Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęściksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 4007 ) 4007 2.2HDi nie odpala - prośba o pomoc

postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 4007 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
signat

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Pug 4007 2.2HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sie 2020, 17:51
Temat postu:

4007 2.2HDi nie odpala - prośba o pomoc

Witam

Kupiłem dla żony miesiąc temu autko którym już kiedyś miałem okazje troche pojezdic czyli Puga 4007 2.2 HDi, rocznik 2007. Auto z komisu, w dobrym stanie, w zasadzie poza zawieszeniem, oponami i standardowymi czynnościami typu olej, filtry, opony, klocki, tarcze, amortyzatory, łożysko koła przedniego i czujnik ABS ktore od razu wykonałem nie wymagało żadnej pracy. Przebieg 208 tys km, raczej oryginalny. Po powrocie autem do warszawy + przejechaniu 600 km auto zgasło w trakcie jazdy i juz nie odpaliło. Ani z pychu ani klasycznie. Na plaku owszem odpala ale działa tylko dopóki plak jest podawany.

Zamówiłem gościa z Lexia/Diagboxem i odczytaliśmy błędy:
P0090 - Regulator ciśnienia paliwa
P1113 - Regulacja wysokiego ciśnienia paliwa
P1351 - Usterka obwód przekaźnika podgrzewania.

Z uwagi na fakt ze mamy lato ostatni błąd na razie odrzucam - zakupiłem więc używkę czujnika ciśnienia paliwa na listwę - podmieniłem - bez zmian, następnie zakupiłem nowy Boschowski regulator ciśnienia ten montowany na pompę, wymieniłem - nic. Kupiłem używany regulator wysokiego ciśnienia na listwę - podmieniłem i nic.
Podejrzewałem też czujnik położenia wału - podmieniłem na sprawną używkę - też bez zmian.

Filtr paliwa wymieniony - Purflux, w poprzednim wiórów nie było. Odpinam waż zasilania od pompy WC, odpalam zapłon - pompka z baku przetłacza paliwo - nie mam czym zmierzyć ciśnienia ale szału nie ma, napełnia 1l butelkę w kilkadziesiąt sekund wiec jakiś wydatek ma, ale po podłączeniu przewodu do pompy WC, odpaleniu kluczyka kilka razy i kręceniu rozrusznikiem nawet 30 sekund nie widze zeby paliwo leciało - tak jak by pompa nie ssała tego co podaje pompka z baku.
Czy wymieniać tą pompę na pałę na regenerowaną ?
Czy w tym aucie jest jakis magiczny odcinacz paliwa (wstrząsowy) ?

Poczytałem posty użytkownika KotBury, które wiele ciekawych rzeczy tłumaczą i staje przed dylematem czy kupować interfejs Lexie i walczyc z diagnozą czy od razu pompę ? Osoba ktora mi diagnozowała temat miała kabel i soft ale nie była zbyt biegła w diagnozie CR - ciśnienia raczej nie było zreszta nawet jak sie odkręci czujnik ciśnienia paliwa i pokręcę rozrusznikiem to listwa się nie wypełnia co własnie mnie skłania do twierdzenia ze pompa nie działą poprawnie.

Prośba o pomoc i podpowiedzi bo już mnie to auto za dużo kosztowało nerwów i pieniędzy zeby dalej eksperymentować
Powrót do góry
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 4007 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 4007 »

Opinie o samochodach Peugeot 4007 - testy użytkowników »

Skocz do: