Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 3008 ) Hamulce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 3008 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
addazzo

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wielkopolski
Posiadane auto: peugeot 3008 1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Sie 2020, 23:35
Temat postu:

Hamulce


Witam!
Proszę o rady opinie jakie klucze będą potrzebne do wymiany tarcz oraz klockow hamulcy na przód w pg 3008 1.6 HDi 2010r. Powiem tylko że rok temu mechanik założył mi nowe klocki na tarcze które miały tzw wytarty już rant mimo mojego zapytania czy wymieniamy też tarcze zapewnił mnie że nie, a
po roku jazdy słuchać wyrażone tupanie takie bum bum koła wyważone wycentrowanie , rant teraz zaczyna być szlifowany widać wyrażenie że są przepolerowane, po rozgrzaniu hamulcy (dodam dla ciekawostki że w lipcu w górach byłem zmuszony brodzić autem po ulewach w głębokich kałużach po powodziowych) wyrażenie czuć że auto spowalnia nie hamuje ponadto felgi na przodzie są wyrażanie bardziej zabrudzone pyłem i cieplejsze oraz czy da się wymienić tylne tarcze jeśli jest hamulec tzw ręczny elektryczny
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Wto 18 Sie 2020, 20:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 3008 ) Hamulce


Chciałbym pomóc ,ale czytam co napisałeś juz trzeci raz i doprawdy nie wiem o co ci chodzi. Czy o klucze czy o hamulce przednie czy tarcze tylne ?
Powrót do góry
addazzo

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wielkopolski
Posiadane auto: peugeot 3008 1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2020, 23:20
Temat postu:

Hamulce


jacek336 napisał:
Chciałbym pomóc ,ale czytam co napisałeś juz trzeci raz i doprawdy nie wiem o co ci chodzi. Czy o klucze czy o hamulce przednie czy tarcze tylne ?



postanowiłem wymienić sam tarcze oraz klocki na przodzie auta zniechęcony praca mechanika. jadąc autem na wprost czuje wyraźne tupanie, objeździłem wulkanizatorów wyważając koła żaden nie stwierdził krzywych kol. odwiedziłem nawet stacje diagnostyczną z prośbą o ponowne sprawdzenie luzów oraz stanu zawieszenia wszystko w porządku. myślałem że to któreś łożysko ale żadnych luzów na kole nie ma. rady które dostałem to: mam się przyjrzeć półosiom albo wymienić tarcze bo mają już widoczny rant który był zardzewiały a teraz widać jak klocki jadą po nich i pewnie nie pracują prawidłowo po rozgrzaniu.
dlatego chcę wymienić sam tarcze oraz klocki, wyczyścić oraz przesmarować prowadnice aby mieć pewność.
jednak zanim to zrobię chciałbym wiedzieć jakie klucze będą mi potrzebne do wymiany, odkręcenia zacisków albo jakieś fotki porady.
a jeśli chodzi o tylne tarcze to potrzebuję informacji czy również wymienię je sam, bo mam hamulec elektryczny czy jednak będzie to trzeba zrobić u specjalisty.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 3008 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 3008 »

Opinie o samochodach Peugeot 3008 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 3008 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot107

9 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot508 SW

27 900

2011r.

224 000 km

śląskie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System