Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Zakup Peugeot 407 SW 2.0 HDI automat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rabcio

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Laguna
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 11:06
Temat postu:

Zakup Peugeot 407 SW 2.0 HDI automat


Witam wszystkich,

Jako nowy użytkownik chciałbym się przede wszystkim przywitać ! obecnie jeżdżę Renault Laguna III w automacie ale potrzebuje kupić drugi samochód, niestety odkąd pamiętam jeżdżę Renault więc w kwestiach innych marek jestem zielony Smile jedno co wiem to fakt iż nie kupiłbym samochodu innego niż francuz ! przeglądam oferty i bardzo zaciekawił mnie model 407 SW wydaje mi się, że jak na auto produkowane od 2004r. to stylistykę ma bardzo ciekawą i nowoczesną, zależało by mi na silniku diesla oraz skrzyni automatycznej znalazłem coś takiego : http://otomoto.pl/peugeot-407-najlepsze-wyposazenie-pano-C32396554.html Być może ktoś go oglądał albo mógłbym mi coś powiedzieć po zdjęciach ?? o silniku troszkę czytałem wiec założyłem wersję 136 KM jako tą najmniej awaryjną Razz ale kompletnie nie wiem nic nt. skrzyni automatycznej !!! czy warto brać takie połączenie ?

Pomóżcie przy wyborze ! oczywiście z biegiem czasu jak nauczę się marki Peugeot to postaram się być pomocnym dla innych.

Pozdrawiam
Rabcio
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2014, 21:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Zakup Peugeot 407 SW 2.0 HDI automat


W tym modelu Peugeota instalowane były 6-stopniowe automatyczne skrzynie biegów japońskiej produkcji o oznaczeniu Aisin AM6. Skrzynia jest wytrzymała pod względem mechanicznym. Przy zakupie samochodu z taką skrzynią biegów i przy takim deklarowanym przebiegu (188 tys km) należy jednoznacznie wiedzieć czy w skrzyni automatycznej był wymieniany olej ATF o specyfikacji JWS 3309. Jeśli tak, a skrzynia jeśli dobrze pracuje to dalej będzie sprawna. Jeśli nie można jednoznacznie stwierdzić wymiany oleju w skrzyni to przy takim deklarowanym przebiegu (a rzeczywistym?) olej w skrzyni jest w postaci czarnego szlamu, a blok elektrozaworów prawdopodobnie niedługo padnie (wymiana na nowy to 4 tys zł), a być może będzie też konieczny kosztowny remont Również deklarowany przebieg dla współczesnego turbodiesla nie jest zbyt zachęcający. Mogą być w niedługim czasie kłopoty z turbiną (osławionej dwumasy nie ma bo to automat). Reasumując skrzynia automatyczna jest doskonała ale dla niezawodnej i długotrwałej pracy wymaga regularnych wymian oleju ATF (o tym niestety jednak milczy instrukcja). Ale może dotychczasowy właściciel nie zaniedbał tego to wówczas oferta sprzedaży może być ciekawa, nie biorąc pod uwagę przebiegu silnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

98 300

2021r.

17 095 km

podkarpackie

Peugeot508 RXH

48 000

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot3008

75 900

2017r.

133 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System