Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tyon

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 14:17
Temat postu:

Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Witam,

Zacznę od tego, że 3 lata temu w maju 2017 kupiłem sprowadzanego peugeota 407.
Benzyna 2.0 140KM z przebiegiem (na liczniku 160 tyś km). W pakiecie dostałem jakiś niemiecki dokument na którym był przebieg 159 tyś. Zaraz po zakupie założyłem instalację LPG firmy STAG.

W styczniu 2019 zaczęły się poważne problemy z autem - pojawiły się wycieki oleju, jazda po mechanikach którzy twierdzili że uszczelnili a okazywało się że wycieki są nadal. Początkowo był wyciek ze skrzyni i z silnika.
Przy okazji sprzęgło zaczęło ciężko chodzić toteż jego wymiana przy okazji n-tego uszczelniania cieknących uszczelek. Po wymianie sprzęgła i dolaniu oleju do skrzyni skrzynia zaczęła dawać objawy w postaci szarpiącego drążka przy wciskaniu/puszczaniu pedału gazu oraz sprzęgła. Skrzynia charczy gdy auto toczy się na biegu (na jedynce i dwójce, czasem lekko na trójce), charczenie jest ciche ale jest.

Obecnie na liczniku jest 233 tyś km. (choć mechanik twierdzi że te uszczelki wskazują na ponad 300 tyś)
U ostatniego mechanika dowiedziałem się, że puszczają wszystkie możliwe uszczelnienia, w podsumowaniu uszczelniono przestrzeń pod pokrywą zaworów, uszczelniacze koło skrzyni, przy wałkach rozrządu, przy misie olejowej.
Pozostało uszczelnienie na środku bloku silnika z którego się sączy olej, teraz dużo mocniej po uszczelnieniach tych pozostałych, nie wiadomo czy nie cieknie z uszczelki pod głowicą bo ponoć też jest to możliwe.
Żeby to zrobić trzeba zrobić kapitalkę silnika, żeby to miało sens warto zrobić przy tym regenerację skrzyni.

Za silnik 3-5 tyś, za skrzynie 2-3 tyś. Co łącznie może dać nawet 8000 zł.... Samochody te stoją za 12 tyś na allegro, a ja w tego wpakowałem na nieskuteczne naprawy wycieków + LPG już ponad 10 koła. Za sprzedaż auta w takim stanie dostanę grosze.

Używane silniki z tego auta są zarąbiście drogie bo kosztują ok 3 tysięcy.... nawet diesle są tańsze....

Bardzo proszę o radę czy jest sens robić to auto ?
Przyznam szczerze, że wizualnie jest bardzo zadbane, każdemu kto na autach sie nie zna wydaje się że jest nowe, ja sam chciałbym nim dalej jeździć zamiast kupować jakąś 2letnią [cenzura]ółkę z silnikiem 1.0....
No tylko nie wiem czy po tych naprawach faktycznie możliwy jest spokój z wyciekami i innymi usterkami czy kapitalka nie daje gwarancji że będzie już dobrze.
Dlatego jeśli mam władować 8000 koła i dalej mieć te same problemy z autem albo jakieś jeszcze nowe równie drogie w naprawie to nie ma to sensu. Bo mechanik mi powie że na pewno to rozwiążę problemy a potem sie okaże że cieknie nadal że skrzynia nadal działa jak działała...
Czy ktoś takich napraw się podejmował ? Czy miały one sens ?
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Na moje oko to... poszukaj innego mechanika
Powrót do góry
zibi2210

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 3119
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUSZYN
Posiadane auto: Peugeot 307 CC 1.6 16V 2007
Piwa: 1085/1
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 15:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Skąd bierzesz ceny silnika i skrzyni?Mechanik Ci je podał?Swoją drogą to kolega dobrze radzi.Zmień mechanika.
_________________
Jak umiesz to postaw piwo. Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Diagbox na stanie.
Powrót do góry
Tyon

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 16:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Z allegro. Bylem w szoku ale ceny uzywanych silnikow do VW osculuja w 1000-1500 a do peugeota 2800 2900 3000 3500zl...

No ale co byscie doradzili w tej sytuacji ? Jest sens to robic ? A jesli tak to gdzie np taki silnik kupic ? Czy lepiej remont robic ?
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 17:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Po co remont ? Nie ma ciśnienia sprężania ? a może nie ma ciśnienia oleju ? a może stuka panewka ?
Uszczelnienie tego silnika nie jest trudne dla ogarniętego mechanika który widział już taki silnik. Reszta to poprawki po poprzednikach.
Cytat:
U ostatniego mechanika dowiedziałem się, że puszczają wszystkie możliwe uszczelnienia, w podsumowaniu uszczelniono przestrzeń pod pokrywą zaworów, uszczelniacze koło skrzyni, przy wałkach rozrządu, przy misie olejowej.

a umył i dokładnie sprawdził czy stwierdził fakt rzucając okiem na silnik ?
Cytat:
Po wymianie sprzęgła i dolaniu oleju do skrzyni skrzynia zaczęła dawać objawy w postaci szarpiącego drążka przy wciskaniu/puszczaniu pedału gazu oraz sprzęgła. Skrzynia charczy gdy auto toczy się na biegu (na jedynce i dwójce, czasem lekko na trójce), charczenie jest ciche ale jest.

po wymianie sprzęgła ? a wcześniej tak było ? zmienili simmering na wale ? uszczelnili korek obudowy silnika pod kołem zamachowym ? wlali nowy olej ? itd itd
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 17:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tyon

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 18:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Cisnienie na cylindrach po zakupie bylo po ok 10 barów z niewielkimi odchyłkami. Zuzycie oleju o
przed wyciekami 1L/6000 km. Ale w spalinach nigdy nie wychodzily przekroczone normy wskazujace na branie oleju - nawet przy przegladzie gazu kilka mies temu.

Mechanik stwierdzil ze dokladnie go umyl srodkami odtluszczajacymi i nawet mi pokazywał na podniesionym zamochodzie spod silnika. Jest uszczelnienia na srodku bloku tam przetarl szmatka to miejsce ktore za chwilę znow zaczelo się trochę pocić. Mówił że od dolu nie zdejmie tego silnika bo korbowody by wylecialy. Że od góry też nie ma jak tam dojść. Że jedynie co to mozna wyjac caly silnik i dopiero otworsyc go w tym miejscu i uszczelnić. No nie powiedział że trzeba robic kapitalke ale ze najrosadniej by bylo bo za chwile i tak moze byc konieczna. Mowil tez ze moze ciec olej dodatkowo z uszczelki pod głowicą - tego nie wiadomo... podobno te uszczelnienia o ktorych piszesz zostaly wymienione. Wali raczej nowy olej skoro na początku kwietnia mialem na bagnecie full a po 2 tygodniach (ok 600 przejechanych km) bylo ubylo już ok 0,6-0,7l.

Co do skrzyni to przed wymiana sprzęgła nie było takich objawów. Po wymianie sprzegla i dolaniu brakujacego wycieknietego oleju zd skrzyni tak sie zrobiło. Mechanik II który to wymieniał stwierdził ze skrzynia sie zatarla bo bylo malo oleju i po dolaniu wyszly te objawy. Mechanik III stwierdzil ze mechanik II gada glupoty ze zle zamontowana i uszkodzona poduszka i osprzęt sprzęgła porobil poprawki, wymienil poduszkę ktore skutkowaly kolejnym wydatkiem, zmniejszwniem natężenia charczenia skrzyni ale szarpanie drazka pozostało. Mechanik III też stwierdził że to już zajechana skrzynia.
Powrót do góry
zibi2210

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 3119
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUSZYN
Posiadane auto: Peugeot 307 CC 1.6 16V 2007
Piwa: 1085/1
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 20:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Tak na szybko.Silnik kompletny do kupienia po negocjacji za 1700 zł.Przebieg 70000km!
https://allegro.pl/oferta/silnik-kompletny-peugeot-307-2-0-16v-rfj-ew10a-7949903399. Skrzynię też pewnie mają od tego silnika .Skrzynia jest do kupienia za 800 - 1000 zł.Trzeba tylko dobrze poszukać. Gdzie sens zabawy w remont?
_________________
Jak umiesz to postaw piwo. Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Diagbox na stanie.
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 20:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Czyli zibi2210 wziął magiczną różdżkę i z 8k zrobił 2,7k. Rzeczywiście- kapitalka wychodzi 3x drożej niż cały motor , jeśli chodzi o skrzynię to jest podobnie. Jeśli się już bawić- to w używki.
A swoją drogą to szkoda że tak daleko, bo chętnie bym na to rzucił okiem ( w celach czysto edukacyjnych i ciekawości )
Powrót do góry
Tyon

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lip 2020, 12:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wycieki oleju, skrzynia w złym stanie czy opłaca się naprawa


Wracajac do tematu.
Tamten ogromny wyciek okazal się znów z uszczelniacza walu od str skrzyni.
Byl wsadzony za gleboko ponoc wrecz wyciśnięty i poniszczony. Nie wiem jak to mozliwe ale ok.
Znajomy taty ma warsztat i tam dokonano ost naprawy. Wstawili nowy uszczelniacz i uznali ze juz wszystko jest ok.
Pojezdzilem tam z tydzien i zauważyłem że auto znów zostawia plamy chociaż juz takie niewielkie, na pewno duzo mniejsze w por do poprzedniego razu.
Pojechalem do gazownikow na przeglad lpg i przy okazji kontrole wycieków. Pan mechanik stwierdzil ze jest wyciek ale musi to dobrze umyc bo wszystko brudne. Odtluscil pojezdzilem 2 dni wracam do nich i diagnoza ze wycieka z półosi. Zgodzinem sie na naprawe tego u nich. Potem zadzwonili ze wyciekow juz nie ma. Odebralem auto przejechalem 40 km i na przeglad tam sie okazalo ze wyciek jest nadal ale jakis dziwny bo olej zbiera sie na dolnej krawedzi skrzyni i w zasadzie jest w tym samym miejscu co byl tez przed wymiana uszczelniacza polosi.
Pojechalem do znajomego ktory wymialenial uszczelniacz walu tam we 3 z lusterkami i latarkami obejrzeli i uznali ze wycieka z polosi ze za mocno dokrwcona i ze wywinelo oring. Zapytalem go ale czemu tljesli to olej przekladniowy to nie ma silnego zapachu odpowiedzial że przepracowany olej ma silny zapach.
No ok. Wracam do gazownikow i oznajmiam ze jeat wyciek nadal, ten wjezdza na kanal i informuje ze wyciek jest oleju silnikowego z uszczelniacza walu. Pokazuje mu ze na gorze tez jest olej na co on że to leci ze skrzyni pod wplywem pedu powietrza i ze polos jeat sucha, choc w tamtym swietle wugladala na sucha to w innym wyglada na spocona. Ja jestem pewien na 90% ze olej ktory ciekl przed wymiana uszczelniacza półosi to ten sam co po wymianie wiec albo od poczatku ciekl silnikowy albo nadal cieknie ze skrzyni.
Probowalem porownywac to z bagnetu i z wycieku. Ten z bagnetu pozostawia na reczniku papierowym delikatne drobinki sadzy ten z wycieku - no nie widze tych drobinek jest jakby bardziej czysty. Jestem juz zaklopotany.

Przedstaeiam zdjecia ponizej
https://naforum.zapodaj.net/eab2d48fa1fc.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/a40a5b783347.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/72ec99f51219.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/8314264ea049.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/8ea40fa55e5b.jpg.html

Na pierwszym zdjeciu w kolko zaznaczylem gdzie się poci najmocniej. Po wytarciu tam po minucie pojawia sie znow olej. I mam wrazenie ze stamtad on wlasnie scieka na przód.
Po przejechaniu ponad 1000 km ubytek oleju mam niewielki taki sam chyba albo nawet mniejszy jak na początku 3 lata temu jak kupilem to auto. Wiec albo wyciek z silnika jeat bardzo maly albo to jednak nie z silnika...
Podejrzane jest tez laczenie gornej miski olejowej z blokiem na prawo od oszczelniacza walu wlasnie tam wg wczesniejszego mechanika mogl byc wyciek tylko kurde czy wtedy nie pojawialby sie olej na calej szerokosci szczeliny skrzynia-misa ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

49 900

2015r.

112 600 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System