Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Radio RT5 "error detected - check in progress-please wait.."



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dulaj85

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.6 HDI, 09r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Cze 2019, 10:20
Temat postu:

Radio RT5 "error detected - check in progress-please wait.."


Witam i proszę o pomoc.
Pewnego dnia, gdy moja 407 SW 1.6 HDI 09r stała na słońcu, nie uruchomiło mi się radio (na nalepce radio Magneti Marelli RT5-02) ani wyświetlacz. Ekran czarny i zero reakcji na przyciski, brak jakiegokolwiek dźwięku z radia. Nawet nie ma sygnału czujników parkowania przód/tył. Jedyne co działa to klimatyzacja strefowa. Robiłem reset przyciskiem "Dark", ale zero reakcji. Po paru dniach przy włączeniu stacyjki, na ekranie w górnym lewym narożniku pojawił się komunikat "error detected - check in progress-please wait..", ale po zapaleniu zapłonu komunikat znikł i dalej nic. Skoro ekran się obudził to przypuszczał, że problem jest z radiem. Elektryk podłączył do kompa ale stwierdził, że zero błędów. W przyszłym tygodniu ma działać dalej w tym temacie, może coś wymyśli. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Co może być przyczyną? Czy radio siadło i muszę kupić nowe? Proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Dulaj85

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.6 HDI, 09r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 30 Cze 2019, 23:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Radio RT5 "error detected - check in progress-please wait.."


Wczoraj pokazał się od rana napis "Disk check..." i podświetlał ekran nawet po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki. A dzisiaj miałem wreszcie godzinkę wolnego, więc wyciągnąłem radyjko (było tak gorące, że aż parzyło), odłączyłem i zaniosłem do domu. Wyciągnąłem boczną baterię, i wymieniłem bezpiecznik (mimo, że wyglądał na sprawny). W aucie przejrzałem bezpieczniki wewnętrzne i pozamieniałem te 5A kolejnością (wyczytałem, że 5A jest m. in. od radia). Odłączyłem jeszcze na to aku. Poczekałem, aż radio ostygnie włożyłem iii...... zaczęło się budzić. Włożyłem płytkę z softem 8.20 do RT5 i pojawił się najpierw komunikat, że następuje format HDD, i dalej cała procedura reinstalacji. Po ok pół godziny komp wstał, zaczęło działać radio, nawiga, itp, ale radio nie reaguje na przycisk CLIM i nie wiem jakie są ustawienia temp. Do tego coś piszczy i wyskakuje komunikat w języku tureckim, (którego nie da się zmienić na inny jezyk) "trwa wywołanie alarmowe i napraw". Może jutro będę miał chwilę i będę dalej drążył, ale czy Wy spotkaliście się z takim komunikatem? Czy moglibyście mnie naprowadzić co mogę zrobić z tą klimą i tym komunikatem, żebym nie błądził w poszukiwaniu rozwiązania problemu?
Powrót do góry
Dulaj85

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.6 HDI, 09r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Lip 2019, 22:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Radio RT5 "error detected - check in progress-please wait.."


Dzisiaj nastąpiło deja vu. Auto od rana stało na słońcu i ponownie wszystko zdechło Sad Odłączyłem radyjko i aku ale nie pomogło. Jutro ruszę bezpieczniki może tam jest błąd. Jeśli nie, to zostanie mi radio do rozebrania....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot301

34 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie

Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot807

35 900

2012r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System