Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Czujnik temperatury cieczy 307 1.6 hdi 90



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartazon

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: 307 FL 1.6 hdi 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2014, 15:01
Temat postu:

Czujnik temperatury cieczy 307 1.6 hdi 90


Witam, otóż od niedawna borykam się z problemem odpalania auta tzn. po odpaleniu troszkę nim telepie jakby nie równo palił, trzęsie i trochę dymi po odpaleniu.
Wymieniłem jakieś 2 miesiące temu świece, filtry również.
Co mnie zastanawiało to przy włączaniu zapłonu nie zapalała mi się kontrolka od świec żarowych. Idąc tym tropem i czytając wiele tematów na forach, doszedłem do kilku wniosków - albo przekaźnik świec albo czujnik temp płynu chłodniczego.
Auto było podpinane pod komputer, obydwa przekaźniki zostały sprawdzone, działają słychać jak załączają.
Błąd jaki wyświetlało był związany z temp płynu chłodniczego czy coś podobnego, występował co jakiś czas podejrzewam, że właśnie po odpaleniach auta. Osoba która robiła odczyt doradziła wymianę czujnika co też zrobiłem. Ale wydaję mi się, że problem się nie rozwiązał. Auto nie było ponownie po wymianie podpinane pod komputer więc nie wiem czy błąd nadal istnieje. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od czujnika i po włączeniu zapłonu, po raz pierwszy na chwilę zobaczyłem kontrolkę od świec żarowych i po odpaleniu wydaję się, że lepiej pracował niż z czujnikiem, ale dodatkowo przy odpiętym czujniku i włączonym silniku załączał się wentylator i pracował cały czas.
W czym może tkwić przyczyna. Do kogo można się udać, żeby pomógł temat rozwiązać, mechanicy i elektrycy w mojej okolicy tylko potrafią podłączyć pod komputer i skasować pieniądze, bez jakiegokolwiek rozwiązania problemu.
Pomożecie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Arek35m

Dyskutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lezajsk
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 HDI 112KM 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 22 Wrz 2014, 08:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Czujnik temperatury cieczy 307 1.6 hdi 90


Witam.
Może dogrzewanie świec żarowych nie działa na ale skoro świece wymienione przekaźnik sprawny pewnie coś innego.
Ja też próbowałem zabieg z odłączenie czujnika cieczy i włączył się wentylator to normalne.
Pozdro arek
Powrót do góry
gadu-gadu
bartazon

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: 307 FL 1.6 hdi 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 13:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Czujnik temperatury cieczy 307 1.6 hdi 90


Mam jeszcze pytanie, jak włącze zapłon z rana jak stoi całą noc, czy jakkolwiek podczas włączania zapłonu, nawet na chwile ani nie mignie kontrolka świec żarowych. Czy to normalne? Tak jak pisałem w temacie, przekaźniki były sprawdzane na pp2000 albo lexii. Po włączeniu testowania obydwa "cykały". Podgrzewania i dogrzewania. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to, że cykają nie oznacza że jest napięcie na świecach i wgl.
Wcześniej nim wymieniłem świece to był jakiś błąd podgrzewania czy dogrzewania, ale po wymianie juz się wiecej nie pojawił. Tak. btw okazało się, że prawdopodobnie wcześniejszy właściciel nie wymieniał przez długi czas świec bo jak mój mechanik wymieniał, i lekko zakręcil świecą to tak grot został w środku. Nie obyło się bez wezwania fachowca od wyciągania świec. Udalo się wyciągnąc swiecę załozyć i gra. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym co się teraz dzieje. Z tego co pamiętam to jeszcze miałem wymieniany filtr paliwa, sprzęgło (być może przy wymianie sprzęgła coś tam się stało może jakiś kabel albo coś się przerwał lub zwarł do masy, został przygnieciony etc.)
Pozdrawiam.
Powrót do góry
bartazon

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: 307 FL 1.6 hdi 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 21:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Czujnik temperatury cieczy 307 1.6 hdi 90


Witam, elektryk sprawdził wszystko i stwierdził, że wszystko jest ok. Być może inny diagnosta sprawdziłby i coś znalazł. Kto wie. Na chwile obecną muszę znaleźć kogoś kto jest obeznany w naszych autach i rzuci fachowym okiem na moj problem.
Z góry dziekuję za pomoc,
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot2008

37 900

2014r.

115 000 km

wielkopolskie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

23 990

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System