Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekskoku

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTI 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 10:47
Temat postu:

Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Kolejny problem z moją 308ką.
Mieszkam i pracuję w stolicy, codziennie do pracy dojeżdżam samochodem jakieś 40-45 minut, z czego 25-30 stoję, lub powoli się przesuwam.
Jakiś czas temu zauważyłem, że przy jakimkolwiek postoju (podczas ruszania z garażu na odpalonym silniku problem nie występuję), na zimnym lub gorącym silniku przy ruszeniu samochód za mną staję w białej chmurze wychodzącej z mojego wydechu.
Samochód pracuję normalnie, podczas jazdy na wyższych biegach, z przepisową prędkością nic nie wydobywa się z rury.
Dwa tygodnie temu w 'serwisie specjalizującym się we francuzach' wymienili mi świece i jedną cewkę zapłonową.
Błędów podobno brak. Przez chwilę problemu nie było, lub go nie zauważałem.
Ostatnio znowu to samo, na dodatek 2 dni temu zaczął mi się pojawiać błąd "Check engine oil level". - Wymieniałem miesiąc temu na ecs ineo 50w30, dolałem litr i od wczoraj na bagnecie połowa skali a błąd pozostał. Dodatkowo na gorącym silniku spod bagnetu wydobywa się dym/para i jest bardzo nagrzany. Wskazówka temperatury oleju - 90 stopni.
Przebieg na liczniku to 122 tys, samochód mam od lutego br.

Jeśli zasugerujecie, że to uszczelka to dlaczego mi tego w serwisie nie podsunęli?
Jak pisałem jeżdżę sporo po miescie a jak wiadomo to zawsze obciązenie dla silnika, dlatego chciałem się poradzić żeby na jakiś czas mieć z tym spokój, mechaników nie mam zaufanych, a temu serwisowi po tej akcji jakoś średnio ufam.
_________________
Tomek
Powrót do góry
skype status
dondarek

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sochaczew
Posiadane auto: 308 SW 1.6 VTI EP6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 12:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Hej,

Miałem podobny poblem z moją 308 z takim samym silnikiem.
Byłem również w podobnym serwisie od francuskich samochodów - niestety tam powiedzieli, że ten silnik tak ma itd.
Dodam, że zauważyłem również zwiększone zużycie oleju.

Tak więc udałem sie do innego warsztatu i okazało się, że przyczyną jest wadliwe spasowanie tulei, która jest wciskana w głowicę i w której porusza się zawór. Przez tą nieszczelność olej wlewał się do cylindra i był spalany.

Tak więc jak widać serwis serwisowi nierówny. Nie reklamuje żadnego z nich. Mogę tylko powiedzieć, że jeszcze nie zawiodłem się na warsztacie Renomax w Szeligach niedaleko Bemowa.

Jakbyś miał jakieś pytania, to pisz śmiało- chętnie pomogę w miarę możliwości- sam się bujałem z moim problemem kilka miesięcy.

Pozdrawiam,
Darek
Powrót do góry
tomekskoku

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTI 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 14:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Dzięki za odpowiedź. Jeśli to podobne objawy i problem ustał to zaczynam się zagłębiać w temat, ale chyba udam się do tego, o którym piszesz.
To brzmi dość poważnie więc podstawowe pytanie to na jaki koszt się szykować orientacyjnie ? Smile
_________________
Tomek
Powrót do góry
skype status
PLDM21

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Uszczelka pod głowicą Sad
_________________
Problemy są po to aby je rozwiązywać
Powrót do góry
tomekskoku

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTI 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 16:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Oby nie Smile
Ale to dość pochopne podejście. Wiadomo, że nikt nie zdiagnozuję usterki po moim opisie, ale czy dymienie nie pojawiałoby się częściej niż tylko przy ruszaniu po dłuższym postoju? Nie pisałem tego, ale poziom płynu chłodniczego cały czas w tym samym punkcie, nie widać żeby bąblował, czy mieszał się z olejem.
Oczywiście to mogą być początki i nie wykluczam tego, ale chciałem zapytać o inne opinie żeby wiedzieć co podsuwać i proponować w serwisie Smile
_________________
Tomek
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 16:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 18:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Witaj na forum.
Z opisu wygląda na uszczelniacze w zaworach, co być może któryś wysunął się z prowadnicy na zaworach.
Uszkodzenie uszczelniacze na zaworach to użycie bardzo dużo oleju, co jest dość zauważalne dymienie białym dymem nawet przez odkręcenie korka od oleju w silniku. Natomiast na magnecie nie ma prawa wydobywać białym dymkiem z wyjątkiem nagrzanego silnika, bo oznaczałoby jedno, słaba kompresja silnika i tutaj winić można tylko dwie rzeczy, pierwsza, to uszkodzenie głowicy na, którym może pęknięta lub któryś zawór się zawiesił, drugie, to pierścienie tłokowe, co ten ostatni można zauważyć słabą moc silnika lub nierówna praca silnika.
Cytat:
okazało się, że przyczyną jest wadliwe spasowanie tulei, która jest wciskana w głowicę i w której porusza się zawór.
Inaczej nazywamy prowadnice zaworowe, ale i tutaj mechanik cię wylogował, bo nie prowadnice, a tylko uszczelniacze zaworowe. Choć i tak nie obejdzie się bez demontażu głowicy z silnika oraz naprawą, ten podobny temat owijane przed kilka dni,link:http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=243269

Pozdrawiam.

Ps. Czy masz instalację gazową w aucie?.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
tomekskoku

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTI 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 21:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Hej, dzięki za odpowiedź. Auto tylko na benzynie. Dymienie z bagnetu zauwazylem po wysilonej jeździe po mieście. Caly silnik wydawal sie bardzo nagrzany. Chodzi równo i nie ma wyczuwalnego spadku mocy. Dzisiaj zniknął błąd poziomu oleju ale w korku po przyciśnięciu do 1,5tys obłok.. Dodam, że to nie dotyczy 'każdego' ruszenia. Jeśli przejade kilometr bez zatrzymania a potem na chwilę 'przystanę' to nic się nie dzieje. Z czego to wynika? Dym jest tylko z wydechu, z korka, spod maski nic się nie wydostaje. Czy słaba kompresja nie byłaby odczuwalna podczas jazdy? W przyszłym tygodniu wymiana płynu chłodniczego i zobaczymy co dalej. Napewno wróce z tematem.
_________________
Tomek
Powrót do góry
skype status
dondarek

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sochaczew
Posiadane auto: 308 SW 1.6 VTI EP6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 15:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


tomekskoku napisał:
Dzięki za odpowiedź. Jeśli to podobne objawy i problem ustał to zaczynam się zagłębiać w temat, ale chyba udam się do tego, o którym piszesz.
To brzmi dość poważnie więc podstawowe pytanie to na jaki koszt się szykować orientacyjnie ? Smile


Hej,

U mnie doszła jeszcze wymiana łańcucha rozrządu łącznie z napinaczami i kołami.
Za wszystko- łacznie z naprawą głowicy, nową tuleją ,. napinaczem, wymianą wszystkich uszczelek, płynów wyszło 3800 zł.

Mogą odezwać się głosy, że to dużo- bo i słusznie dla mnie to też dużo pieniędzy.
Z drugiej strony oddałem auto zepsute, a odebrałem naprawione - w poprzednim warsztacie zapłaciłem w zasadzie za jakieś domysły i wymianę świec i oleju.
Jako, że nie jestem mechanikiem to i tak muszę się godzić na takie rozwiązanie - oczywiście opór trwał długo i czytałem forum przez długi czas, ale od tego samochody się nie naprawiają Wink

Cóż pewnie bardziej doświadczeni koledzy mogą mieć inne zdanie, ale ja bym radził oddać auto do warsztatu któremu ufasz.


--
Darek
Powrót do góry
tomekskoku

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTI 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 11:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Dzięki, koszt dla mnie bardzo duży, ale chyba muszę się przyzwyczajać Smile
Problem jeszcze nie rozwiązany, ale chciałem coś zasugerować, bo zauważyłem dwa nowe objawy.
1) Końcówka wydechu po jeździe na mieście jest wilgotna (mniej więcej 20cm tłumika)
2) Zimny silnik po odpaleniu utrzymuję stałe 1100 obr/min, po rozgrzaniu dziwnie mało bo stałe 700 obr/min.

Dalej staram się coś samemu pogdybać zanim pojadę na diagnostyke (w motopartner samo podpięcie to 100zł).
Czy jest jakaś szansa, że te problemy wiążą się z wadliwą pracą sondy lambda? Jak się objawia ta usterka? Jeśli podłaczą kabel to taka usterka powinna być widoczna od razu w błędach?
_________________
Tomek
Powrót do góry
skype status
dondarek

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sochaczew
Posiadane auto: 308 SW 1.6 VTI EP6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 23:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Co do innych objawów u Ciebie:
1) Nie mam pojęcia, mogę spróbować sprawdzić po weekendzie
2)Też mam dokładnie takie obroty, czyli chyba tak musi byćSmile

Co do sondy lamdda to nie jestem ekspertem, ale u mnie zwykle wyskakiwał "Check engine" i wtedy po podpięciu pod komputer był błąd sondy. Zwykle pojawiał się przy hamowaniu silnikiem albo przy dodawaniu gazu na zbyt wysokim biegu.

Jeśli nie maz błędu n aawsze możesz sobie po kosztach kupić jakieś OBD na bluetooth za kilkadziesiąt złotych na Alledrogo i coś tam kombinować- błędy silnika tym powinieneś odczytać.


Co do motopartnera- to właśnie tam byłem na początku Smile

--
Darek.
Powrót do góry
tomekskoku

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTI 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 20 Cze 2016, 11:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Odświeżam temat bo trochę się dowiedziałem Smile
Kilku mechaników uświadomiło mnie, że ten silnik to kaszana, samochód najprawdopodobniej kupiłem już z zajechanym silnikiem. Poprzedni właściciel ukrył wadę lejąc jakiegoś stop smoke'a / doktora do oleju i ucinając kabel diagnostyczny.
Po wymianie oleju na syntetyk auto zaczęło dmuchać dymem i trochę brać olej.
Pisałeś wyżej o uszczelniaczach zaworowych, uszczelce pod głowicą, myślę że tutaj każdy ma trochę racji - przy rozbiórce głowicy wymienia się większość części.
Prawda jest taka, że z każdym tys kilometrów będzie tylko gorzej i czeka mnie remont silnika - minimum 3500 zł.

Nie polecę nikomu tego silnika, przy 120 tys remont, a mechanicy mówili że ludzie przyjeżdzali z mniejszymi przebiegami do remontu (dlatego też ceny 'pewnych' na allegro zaczynają się od 4000zł). Mam tylko nadzieję, że po naprawie mi posłuży trochę dłużej bez niespodzianek.

1.6 vti, czy 1.6 hdi? - diesel bez zastanawiania
_________________
Tomek
Powrót do góry
skype status
Siddinio

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: Citroen ds
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2020, 11:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Biała chmura przy ruszaniu 1.6 VTI


Witam, odkopię temat, mam podobny problem z moja Cytryna Ds3 1.6 thp, z perspektywy czasu jak oceniacie ten problem? Bo zastanawiam się czy mogę odwlec póki co naprawę i po prostu dolewać olej, czy zabrać się już za to. Czy wpłynie to jakoś na moje autko, jeśli będę pilnował stanu oleju i uzupełniał go na bieżąco? Dzięki za odpowiedź!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot508 SW

23 990

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

Peugeot4007

29 900

2010r.

165 730 km

śląskie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System