Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Peugeot 307 - kilka problemów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damianero1617

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 19:50
Temat postu:

Peugeot 307 - kilka problemów


Witam od ponad roku jestem w posiadaniu autka Peugeot 307 SW 1.6 HDI 2005 rok.
Od jakiegoś czasu mam sporo problemów z tym autem i postanowiłem się za to wszystko zabrać, ale na początku wolałbym od kogoś zasięgnąć rady aby nie dać się zrobić na szaro.

Uciekający płyn chłodniczy - od jakiegoś czasu ucieka płyn chłodniczy, dzieje się to bardzo powoli.
Nie ma płynu w oleju (tzn majonezu), oleju w płynie tez nie ma. Przewody ok. nie są spuchnięte ani twarde, nie robi się duże ciśnienie w zbiorniczku. Korek wymieniony na nowy.
Kontrolka zapala się i gaśnie podczas jazdy. Mam wrażenie że ten płyn zostaje gdzieś w układzie chłodzenia i wraca po pewnym czasie, np często jest tak że jest mało płynu a na następny dzień już jest prawie ok...
Autko jak się rozgrzeje to kontrolka gaśnie całkowicie. Zauważyłem że płyn ubywa szybciej gdy np. jechałem na trasie 170km/h przez jakąś godzinkę to naprawdę sporo go ubyło. Silnik się nie przegrzewa. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że poziom spada to pewnego pułapu i na takim już zostaje.
Jak myślicie co to może być?

Szarpie/kopci na zimnym - dzieje się tak już od dłuższego czasu, objawy ustają gdy silnik delikatnie się nagrzeje (przejechanie około 0.5km wystarczy żeby wszystko ustało). Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, czytałem że często jakieś czujniki temperatury są za to odpowiedzialne.

Z rzeczy które były wymienione to tak: wszystkie filtry (paliwa itp itd), rozrząd, olej oraz akumulator.

Ostatnia rzecz, która mnie niepokoi i zarazem bardzo irytuje to dziwnie działające szyby elektryczne, opuszczają i podnoszą się bardzo powoli, dodatkowo dziwnie reagują np. daję w dół to jadą do góry i się zatrzymują i dopiero później
się opuszczają.

Z grubsza to tyle, mam nadzieję ze chociaż w małym stopniu nakierujecie mnie co mam robić i dacie jakieś rady od czego zacząć. Na koniec dodam że nie jestem żadnym znawcą/mechanikiem dlatego proszę o dość "łopatologiczne" tłumaczenie.

Z góry dzięki i pozdrawiam, hej.


#EDIT

zapomniałem dodać że to szarpanie nie występuje zawsze, są dni że odpali bez dymku i równiutko.
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 20:03
Temat postu:

Re: Peugeot 307 - kilka problemów


damianero1617 napisał:
zapomniałem dodać .


Witam.
Przede wszystkim zapomniałeś zapoznać się z regulaminem [pkt.2 i 12]
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
towdy

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andrychów
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 hdi
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 20:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugeot 307 - kilka problemów


Co do chłodzenia , to chłodnica może gdzieś puszczać... Kup sobie taki proszek , co się go wlewa wraz z płynem do zbiorniczka , mi to w dostawczym aucie pomogło... A co do kopcenia to już raczej komputer.... Mogą to być czujniki różnego rodzaju , ale tak samo mogą to być świece ....
Powrót do góry
pchaba

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIELCE

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 21:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugeot 307 - kilka problemów


Witam
kolego uciekający płyn to świadczy o odpiętym wężu jesli po trasie szybko przejechanej i na drugi dzień musiałeś dolać plynu to bym obstawiał usterke {a czy w zbiorniku pojawiaja sie bąbelki na wolnych obrotach uszczelki} pod głowicą a jesłi to się nie zdarza to obstawiał bym pompe wody przy pasku rozrządu miałem taką usterke przy clio II.
Proszku do chłodnicy nie poleca bo zawali cały układ chłodzenia .
jesłi kopci na biało z rana przy niskiej temp to spala płyn chlodniczy a termostat sprawdzałeś
A co do kontrolki to normalne gdy jest mało płynu bo samochód się rozgrzewa i rosnie ciśnienie w zbiorniczku co zwiększa jego objętność i kont gaśnie
POZDRAWIAM napisz co tam z tym szarpaniem bo obstawiam sprzęgło ale na 50%
Powrót do góry
damianero1617

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 09:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugeot 307 - kilka problemów


witam ponownie, udało się już naprawić dwie usterki Smile

szarpiący silnik na zimnym - winowajcą okazały się być świece, po wymianie jest IDEALNIE

elektryczne szyby - tutaj prowadnice były po prostu zabrudzone, po odkręceniu boków i wyczyszczeniu hulają jak
nowe Smile Brud stawiał opór i zaczynał działać czujnik, który zapobiegał przytrząśnięciu palców/ręki przez el. szybe.
Wystarczyło przeczyścić i zapryskać silikonem w sprayu.

nie udało mi się natomiast jeszcze uporać z uciekającym płynem chłodniczym, mechanik powiedział żeby nie kombinować tylko czekać. Sprawdzał dokładnie olej, płyn w zbiorniczku przejrzał organoleptycznie układ chłodzenia itp.
Mówił że nic niepokojącego na tę chwile nie widać. Prawdopodobnie wyciek jest bardzo mały i zaczyna uciekać dopiero po nagrzaniu silnika kiedy termostat się otwiera, czy jakoś tak:) Może to też być początek końca uszczelki pod głowicą.

Pożyjemy zobaczymy Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 09:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

49 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

43 500

2017r.

198 000 km

śląskie

Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

36 900

2015r.

278 450 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System