Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Gaśnie podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skarpeta29

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 07:56
Temat postu:

Gaśnie podczas jazdy


Witam. Peugeot 407 2.0 HDI 2006 r. Problem wygląda tak, że auto gasnie podczas jazdy, w różnych nieprzewidywalnych momentach. Czasami przejadę kilometr i nagle gaśnie, coś jakby odcielo paliwo i silnik gasnie. Nie pokazuje się żaden błąd - nic. Wyjmuje kluczyk, wkładam jeszcze raz i nie odpala. Czekam chwile i próbuje jeszcze raz i odpala. Czasami jadę kilkanaście km i znów gasnie a czasami przejdę 100 km i nie zgaśnie ani razu. Nie ma wpływu jaka jest pogoda potrafi zgasnąć podczas deszczu a potrafi też w pełnym słońcu.
Rok temu miałem identyczny problem, wymieniłem filtr paliwa i nie gasl przez kilka miesięcy. Ale w tym roku zaczęło się na nowo to znowu wymieniłem filtr paliwa ale teraz już to pomogło tylko na tydzień. Dodam jeszcze ze podczas wymiany filtra miałem problem z gruszka gdyż nie chciała pompowac paliwa, musiałem jej pomóc inna. Ale w końcu zassala. Hmm co jeszcze, rok temu upadł mi kluczyk i się rozpadła obudowa, wymieniłem na nową ale wątpię by to miało wpływ na gasniecie podczas jazdy. Co najlepsze podpinalem pod komputer i auto nie ma żadnych błędów. Proszę pomóżcie co to za przyczyna tego?
Czasami jeżdżę tydzień do pracy i nie zgaśnie ani razu a czasem jadę i gasnie codziennie. Czasami raz czasami kilka razy na dzień już normalnie nie wiem od czego zacząć
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 12:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Gaśnie podczas jazdy


czujnik obrotów wału korbowego często nie wyrzuca żadnych błędów a jest przyczyną gaśnięcia silnika w różnych momentach


znajduje się on przy kole pasowym wału korbowego


nie sądzę żeby kluczyk, który upadł miał związek ze sprawą, gdyż immobiliser jest sprawdzany tylko w czasie rozruchu a nie podczas, gdy silnik już pracuje
Powrót do góry
Skarpeta29

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 12:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Gaśnie podczas jazdy


Dzięki za odp. Całkiem sensowne spostrzeżenie. Dam rade sam go zdemontować?
Tylko dziwne jest to ze jak rok temu wymieniłem filtr paliwa to problemy zniknęły...
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 20:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Gaśnie podczas jazdy


Czujnik wału korbowego czesto nie wyrzuca błędu ale błedu stałego. Szukając w historii błędów błąd ten powinien być zapisany jako przejściowy ( przy jakim kilometrażu powstał i przy jakim ustąpił) Wszystkie najmniejsze anomalia które się pojawiaja i zaraz ustępują są odnotowane jako błędy przejściowe. Pamiętam miałem uszkodzonego pająka i przy każdym włączaniu kierunkowskazu pojawiał się błąd - jako przejściowy . Tak więc dziennie w historii błędów odnotowywano kilkadziesiąt przypadków błędu przełącznika kierunkowskazów. Ale trop z czujnikiem wału lub czujnikiem rozrządu jak najbardziej trafiony . Też bym szedł tym tropem ale sprawdziłbym historie błędów przejciowych.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 17 Maj 2020, 17:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Gaśnie podczas jazdy


A wogóle pokazuje błędy? Odepnij przepływomierz lub inny czujnik i sprawdz czy coś pokaże się w błędach. Może nie masz fapu i zmienione oprogramowanie. Gaśnięcie w trakcie jazdy może mieć kilka przyczyn.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Nie 17 Maj 2020, 17:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot301

34 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot5008

38 300

2014r.

200 235 km

podkarpackie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System