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Namape1

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radziejów
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 21:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Pytam, bo mam takie same objawy. Ten sam rok i silnik, ale nie mam kiedy podjechać do mechanika.
Powrót do góry
bawo

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 508 1.6 e-hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2019, 14:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Witam,

Dopadł mnie identyczny problem - wycieraczki same chodzą + błąd poduszek i napinaczy. Jakiś czas temu miałem problem z samymi wycieraczkami - rozebranie, wyczyszczenie i przesmarowanie prawego mechanizmu rozwiązało problem. Teraz mam podobne objawy + błąd poduszek i napinaczy. Czy przyczyna jest znana ? Udało się komuś rozwiązać ten problem ?
Powrót do góry
Namape1

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radziejów
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2019, 23:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Chciałem odświeżyć temat - po odłączeniu silniczków wycieraczek (błędy napinaczy + poduszek + sygnalizacja nie zapiętych pasów działa). Rozebrałem lewy silniczek (w układzie elektronicznym była woda - więc pewnie padł), ale mam inny problem - komputer pokazuje w układzie BSI błąd U1F3A 87 "Usterka braku komunikacji z silnikiem(ami) wycieraczek przedniej szyby" - czy ktoś może doradzić, czy to znaczy że mam do wymiany oba silniczki? Czy może coś innego "poleciało" jeszcze?
Powrót do góry
jakewaltzak

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Kwi 2019, 11:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Miałem podobny problem, prawa nie działała, lewa w niewielkim zakresie, nawet po wyłączeniu auta. Do tego komunikat o błędzie poduszek i napinaczy, raz wyskoczył komunikat o awarii silnika. Po wymianie lewego mechanizmu wycieraczki działają poprawnie.

Teraz pojawił mi się komunikat o usterce ładowania akumulatora, i rzeczywiście akumulator jest rozładowany. Nie mam pojęcia czy łączyć te dwa wątki. Co myślicie? Akumulator czy alternator?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
KAMILA__

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): ciechanów

Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 02 Maj 2019, 16:30
Temat postu:

WYCIERACZKI CHODZA NAWET PO WYJĘCIU KLUCZYKA I ZAMKNIĘCIU AU


WITAM, MAM TAKI SAM PROBLEM TYLE ŻE W MOIM PEUGEOCIE wycieraczki działają non stop nawet gdy zamknę auto. pomaga jedynie wyjęcie klemry z akumulatora tak aby nie było dostępu do zasilania... ma ktoś pomysł co to może byc? czy na pewno silniczek bo patrzyłam na ceny teraźniejsze i wachaja się w granicach 350 - 600zł za lewy silniczek... , ma ktoś może namiar na tańsze silniczki? bądź wiedzę co to moze być...

(dodam też że nie reagują na manetkę od wycieraczek oraz spryskiwacze nie działają... tylko tylnia wycieraczka działa)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Maj 2019, 16:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jakewaltzak

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 03 Maj 2019, 22:19
Temat postu:

Re: WYCIERACZKI CHODZA NAWET PO WYJĘCIU KLUCZYKA I ZAMKNIĘCIU AU


KAMILA__ napisał:
WITAM, MAM TAKI SAM PROBLEM TYLE ŻE W MOIM PEUGEOCIE wycieraczki działają non stop nawet gdy zamknę auto. pomaga jedynie wyjęcie klemry z akumulatora tak aby nie było dostępu do zasilania... ma ktoś pomysł co to może byc? czy na pewno silniczek bo patrzyłam na ceny teraźniejsze i wachaja się w granicach 350 - 600zł za lewy silniczek... , ma ktoś może namiar na tańsze silniczki? bądź wiedzę co to moze być...

(dodam też że nie reagują na manetkę od wycieraczek oraz spryskiwacze nie działają... tylko tylnia wycieraczka działa)



Czy wycieraczki działają w pełnym zakresie? U mnie też było tak że po wyłączeniu silnika lewa wycieraczka pracowała sama, musiałem odłączać akumulator albo ją przytrzymać i po kilku cyklach się zatrzymywała. Prawa wycieraczka była nie do ruszenia. Ja za komplet dałem 400 zł plus przesyłka. Najczęściej w sprzedaży są używki, trzeba "polować" na allegro aż się pojawi lewa.
Powrót do góry
KAMILA__

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): ciechanów

Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Maj 2019, 08:04
Temat postu:

Re: WYCIERACZKI CHODZA NAWET PO WYJĘCIU KLUCZYKA I ZAMKNIĘCIU AU


jakewaltzak napisał:
KAMILA__ napisał:
WITAM, MAM TAKI SAM PROBLEM TYLE ŻE W MOIM PEUGEOCIE wycieraczki działają non stop nawet gdy zamknę auto. pomaga jedynie wyjęcie klemry z akumulatora tak aby nie było dostępu do zasilania... ma ktoś pomysł co to może byc? czy na pewno silniczek bo patrzyłam na ceny teraźniejsze i wachaja się w granicach 350 - 600zł za lewy silniczek... , ma ktoś może namiar na tańsze silniczki? bądź wiedzę co to moze być...

(dodam też że nie reagują na manetkę od wycieraczek oraz spryskiwacze nie działają... tylko tylnia wycieraczka działa)



Czy wycieraczki działają w pełnym zakresie? U mnie też było tak że po wyłączeniu silnika lewa wycieraczka pracowała sama, musiałem odłączać akumulator albo ją przytrzymać i po kilku cyklach się zatrzymywała. Prawa wycieraczka była nie do ruszenia. Ja za komplet dałem 400 zł plus przesyłka. Najczęściej w sprzedaży są używki, trzeba "polować" na allegro aż się pojawi lewa.


Lewa działała w pełnym a prawa z tego co pamiętam mniej więcej do połowy, mechanik chwilowo zrobiłmi 1 wycieraczkę lewa na przycisk pod kierownica Laughing tak aby jako tako chwilowo działała, czyli pomogła ci wymiana tylko lub aż silniczków? będę musiała zapolować na te silniczki..
Powrót do góry
GregRed

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowe
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2020, 18:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Witam. Mam problem z wycieraczkami. Mianowicie zaczęły działać swoim życiem. Po odłączeniu obu silniczkow i wymontowaniu postanowiłem je rozkręcić. Z lewego wyleciała woda więc problem co padło wiadomy. Jednakże zacząłem jeździć bez silniczków ponieważ potrzebowałem auto. Zaczęły się pojawiać jakieś dziwne błędy m.in poduszki, pasy, błędy silnika a nawet skrzyni. Coś zaczęło rozladowywac akumulator. I teraz nie wiem czy po założeniu nowych silniczków wszystko wróci do normy czy jeszcze coś padło dodatkowo. Mieliście takie problemy? Jeśli tak to jak sobie z tym poradziliscie?
Powrót do góry
gosny

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: C4PII
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lip 2020, 21:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Witam. Mam ten sam problem. Kupiłem najpierw lewy silnik. Zniknął błąd poduszki ale lewy zaczął działać w niepełnym zakresie a prawy wcale. Wiec dokupiłem prawy. Nadal tylko lewy pracuje w niepełnym zakresie. Czy to możliwe ze silniki poliftowe nie działają w przedliftowej? Może należy przeprowadzić jakaś adaptacje?
Z góry dziękuje za podpowiedz
Powrót do góry
Zwolina

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marly
Posiadane auto: 508 gt
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2021, 11:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Panie i panowie !
Problem poduszek powietrznych i silnika wycieraczek rozwiązany! Do silnika wchodzi woda ponieważ smar uszczelniający trzpień się zużył czy tez wtopił. Auto użytkowałem przez 3 lata tylko na autostradzie głównie szwajcarskiej stad sól wewnątrz silnika.
Silnik robi zwarcie i wysyła błędne sygnały do bsm a bsm do bsi. Silniki trzeba wymienić na nowe najlepiej spróbować od lewego.
U mnie był błąd poduszek, spryskiwacze nie działały oraz światło mijania mrugaly. Na ta chwile osuszyłem silnik lewy i uszczelniłem. Błędy wykasowałem i wszystko śmiga. Czekam za nowym silnikiem lewym. Auto ma przejechane 225xxx jest bezwypadkowe i jest to wersja sw gt
Powrót do góry
WojtekJu

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: Peugeot, 508 SW, 1.6Hdi, 2011
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Sty 2021, 11:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


torski28 napisał:
torski28 napisał:
Czy silniczki wycieraczek od Anglika beda pasowac kupil bym 2szt.?

Dzis wymienilem wszystko dziala 2 silniczki po 20zł 1szt. wysylka 25zł w sumie naprawa kosztowala mnie 65zł. Smile w warsztacie gosc juz bsi chcial wymieniac Smile


Montaż normalnie jak w wersji europejskiej?
Powrót do góry
WojtekJu

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: Peugeot, 508 SW, 1.6Hdi, 2011
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 20 Sty 2021, 20:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Witam.
Też miałem padnięte obydwa jak się okazało.
Zamonowane używki z anglika śmigają aż miło.
Sypryskiwacze też zaczeły działać. Pozdrawiam
Ps. Montaż taki sam jak wersja europejska.
Powrót do góry
Przemek.77

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Maj 2021, 19:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Witam,
Mam podobny problem (2.0 HDI 2012). Wycieraczki pracują prawidłowo podczas jazdy, ale kiedy zamykam auto, po jakimś czasie włączają się i pracują samoistnie. Jakieś pomysły od czego mogą tak wariować?
Powrót do góry
Fawlik

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDI , 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lip 2021, 23:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Jeżeli wycieraczki nie działają albo działają skokowo, albo jedna działa druga nie to zanim koledzy kupicie używane lub nowe silniczki lub całe mechanizmy , rozbierzcie każdy mechanizm. U mnie objawy były takie jak napisałem na początku. Miałem kupować całe oba mechanizmy, koszt to jakieś 1200 zl za kpl - nowe z alledrogo. Ostatecznie padły mi całkowicie na wakacjach w Chorwacji. Oddałem do mechanika, koszt naprawy 280 zł, okazało się, że oba sworznie były zardzewiałe i wystarczyło wszystko rozebrać , poczyścić i nasmarować....
Powrót do góry
gadu-gadu
nocek

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puszczykowo
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Sie 2022, 05:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) [508] Problem z wycieraczkami, sama pracuje


Witam, miał ktoś taki problem, że po wymianie obydwu silników na nowe, czujnik zmierzchu przestał reagować? W pozycji manetki na auto zapalają się od razu światła mijania, a nie dzienne.
Dobra, na razie nie ma tematu, chyba zaczęło działać. Pewnie komputer musiał sobie to przetrawić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot4008

42 900

2012r.

164 681 km

mazowieckie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

PeugeotRIFTER

58 900

2018r.

159 202 km

podkarpackie

Peugeot5008

86 800

2021r.

125 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System