Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 22:45
Temat postu:

Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Mam problem z uzupełnieniem dodatku do paliwa w swoim samochodzie. Otóż mam 407 1,6HDI z 2004 roku czyli ten model ma jeszcze oddzielny kalkulator dodatku do paliwa.

Zregenerowałem fizycznie filtr FAP, ustawiłem również komputerem serwisowym "wymianę filtra" i jest ok, początkowe cykle regeneracji z co 70km średnio wydłużyły się do 900 km średnio na 5 cykli więc jest znośnie.

Problem jest kiedy po fizycznym dolaniu dodatku do zbiorniczka na cer (obecnie jest pełny zbiorniczek co widać naocznie z pod spodu, jest bezbarwny w tym modelu i linia poziomu odznacza się), kiedy wchodzę w opcję "uzupełnienie dodatku do paliwa" i przechodzę zgodnie z opisem czyli zatwierdzam enterem, pojawia się napis co mam zrobić w ciągu minuty więc wyłączam zapłon, idę do korka paliwa zdejmuję go na określony czas, zakładam korek, wracam, włączam zapłon i ... i nic (dodam że czasem robiłem to na stacji paliw i rzeczywiście fizycznie wlewałem kilkadziesiąt litrów paliwa - też to samo)

Nic czyli nie słychać pompki dodatku do paliwa żeby podawała cer do oleju napędowego, a kiedy sprawdzam ilość pozostałego dodatku w zbiorniczku, pokazuje mi za każdym razem od 2 lat 0mL.

Zrobiłem już tak 60.000km od regeneracji filtra, mam ciągle pełen zbiorniczek z eloysem, cykle regeneracji skróciły się do 700km/5cykli więc system nie pracuje dobrze, cer nie jest dodawany do paliwa.

Nie mam żadnych błędów odnośnie FAP, nie ma problemów z komunikacją z kalkulatorem dodatku do paliwa, nie ma problemów z korkiem paliwa - jego zdjęcie i założenie widać na testach urządzeń, pompka dodatku paliwa też reaguje w teście urządzeń bzyknięciem.

W czym jest problem? Jak ożywić układ addywności? Co ewentualnie robię źle lub czego nie zrobiłem że mam taki efekt? Wiem że działanie systemu powoduje po ok 120.000 konieczność kolejnego wydatku na zakup eloysu ale chcę żeby samochód go zużywał, jak więc usprawnić system?

edit.

dodam jeszcze, że kalkulator dodatku do paliwa w opisie (kiedy wchodzę w informacje o kalkulatorze) ma info między innymi że MARVALL i inne dane, ale w opisie "wersja sterownika" jest "0".

Wygląda jakby nie było wogóle sterownika wgranego w kalkulator, próbowałem też podpiąć zamiennie nowiótki kalkulator dodatku i efekty są takie same

Proszę o porady techniczne/praktyczne jak to rozwiązać.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 18:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Oj kolego, chyba za mocno namieszałeś w konfiguracji coś czuję, wyślij mi meilem zrzuty z pomiarów parametrów wszystkich ekranów wtrysku i domieszkowania paliwa( z kluczyka w pozycji zapłonu oczywiście).
Albo cały czas nie wykonujesz któregoś polecenia albo wykonujesz je źle.
Może też grzebiąc w ustawieniach przez przypadek wywaliłeś jakąś funkcję lub sterownik z konfiguracji BSI, a i jeszcze zrzuty z konfiguracji kalkulatorów w BSI od razu.
HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pią 24 Wrz 2010, 08:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


HERMES napisał:
...Albo cały czas nie wykonujesz któregoś polecenia albo wykonujesz je źle....


Byłbym właśnie za tym, w konfiguracjach raczej nie mieszałem, poza aktywacją - zmieniarki, RT5, parktroników, tempomatu, świateł skandynawskich, łącza aux, bluetooth, zdjęciem ograniczenia video ...

Chyba że te dwa błędy świec żarowych w kalkulatorze silnika które zamieściłem w zrzutach powodują jakąś blokadę systemową do konfiguracji układu addywności
Powrót do góry
zybin

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroën C5 2.0 HDI 160 Exclusive Hydroactive
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Witam. Tak przy okazji tematu proszę podpowiedzieć mi na ile klilometrów ( teoretycznie ) wystarczy płynu do filtra fap, jeśli jest jeszcze około 1/2 zbiorniczka - Peugeot 407 SW 2.0 HDI 136 KM
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 08:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Teoretyczny zasięg na zbiorniczku z cerem to 120.000 km. Może być dalej lub krócej w zależności czy tankujesz zawsze od "0" do pełna (dłuższy zasięg) czy tylko dotankowujesz kilka klikanaście litrów paliwa (skrócony zasięg)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 08:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_22

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 122


Piwa: 32/6
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 17:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


....

Ostatnio zmieniony przez archive_22 dnia Wto 08 Mar 2011, 21:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Litr to około 200zł ale słyszałem już o zamiennikach, kupując płyn tzw eloys otrzymujesz w komplecie zestaw do napełniania - napełniasz grawitacyjnie, bardzo prosta czynność sam to zrobisz. Zbiorniczek jest na 5 litrów ale wystarczy że w sumie będzie 3litry. Oczywiście napełnienie to nie wszystko. Po fizycznym napełnieniu musisz odznaczyć tę czynność komputerem serwisowym
Powrót do góry
archive_22

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 122


Piwa: 32/6
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 21:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


....

Ostatnio zmieniony przez archive_22 dnia Czw 31 Mar 2011, 21:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 08:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


SIWY45 napisał:
....JA mam PEUGEOTA 307 2.0 HDI 110 KM. od Lipca tego roku a z płynami i filtrem cząstek stałych NIGDY nie miałem do czynienia.Jeżeli możesz to dość dostępnie opisać ....

o ile masz układ FAP - to musisz sobie ustalić w serviceboxie (http://public.servicebox.peugeot.com/) i w końcu zapali się kontrolka o minimalnym poziomie dodatku do paliwa, wtedy kupujesz minimum 3 litry eloysa (właściwego bo były dwa rodzaje do dwóch generacji fapu) wjeżdżasz na kanał, zdejmujesz obok tylnego lewego koła osłonę zbiorniczka, wyciągasz górny wężyk (jest na zatrzasku) zbiorniczka w to miejsce wpinasz węzyk "zestawu do napełniania" i unosisz do góry "zestaw" jak kroplówkę. treść spływa do zbiorniczka, odpinasz zestaw, podpinasz ponownie właściwy wężyk i zakładasz obudowę zbiorniczka a następnie przechodzisz do etapu o którym niżej

Cytat:
odznaczyć komputerem serwisowym.

chodzi o to że w zbiorniczku na cer nie ma czujnika poziomu więc wlanie nic nie zmienia, trzeba albo zaprogramować ilość wlanego płynu albo przeprowadzić tzw "uzupełnienie dodatku do paliwa" wg etapów tych czynności jakie są w programie który do tego służy tj Peugeot Planet Office - mając go na laptopie obsłuży nam interface (Actia) przez który poprzez złącze obd samochodu można powprowadzać w/w ustawienia w sterowniku silnika


edit.

U mnie nie działa ani "programowanie ilości dodatku" - bo wyskakuje komunikat że kalkulator nie odpowiedział, ani nie działa proces "uzupenienie dodatku do paliwa" bo po niby pomyślnym przejściu nic się nie zmienia w ilości pozostałej. DLATEGO WŁAŚNIE ZAŁOŻYŁEM TEN WĄTEK I DALEJ LICZĘ NA PORADĘ

Błędów żanych nie mam, przy teście globalnym nie ma problemów z kalkulatorem dodatku do paliwa, ładnie się wykrywa a mimo wszytko ... walczę z tym 2 lata
Powrót do góry
archive_22

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 122


Piwa: 32/6
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 12:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


....

Ostatnio zmieniony przez archive_22 dnia Czw 31 Mar 2011, 21:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


SIWY45 napisał:
...wystarczy to na około 7.000-8.000km. oczywiście w zależności od tego jak jeżdżę i po jakich drogach aby silnik mógł być dobrze zagrzany to wtedy mniej zużywa tego płynu ....


Zawsze podziwiałem inwencję twórczą pracowników ASO. Co ma do rzeczy po jakich drogach się jeździ, jak się jeździ i czy silnik jest ciepły dla wydłużenia dystansu na eloysie?

Opiszę mniej więcej jak to działa, otóż tankujesz paliwo, na podstawie zdjętego na chwilę korka paliwa w którym jest czujnik magnetyczny kalkulator orientuje się że może przybyło oleju, sprawdza to na podstawie czujnika poziomu paliwa ile dolałeś i na tej podstawie oblicza dawkę dodatku i odpowiednią wtryskuje do zbiornika paliwa. Układ działa w miarę precyzyjnie jeśli tankujesz przy minimalnym poziomie paliwa - czyli w okolicach rezerwy pod sam korek - tu układ działa bardzo oszczędnie i ceru ubywa wolniej. Problemy zaczynają się gdy w kółko dotankowujesz paliwa i wlewasz po kilka/kilkanaście litrów - wtedy układ nie jest już tak precyzyjny i ceru ubywa znacznie szybciej, czyli podsumowując nie styl jazdy ale sposób tankowania ma wpływ na oszczędność ceru
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 18:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Czyli po czesci kolega z ASO mial racje, bo wysuwajac daleko idacy wniosek to jezeli bedziemy jezdzic wolno po zlych drogach, czesto na nierozgrzanym silniku, to bedziemy wiecej spalac niz na pieknej autostradzie. Stad czestsze tankowania i wiecej eloysa sie zuzywa Smile
Powrót do góry
archive_22

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 122


Piwa: 32/6
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 20:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


....

Ostatnio zmieniony przez archive_22 dnia Czw 31 Mar 2011, 20:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 08:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


sinnerro napisał:
...wysuwajac daleko idacy wniosek to jezeli bedziemy jezdzic wolno po zlych drogach, czesto na nierozgrzanym silniku, to bedziemy wiecej spalac ...


To już kolego za daleko idący wniosek - zapamiętaj stare powiedzenie - wolniej pojedziesz dalej zajedziesz Wink

ps. dziękuję za piwko SIWY45
Powrót do góry
szajloh

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 20:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 trudności w procedurze uzupełniania Eloys


Troszkę odświeżę temat, jestem nowym posiadaczem 407SW i właśnie wyskoczył mi komunikat o niskim poziomie tego dodatku do paliwa..

Pierwsze moje pytanie, bo prawdę mówiąc albo nie potrafię znaleźć albo ten temat nie był poruszany - jakie są rodzaje tego dodatku do paliwa i jak się nazywają bądź zamienniki tańsze i gdzie je można kupić, domyślam się że na allegro, czy są jeszcze inne miejsca? Prosiłbym o podanie tak nazw żebym mógł po nich je znaleźć Razz

Drugie pytanie, a zarazem prośba, czy mógłby ktoś opisać mniej więcej jak się ten dodatek dolewa/wstrzykuje do zbiorniczka, bo chciałbym to sam zrobić a nie wiem jak się do tego zabrać.. Peugeot 407 SW 2007r. 2.0 16V HDi

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje ! Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot3008

34 900

2013r.

219 000 km

łódzkie

Peugeot2008

36 900

2013r.

88 000 km

mazowieckie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

60 900

2022r.

28 600 km

śląskie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System