Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) stłuczka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K1

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): środa śl
Posiadane auto: peugeot 607 2,2 hdi 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 19:44
Temat postu:

stłuczka


miałem stłuczkę koleś wjechał mi w moją 607 z 2002r.uszkodził zderzak przedni i lewy błotnik.czy są jakieś zamienniki do mojego peugeota czy tylko oryginały.no i mam pytanko na jaką kwotę mniej więcej powinien mi wycenić tę szkodę ubezpieczyciel sprawcy.pytam bo wiadomo jak oszukują ubezpieczyciele a ja nie mam zielonego pojęcia i nie chciał bym być nabity w butelkę
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 13:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) stłuczka


witam - szanowny kolego to ty korzystasz z jego polisy wiec mozesz domagac się zwrotu kosztów z polisy sprawcy przedmiotowego zdarzenia drogowego - gdyz wykroczenie to jest wykroczeniem skutkowym .
Reasumując zbieraj wszystkie rachunki np. powtorne badanie techniczne, geometria zawieszenia, wymiana tablicy rejestracyjnej, transporty 100%, łacznie z załadowaniem- rozładowaniem , diagnostyka elektroniczna itp.
Naprawa jaka cie interesuje ???;;;;;;;;;;

1. własny zakres / swoj mechanik/ wtedy ci coś z odszkodowania komunikacyjnego pozostanie ? !!!! / gdyz z nim uzgodnisz warunki naprawy samochodu tj. blacharz, lakiernik, mechanik itp., i zgodnie z z kosztorysem to on bedzie wystawiał fakturę naprawy , wymiany czści, / nowe, uzywane / w tym pamietaj - wstawisz błotnik za 500 zł., - kosztorys ubezpieczenia dot. nowego t.j np. 1500 zł ., to jest ta róznica jw/ /Na początku wydajesz swoją kasę - ale pozniej cho.cho !!!!

2. samochod oddajesz do autoryzowanej stacji np peugeota - prosze naprawic faktyra dla ubezpieczyciela - ty odbierasz auto - na wsztepie nie wydajesz swojej kasy - i nie widzisz kasy z odszkodowania OC.

Praktycznie - jak masz samochod swojego blacharza - przedstawiciel ZU - robi ogledziny i roboczy kosztorys - po tym fakcie rozebrac to co do jest naprawy - porównac z roboczym kosztorysem - jezeli wystepuja braki- rozbieznośći poprosic panisko z ZU - do powtornej korekty.
To jest wazne - popełniamy podstawowy błąd ktory ci panowie wykorzystuja - juz- szybko chcemy miec swoje auto - - po w o l i --jak idziesz placiic polise to se spieszysz ????

Powoli - mozesz zrobic dobrze - i jeszcze ci zostanie na sylwestra - wybor jednak nalezy do ciebie - podkreslam jest to tylko moja praktyczna sugestia. ps. przypominam ZU - obowiazuja równiez Ust. terminy!! czasy sie zmieniły - powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot307 SW

11 999

2006r.

312 000 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot5008

25 500

2010r.

189 000 km

pomorskie

Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System