Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) problem z serwem, wymiana w 2.7 hdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymiii

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp.
Posiadane auto: Peugeot 407 coupe 2.7 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Cze 2013, 00:01
Temat postu:

problem z serwem, wymiana w 2.7 hdi


Witam,
mam taki problem, auto sprowadzone z zagranicy mialo od samego początku twardy pedał hamulca, dziwne syczenie w momencie naciskania pedału, ogolnie bardzo słabe hamulce = niedziałające serwo. Pojechałem do dwóch mechaników, stwierdzili że na 90% serwo, po pompa-vacu działa, zaworek też ok (podobno).
Kupiłem więc serwo, o tych samych numerach z takiego samego auta, wszystko identyczne. Samemu udało mi sie zmienic serwo. Po zmianie hamulce brzytwa, pedał miękki hamujący idealnie !. Żadnego syczenia, problem zniknął.
Pojeździłem 2 tygodnie żeby nagle wszystko wróciło i było tak jak opisałem na początku. Prawdopodobnie znowu serwo siadło, tylko czemu ? Czy jest możliwa jakas usterka która powoduje uszkodzenia serwa ? Czy poprostu jakis dziwny zbieg okoliczności ? Co robić ?
Dodam że problem z serwem pojawił się zaraz po wymianie oleju w skrzyni co przeciez nie ma żadnego związku z serwem.
Macie jakies sugestie ?
Powrót do góry
ghostwriter

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 08 Cze 2013, 10:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z serwem, wymiana w 2.7 hdi


a sprawdzałeś połączenie kabla z blokiem abs, bo tak to wygląda jakby abs nie pracował.
Powrót do góry
szymiii

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp.
Posiadane auto: Peugeot 407 coupe 2.7 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Cze 2013, 22:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z serwem, wymiana w 2.7 hdi


hmm ale ABS działał...
odświezając temat chyba znalazlem przyczyne uszkodzenia serwa. Dzisiaj wyciągając serwo zauwazyłem olej w serwie oraz olej w zaworku miedzy pompą vacum a serwem. Z tego co sie dowiedzialem olej w tych elementach jest niedopuszczalny. Wydaje mi sie ze na 90% uszkodzona jest pompa vacum w ktorej prawdopodobnie uszodzony jest uszczelniac i przewodami olej przedostaje sie do serwa. Zastanawiam sie tylko czy zaworek jest dobry czy nalezalo by go wymienic.
Czy ktos mial podobny problem ? Albo czy wymienial pompe vacum ? Jeżeli tak to jakie były objawy. Serwo tym razem kupiłem nowe wiec gdybym je załorzył a po miesiącu znowu by siadlo to pewnie z gwarancją był by problem bo powiedzieli by ze w serwie jest olej...
Jakies sugestie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot407

8 500

2004r.

300 740 km

pomorskie

Peugeot2008

37 900

2016r.

175 871 km

mazowieckie

Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System