Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 5008 ) 5008 2.0 HDI - wyciszenie - pytanie od nowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2019, 09:26
Temat postu:

5008 2.0 HDI - wyciszenie - pytanie od nowego


Cześć,

niedawno przypadkiem kupiłem 5008 I generacji, 2.0 HDI. Przesiadłem się z Vel Satisa z silnikiem benzynowym, więc jest ból. O ile z zawieszeniem z F1 nic się zrobić nie da o tyle stwierdzam, że samochód jest poważnie głośny i nie chodzi tu nawet o diesla.

Co zrobiłem od razu bo nie kosztowało mnie nic poza chwilą majsterkowania gdy miałem ochotę - wykleiłem drzwi przednie bo dźwięk zamykania i otwierania był rodem z busa, od razu przyjemniej Smile

Na pewno będę musiał przyjrzeć się uszczelkom - od strony kierowcy idealnie nie wygląda, na drzwiach jest ślad od zamykania drzwi, coś gwiżdże -> przy czym jeszcze nie wiem czego będę potrzebował.
Na pewno będę musiał przyjrzeć się któremuś łożysku w kole, mam wrażenie, że też je słyszę dość donośnie.
Silnik nie ma pokrywy, od góry widzę ulicę więc dolnej osłony pewnie też nie - ale tutaj wątpię czy dołożenie cokolwiek da a jak patrzę na allegro to nie są tanie rzeczy Smile Klekotu diesla w środku i tak nie słychać praktycznie, poza tym problemem z ropniakami są niskie dźwięki gdy toczę się z jednostajną prędkością i niskimi obrotami a nie klekotanie. Ten HDI i tak nie jest zły.

Niemniej jednak najdonośniejsze dźwięki to dźwięki toczenia i kakofonia na wszelkich nierównościach.

Właściwe pytanie brzmi - czy ktoś wie jak wygłuszone są w tym aucie nadkola? Od zewnątrz i od wewnątrz + ogólnie przednia część podłogi? Warto w ogóle próbować się tam dostać czy szkoda fatygi i tak jak jest już musi zostać? Ktoś próbował to wygłuszyć z jakimś skutkiem? Jeżeli wymaga to rozbiórki połowy auta to dam sobie spokój, jeżeli tylko pozdejmowania plastików, a moim oczom ukaże się jakiś byle jaki filc i goła blacha to pewnie warto. Jak to wygląda?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 5008 »

Opinie o samochodach Peugeot 5008 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot208

35 900

2019r.

79 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

82 800

2020r.

122 000 km

małopolskie

Peugeot301

30 900

2017r.

139 000 km

mazowieckie

Peugeot308

14 900

2007r.

192 850 km

lubelskie

Peugeot301

34 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System