Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 5008 ) Wentylator chłodnicy pracuje po odpaleniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszcytrynA

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Peugeot 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2019, 18:29
Temat postu:

Wentylator chłodnicy pracuje po odpaleniu.


Witam serdecznie szanowni panowie mam prośbę...... Ba właściwie to prosze bardzo o pomoc........ posiadam Peugeota 5008 1.6 b+G ma delikatny problem mianowicie uruchamia sie wentylator zaraz po odpaleniu Auta pracuje ok 2 minuty po tym okresie przestaje pracować i załączy sie ponownie po przegazowaniu czyli nadaniu wyższych obrotów czy też przejechaniu moze 1 km....... temperatura auta nie ma znaczenia ....wymieniłem rezystor obrotów wentylatora nic nie pomogło..... czujnik od temp płynu chłodzącego myslę ze wskazuje dobrze temp na podziałce idzie do 90 i nie rusza sie wyżej ......czujnik wskazania oleju tez odpiąłem nic sie nie zmienia >>>> czy jest Jakiś moduł odpowiedzialny za obroty wentylatora chłodnicy widziałem w google że niby tak.... czy to sterownik główny jest za prace wentylatora odpowiedzialny... Dodam ze mam diagboxa nic nie wskazuje.....Szanowni panowie ja nie chcę nic za darmo ..... chciałbym sobie oszczędzić kosztów na wymianą wszystkich.... podzespołów ... Może ktoś z was miał podobny problem i udało mu sie rozwiązać zagadkę ..... Dziękuję za zainteresowanie pozdrawiam...
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Pią 13 Gru 2019, 20:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) Wentylator chłodnicy pracuje po odpaleniu.


A klimatyzacja jest wyłaczona?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 09:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) Wentylator chłodnicy pracuje po odpaleniu.


Wentylator pracuje bo najczęściej albo klima jest włączona albo jest jakaś usterka w silniku, w tym przypadku zawsze jest kod usterki.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
TomaszcytrynA

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Peugeot 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 10:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) Wentylator chłodnicy pracuje po odpaleniu.


Dziękuję za zainteresowanie tematem....Klimatyzacja wyłączona od klimy załącza się drugi wentylator dodam ze na wolnych obrotach czyli do 1000 obr wentylator się nie załącza oczywiście po pierwszym odpaleniu jak pisałem wczesniej sie załaczy na max 2/3 minuty .Zaraz idę walczyć do garażu mam jeszcze ds 150E zobaczę co on pokaże... Gdzieś w Necie doczytałem ze może to być wyciągnięty łańcuszek rozrządu .... olej płyn wszystko ok.. Mam ten samochód od marca i do tego momentu bez problemu.a zrobiłem nim ok 11 tys olej mam zaplanowany na poniedziałek 5w30....


Usterka w Silniku??? jak narazie nic nie słyszę żeby jakoś dziwnie czy nie równo...pracował...........

1.6 to nie jest demon predkości ale rozwija predkośc normalnie i na benzynie i gazie
Powrót do góry
TomaszcytrynA

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Peugeot 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 17:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) Wentylator chłodnicy pracuje po odpaleniu.


Witam serdecznie wiec ... Przejrzałem co mogłem sprawdziłem połączenia przy sterowniku spradziłem czy czasem nie dostała sie tam woda (PODOBNIE MIAŁEM W C4 GP BYŁ UWALONY STEROWNIK GŁOWNY I DAWAŁ NA LAMBDE 12 V) tu czysto sucho po podłączeniu ds 150e usterki wyszły w kolejności przepalona zarówka i jakis nieznany .....
Podłączyłem lexie diagbox wskazał ..............Błąd czujnika poziomu oleju ......Żarówka .......Sygnał sterowania alternatora linia bss........ dodam ze alternator daje 14,7 różnie 14,5>>>>> czyli jednak coś.... jest......Szanowni panowie mam pytanie odnośnie tego Czujnika Oleju .ciekawe było to żę po odłączeniu tego czujnika na desce nic sie nie działo ...................OIL OK..............hmmmm Jestem z zawodu Elektrykiem dużo tez pracuje w AGD wiec coś tam o czujniczkach i ich u.p.ierdliwo.ści wiem.... Tym tropem iść trochę myli mi sie to z logiką .........czy jest możliwe rozwiązanie że czujnik nie widzi oleju w silniku i załącza chłodnice ???? Ale temperatura jest ok.....no i wskazanie na desce...... OIL OK......
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 17:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 5008 »

Opinie o samochodach Peugeot 5008 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot5008

26 900

2013r.

208 147 km

mazowieckie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie

Peugeot308

49 990

2018r.

105 000 km

śląskie

Peugeot5008

77 800

2018r.

133 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System