Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) czarny olej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tobi21

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 16:11
Temat postu:

czarny olej


witam

miesiąc po wymianie oleju w mojej 407 1.6 diesel zauważyłem że olej jest całkowicie czarny. pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu tam ponownie wymienili olej po wcześniejszym czyszczeniu miski i tego wszystkiego co można było wyczyścić. po przejechaniu 1000 km olej znowu jest czarny. Co może być przyczyną? Czy możliwe jest że uszkodzony jest FAP i spaliny barwią olej? Proszę o jakieś wskazówki co z tym można zrobić?
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 16:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Trzeba się kierować wskazówkami mechanika, do którego masz zaufanie. Dowiedz się, co on na to, a samemu obserwuj zachowanie silnika. Jeżeli nie masz trudności z rozruchem podczas mrozów, nie ma drastycznych ubytków oraz "przybytków" oleju, należy domniemywać, że barwienie na czarno jest zjawiskiem normalnym. Jedyne podejrzenie w tym wypadku może wywołać np. nieszczelny cylinder, który stracił kompresję i niedopalone paliwo miesza się po gładzi cylindra z olejem. Jednak wówczas miałbyś zdecydowanie jakieś problemy z obrotami, szarpaniem, trudności z rozruchem, mocą oraz intensywnym dymieniem.
Filtr FAP nie ma nic wspólnego z obiegiem oleju, ponieważ jest poza silnikiem.
Rozważ jeszcze, czy zmieniałeś olej na lepszy z gorszego, np. wlałeś ostatnio 5W40 w miejsce dotychczasowego 10W40. To może być przyczyną wypłukiwania starych osadów z oleju półsyntetycznego przez olej syntetyczny, itp.

Pzdr KotBury
Powrót do góry
tobi21

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 18:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


problem z dymieniem jest i od czasu do czasu z mocą. ale olej wygląda tak jak by miał sadze i obawiam sie ze jak jeszcze tak pojeżdżę to czy nie zatrę silnika
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 19:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Pokaż mi silnik diesla, który po przejechaniu 1000km. od wymiany nie będzie miał czarnego oleju.
Powrót do góry
towdy

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andrychów
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 hdi
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 21:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


W dwóch dieslach co eksploatuje olej po wymianie od razu jest czarny do pierwszego uruchomienia.... Więc raczej to normalne a oleju nie bierze. Więc...? Chyba że chcesz to wymieniaj olej częściej żeby dokładnie wyczyścić całą tą komorę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 22:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Mam 1,6hdi od nowości i powiem Ci że w tym silniku to jest norma że olej jest czarny już po 50km od wymiany i zawsze tak u mnie było nawet jak samochód był nowy,


inną sprawą jest to że nie da się spuścić oleju z miski w całości, gdyż miska jest tak wyprofilowana, że korek jest powyżej poziomu dna i pół szklanki oleju zostaje w misce
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Cytat:
Problem z dymieniem jest i od czasu do czasu z mocą.
I to może być sednem sprawy i przyczyną zbyt szybkiego zaczernienia oleju. Trzeba wykryć, dlaczego silnik dymi i traci moc, być może po usunięciu usterki sytuacja wróci do normy. Jeżeli silnik dymi na czarno i pędzidło ma duży przebieg, to należy domniemywać, że źle się pali mieszanka paliwowo-powietrzna w cylindrze. Przyczyn może być mnóstwo: począwszy od paliwa złej jakości, uszkodzenie wtryskiwaczy, przeskok paska rozrządu aż po nieszczelny cylinder. Każdy mechanik powinien to z łatwością wykryć, pod warunkiem, że ma do dyspozycji diagnoskop zewnętrzny do odczytywania pamięci komputera wtryskowego. Bez tego cudeńka będzie działał po omacku i miał parcie na wymianę najdroższych i najtrwalszych podzespołów, takich jak wtryskiwacze, pompa WC i turbosprężarka. Tak więc na dzień dobry orientuj się, czy meches to czasem nie "złota rączka" posługująca się wyłącznie młotkiem i śrubokrętem. Wtedy takiego fachowca trzeba omijać 2 km z daleka.

Pzdr KotBury
Powrót do góry
tobi21

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 11:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


dzięki za podpowiedzi

pozdrawiam
Powrót do góry
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 12:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


ATBCK napisał:
Mam 1,6hdi od nowości i powiem Ci że w tym silniku to jest norma że olej jest czarny już po 50km od wymiany i zawsze tak u mnie było nawet jak samochód był nowy,


inną sprawą jest to że nie da się spuścić oleju z miski w całości, gdyż miska jest tak wyprofilowana, że korek jest powyżej poziomu dna i pół szklanki oleju zostaje w misce


Potwierdzam, 1.6 HDI nowy Tepee olej czarny, to samo było w starszym Partnerze 1.9
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 20:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Cytat:
Potwierdzam, 1.6 HDI nowy Tepee olej czarny, to samo było w starszym Partnerze 1.9.
Niestety, ja nie mogę potwierdzić, mimo że już niejeden silnik HDI miałem do dyspozycji. Wielokrotnie zdarzało mi się zlewać olej dopiero co świeżo zalany, po to, aby zmienić na inny (w ramach eksperymentu na zmniejszenie hałaśliwości). Olej zlany z silnika po przebiegu nawet setek km był czysty, trochę przyciemniony, ale absolutnie nie czarny jak smoła. Zaznaczam, że ani przez chwilę moje silniki Common Rail (co najmniej trzy) nie były zalewane olejem gorszym niż 5W40. Dlatego nie miały tzw. "popłuczyn" po olejach gorszej jakości, podkreślam to z naciskiem. Jest to wbrew pozorom niesłychanie ważny moment, czy silnik był zasilany przez całe swoje życie olejem wysokiej jakości, czy też ciągle coś ktoś mu mieszał. Najlepszy dowód, że po doświadczeniach z używaniem w krótkich przelotach kilku rodzajów tego samego oleju syntetycznego (5W40) najmniejszy hałas silniki wydzielały przy oleju MOBIL 1 5W50. Najgorsze oceny w moim teście uzyskały oleje CASTROL i ELF, mimo swojej klasy 5W40.
Od wielu lat więc mam zaufanie do markowego oleju MOBIL 5W50, który leję w ciemno do diesli oraz benzyniaków. I nigdy się nie zawiodłem.

Moim zdaniem silnik HDI nie powinien tak szybko czernić oleju wysokiej klasy, którego oznaczenie zaczyna się od cyfry 5 i 0 (zero). Zgodzę się, że może występować przy zalaniu oleju półsyntetycznego 10W40 i mineralnego 15W40.
Jeżeli olej syntetyczny błyskawicznie czernieje po przebiegu zaledwie kilkuset km, oznacza albo silne zanieczyszczenie jakimiś nieczystościami wewnątrz obiegu oleju, albo cylinder(y) są nieszczelne, o czym mowa. Dlatego nie bagatelizowałbym tego problemu i podzielałbym obawy założyciela tematu. Trzeba dokładniej się temu przyjrzeć, a zwłaszcza zbadać, czy w oleju nie pojawiają się grudki twardych zanieczyszczeń, jak opiłki metalu, itp. W tym celu trzeba by zlać olej z silnika przez bardzo gęste sito i następnie obserwować przy silnym świetle, co się pojawia na dnie.

Powodzenia w diagnozowaniu i trzymam kciuki za dociekliwego i czujnego Kolegę...

Pzdr KotBury


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Wto 06 Sty 2015, 02:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


KotBury napisał:
Niestety, ja nie mogę potwierdzić, mimo że już niejeden silnik HDI miałem do dyspozycji.

.....I tego się trzymajmy, że tylko Ty nie możesz tego potwierdzić, nadal trzymaj się swojego ulubionego oleju.
Ja nie mam zamiaru zgodzić się z ani jednym Twoim, napisanym tu słowem.
Mogę bez problemu udowodnić Ci, że w każdym silniku diesla po zalaniu świeżym olejem i przepracowaniu kilkunastu minut, olej zlany będzie czarny, nigdy nie zlejesz całej zawartości oleju z silnika przy wymianie a wystarczy 0,5 litra oleju przepracowanego, żeby z 4 litrów świeżego oleju zrobić prawie czarną sadzę.
Nie ma tu też znaczenia rodzaj silnika bo wszystkie diesle CR pracują na identycznej zasadzie, HDI nie są tu żadnym wyjątkiem.
Sprawa następna, jeżeli temat przeobrazi się, w wielokrotnie poruszany już na forum t.z.w. ,,wątek olejowy,, to natychmiast go zamknę, tematów o olejach silnikowych mamy na forum już pod dostatkiem.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 20:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Ja twierdzę, że olej nie powinien się czernić po przejechaniu kilkuset km i potwierdziłem doświadczalnie to wielokrotnie osobiście. Ty twierdzisz, że jest odwrotnie. Czego to dowodzi? Że temat trzeba zamknąć natychmiast, bo KotBury opowiada głupoty? Nie jest to szczęśliwe wyjście z sytuacji, a świadczy jedynie o jakichś dziwnych ambicjach admina, który próbuje po prostu zubażać ciekawy temat w imię swoich jakichś wydumanych przepisów i pozorów obiektywizmu. Nazywa się to po prostu arogancja władzy i tyle. I nie trzeba tworzyć jakiejś otoczki o wielokrotności tematu, skoro wątek jest cały czas na temat i nikt nie gada o d... Maryni tylko konkretnie to, co wie, czy to co słyszał. Natomiast wybór należy wyłącznie do twórcy tematu, nie do mnie i nie do szanownego admina, więc nie widzę kompletnie powodu, aby to zmieniać.
Zresztą twórca tematu już raczył podziękować, więc należy sądzić, iż uzyskał wystarczającą ilość informacji. Zaś admin - no cóż - jakoś niefortunnie wyrywa się przed orkiestrę? Tak jakby się dopiero obudził ze snu zimowego?

Pzdr KmiotBury
Powrót do góry
autoswir

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2020, 16:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


A tak z innej beczki, to po spuszczeniu oleju go sprzedajecie? Ja znalazłem taką stronkę https://www.wektorsc.eu/ i nie wiem, czy korzystać z ich usłg.
Powrót do góry
karollek88

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2020, 23:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) czarny olej


Olej przepracowany raczej powinno się oddawać do skupu. Tak mi się wydaje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot2008

98 300

2021r.

17 095 km

podkarpackie

PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot2008

76 800

2021r.

45 000 km

małopolskie

Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

32 990

2011r.

135 246 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System