Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) 4Hybrid nie działa poprawnie hybryda RXH



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiju

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 HDi HYbrid4 RXH
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Paź 2020, 12:38
Temat postu:

4Hybrid nie działa poprawnie hybryda RXH


Witam, miałem problem z swoją RXH. Problem rozwiązany, takiego przypadku tutaj nie znalazłem więc podzielę się swoimi doświadczeniami.

RXH z 2013. Zaobserwowałem, że silnik spalinowy przestał się wyłączać na postoju, nie da się wymusić jazdy w trybie ZEV.
Jednak samochód ruszał elektrycznie tylko przy 20 km/h można było usłyszeć, że napęd przejmuje spalinowy silnik ponieważ słychać było jak wkręca się w wyższe obroty. Do 20 silnik pracował równo nawet przy ruszaniu. Na ekranie pokazującym zarzadzanie energia i przepływem widać było jak strzałki pokazywały, że samochód rusza na napędzie elektrycznym i nawet odzyskuje ta energie. Widać było jak silnik spalinowy ładuje baterie. Bateria utrzymywała stały poziom ok 3/4. Próbowałem ją rozładować jadąc minimalna prędkością by jechać na prądzie ale nie dało się - silnik spalinowy doładowywał baterie.
Błąd jeden tylko był U0167. Nie specjalnie coś podpowiadał. Nie widzimy związku z problemem. Ten błąd zdiagnozował nieautoryzowany mechanik w jakieś sieci warsztatów z dostępem do ich bazy danych.

Samochód był podłączony pod komputer w ASO ponieważ musiał być podłączony jeszcze pod internet (nie wiem czy to prawda, czy tylko mechanik podbijał dramaturgie sytuacji) jednak samochód był w ASO na diagnostyce na pewno. Ustalili, że jest problem z komunikacja z jakaś magistralą (czyli coś nowego względem pierwszego mechanika).

Do brzegu. Okazało się finalnie, że spaliła sie pompa vacum od hybrydy, dlatego potrzebował silnika spalinowego, żeby zastąpić tą od elektrycznej części pojazdu. Nowa pompa w ASO 850 zł. Po wymianie tej pompy wszystko działa jak powinno.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 21 Paź 2020, 20:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 4Hybrid nie działa poprawnie hybryda RXH


Oby więcej ludzi opisywało takie przypadki to forum będzie bardziej pomocne. Brawo.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Sanek96

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milicz
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2022, 12:31
Temat postu:

Mam ten sam problem


Mam ten sam problem. Błąd U1318 coś mi syczy z przodu przy dodawaniu lekko gazu przy niskich biegach i błąd U0167 tak samo jak tobie nie załącza mi trybu zev i tylko po odpaleniu samochodu działa mi hybryda 10 sekund albo do 20km. Wcześniej tych błędów nie miałem ale dałem gaz do dechy i zerwał się pasek od alternatora i zaczęła się przygoda. W serwisie Aso mówią ze ten błąd tylko wykasować i jeździć ale wykasowali mi i dalej mi ten tryb nie załącza może coś z ciśnieniem? Zaproponowałem im ze to pompa vacum to powiedzieli ze im to w diagnozie nie wyskakuje. Gdzie robiłeś diagnozę w jakim mieście?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot508

50 900

2018r.

182 623 km

śląskie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

32 990

2011r.

135 246 km

pomorskie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System