Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) dziwne zachowanie hdi 2,0 - błąd świateł, reset



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga S

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 134 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2019, 23:51
Temat postu:

dziwne zachowanie hdi 2,0 - błąd świateł, reset


Witam, raczej PanówWink

Może to wyglądać na dowcp z cyklu przychodzi baba do mechanika, ale liczę na wskazówki
Wozi mnie 407 SW 2,0 hdi, zwykle bez problemów,no ale..

Latem w nieregularnych odstępach pojawiał się w czasie jazdy problem: wyłączał się nawiew (Klima), równocześnie też czasem radio, a wyświetlacz wywalał błąd przepalonej żarówki (lewy stop). Po kilku sekundach wszystko wracało do normy- ot na moje babskie oko jakby mi w aucie zabrakło prądu i się cos resetowało. A że akumulator był wiekowy i mechanik sugerował wymianę- tak zrobiłam.
Przy wymianie (znana we Wrocławiu firma, któa tylko się zajmuje tym od lat) facet sprawdził ładowanie, i zalecił, żeby przekazać mechanikowi, że coś jest nie tak z tym. Do sprawdzenia.
Mechanik sprawdził- wszystko było OK. I objawy w sumie zniknęły od momentu gdy pojawił sie nowy akumulator.
Ostatnio problem zaczął sie powtarzać, i to coraz częśćiej. Dodatkowy objaw- lekkie szarpnięcie gdy wyłącza się to wszystko.
Natomiast dziś auto mi w czasie jazdy po prostu zgasłoSad - i nie, nie jechałam na za niskich obrotach ani nic takiego
No i weź tu babo sobie poradź przy prędkości 90km/h na lewym pasie obwodnicy brrrr
Najadłam się strachu ale jakoś się bezpiecznie zatrzymałam. Auto odpaliło na dotyk i tyle. Pojechałam dalej

Oczywiście natychmiast umówiłam sie do mechanika, niestety nie swojego sprawdzonego, bo akurat go nie ma teraz.
Uznałam, że Panowie ( Pań to pewnie zbyt wiele tu nie ma) z pewnością jakies sugestie będą mieli cóż by to mogło być.
Jakoś mam złe przeczucie, że jak pojedzie baba do nowego mechanika to ten z pewnością połowe auta będzie chciał wymienić, wolę więc cos mądrego na wstępie mu powiedzieć, żeby wybić z głowy zabieranie się za naprawę jak nie wie co to może być.

Czy to ma znaczenie czy nie powiem co "było robione"- teraz autko ma 230tys najechane
-akumulator - sierpień 2019
-rozrząd 20 tyś km
-sprzęgło i dwumasa 40 tyś
-olej filrty liepiec 2019
-chłodnica klimy (to pewnie bez znaczenia) maj 2019
-zawieszenie i inne sprawy eksploatacyjne- na bieżąco- tak aby bezpiecznie jeżdzić


Liczę moi drodzy na podpowiedzi
Z góry dzięki
Aga
_________________
W moim życiu jak w starych kawałach: tylko że baba nie do lekarza a do mechanika przychodzi:((
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 08 Gru 2019, 00:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) dziwne zachowanie hdi 2,0 - błąd świateł, reset


Witam, miałem podobne przypadki, okazuje się że czasami stopka bezpiecznika ma słaby styk i wypala się w gnieździe, powoduje to spadek napięcia w części układów. Przeważnie bezpiecznik MAX w BSM ale już nie pamietam który....
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

53 000

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot5008

82 800

2020r.

122 000 km

małopolskie

Peugeot308

47 800

2017r.

63 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System